Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IO.sys

    őstag

    válasz jokeph #4448 üzenetére

    Ebben nem hasonlítanak. Itt saját cucc használata erősen tiltott, és ha nem szeretnek, akasztanak is érte.
    De abban nagyon egyformák, hogy nem top manager szinten (igazgató), de alatta hemzsegnek a hülyék, akik, bár a feladatukat top droid szinten általában elvégzik, de a betanult munkájukon kívül nem tudják, mit lehet még dolgozni a világban. Őket ha kiteszik, mennek turkálóba. Most, hogy megfordult a szélirány, fosnak is rendesen. :D

    Saját törvényeik szerint élnek a magukat alfáknak képzelők, aztán lehet, hogy csak egy jó helyen lévő narancssárga ismerős segített. Az ő szintjükön nagyon megy a szarkavarás, a saját pogácsa sütögetése, másoknak meg a minél nagyobb kár okozása, de csak akkora, ami még nem feltűnő. Ettől áll fel nekik. Tipik előemberi mentalitás, nem értettem soha. Még a legeslegelején abban tévedtem nagyot, hogy azt hittem, itt igazi szakemberek dolgoznak.

    A dolgozni nem akarás a másik, aztán vannak durva hetek, amikor megtanulnak káromkodás és kötőszavak használatával kifejezni bármit, csak mert van egy kis nyomás. Mi páran, munkájukat szerető emberek meg rajtuk keresztülvergődve kell végezzük a dolgunkat ahelyett, hogy mindenki figyelne a másikra és akkor pár nap alatt meglenne a 3 és fél hetes meló.

    Most olyan emberekről volt szó itt, akik városi szinten hoznak döntéseket, nem csak egy cégnél főnökök. Ez a válasz arra, hogy ilyen emberek hogy létezhetnek döntéshozó pozícióban. Hát így. Ezt nem az egész önkorira (tessék érteni a virágnyelvet) mondom, az egy nagyon nagy valami, ez csak egy kisebb szervezet a sokból. Az igazgatókkal viszont nagyon jó a tapasztalatom, egyik se rosszindulatú vagy képzetlen, pedig láttam már párat. Velük az a baj, hogy ők igazi, felnőtt dolgokkal foglalkoznak, nincs idejük gyerekes hülyeségekre. A szarkavarások közül csak az jut el hozzájuk, ami permanens gondot okoz. Oszt ennyi.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • koby11h

    aktív tag

    válasz jokeph #4448 üzenetére

    Én 10+ évig közalkalmazott. Ennyire nem adakoztam, de ideiglenesen pótalkatrész (optika, egér, kisebb hdd, bill, kábelek - mind használatból otthon kiesett) ment be néha, és volt olyan is hogy ott ragadt.
    Lehet Margit nem nooormális, de a saját életemet könnyítettem meg vele. Aztán év végén valahogy mindig sikerült nagyjából visszaszerezni.
    Akkor változott a dolog amikor átmentem magán tulajdonú céghez. Ott megjátszottam 1-2 40GB-os hdd-vel (2000 elején) és optikával, de hamar rájöttem hogy ezek nem kerülnek vissza SOHA. Innentől nem az én cégem, nem nekem kell megoldani a beszerzését...

    "C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

Új hozzászólás Aktív témák