Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz hcl #27889 üzenetére

    Az informatika mára kb. annyira pontos meghatározás, mint az orvos. Van aki vasat reszel, másik hálózatot, harmadik virtualizál, negyedik meg valamit kódolgat...

    A troll/szarkasztikus/soviniszta hozzászólás a mai informatikus képzésnek hívott valamit illeti. Sajnos csak kis százalék az ahol tényleg kialakul a mérnöki látásmód. Legtöbb esetben még az érdeklődés sincs meg egy másik terület felé, így születnek a tökéletes tervek amik elméletben tényleg azok, csak aztán mégsem. Nekem az a volt kolléga a példa aki nyugdíj előtt még mikrokontrollerrel oldotta meg az egyik eszköz vezérlését, mert lusta volt heti 2x lemenni a földszintre. A folyamatos érdeklődés, szélesebb látókör jött le a válaszából amikor kérdeztem, hogy de hogyan állt neki: "Elvégre csak egy butított C, itt a könyv hozzá, az elektronikája is ismerős, valamikor még tanultam 8080-at." Ma ehelyett a vizsga megúszása, minek van erre szükség a hozzáállás még a szakmai tantárgyaknál is. Mondjuk ez valahol érthető amikor progmaton még mindig papíron programoznak, vagy azért húznak le, mert ugyan tökéletes a program, de nem tetszik a kód az oktatónak.

    Ennél jobban már csak a józan észnek ellentmondó, az aktuális trendre épülő dolgok zavarnak. Két példa:

    - Adat átalakítás csv-ből több temporary konténer segítségével, adatbázisba olvasással, majd onnan is kivéve, kerék alá téve, majd onnan is... Mindazt amit pár sor perl kód is tudott harmad idő alatt, de az mára fujj-fujj.
    - Vagy amikor az alatta lévő 77 réteget leszarva ír programot és veri az asztalt, hogy adjunk még több erőforrást, hogy jól fusson. (Mindenhez új https kapcsolat cca párezer/sec, hogy üsse a tűzfalat és a web szervert, minden gyakorlatilag debug logolva, ezért szenved a logging is, hatalmas RAM foglalással valami lassú script nyelven, de legalább a kód clean...)

    De hogy on legyen: A tegnapra képzett kódolók egy külön történet. Cégeknek ingyen kellene, tegnapra, hát meg is kapják a szakmunkásokat. 1-2 nyelvet, valami minimális elméletet tudnak, megkapják a kőműveskanalukat billentyűzetüket és hajrá.

    [ Szerkesztve ]

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák