Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koby11h

    aktív tag

    válasz bambano #31814 üzenetére

    Ki nem tanult itt Cobolt? ;]
    Én legalábbis igen, mondjuk csak PC-n Professional Cobol-t de tanultam 2 évig...
    És nem vicc, de írtam benne pénzért programot, vagyis egy részét valami német társadalombiztosításhoz kapcsolódó valaminek :)

    Meg Forth, Fortran, Algol-t is bár azt csak rövid idegig, holt nyelvek címen.

    "C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

  • opr

    veterán

    válasz bambano #31814 üzenetére

    Az más. Cobol, fortran, illetve a mai napig aktív ada az teljesen más témakör. Azok ok, hogy ma már nehezen supportálható nyelvek, de ettől még aktívan jelen vannak. Sőt, az ada bár nem túl népszerű szélesebb körben, de mai napig a standard nyelv, ha valami nagyon biztonságos/megbízható cuccot kell csinálni (erőművek, vonatok, ilyesmi).
    A delphi az élt vagy 5 évet, amíg szárnyalt nagyon, aztán amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is tűnt. Igazából az egyetlen, amiben többet tudott, mint az akkori riválisai az az IDE volt. Csak aztán a konkurencia feljött a nyakukra, és bár sokáig nem sikerült ugyan azt a szintet hozni, mint a Delphi-nek, de elég volt. C++, JAVA, C# hármasból nincs olyan, amire/aminél jobb lenne a Delphi. Plusz voltak szegénynek stabilitási gondjai, nem is kevés, emiatt ipari cuccra nem is nagyon használták.
    Szóval ezért lepett meg, hogy ugyan már nem borland néven, de még létezik és él a nyelv. És ezen még mindig meg vagyok lepődve igazából.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák