Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Lehet hülye kérdés de ebből a - ha jól értem, heterogén programozási modellből mikor lesz a gyakorlatban is használható alkalmazás,program?

    Mondjuk a mostani rendszermeghajtómon ami egy ssd, mikor lesz olyan vírusirtó ami mondjuk a szokásos 10-50-100 fájl/sec scannelési időt "felturbózza" olyan 500-1000-5000 fájl/sec-re a vga számítási kapacitásának a segítségével? (a számokat csak hasraütés szerűen írtam)

    Thx!

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz wad #8 üzenetére

    Igen, általam használhatóra gondoltam.

    Egyébként néztem egy gyors vírusirtó futtatást és keresést (C:-n ami egy Intel X25M G2 ssd), nem tudom ezek az értékek segítenek-e valamit de quad-on (Q9550) 27-45% közötti (a nagyobb érték tömörített fájlokban kereséskor) cpu terhelést sikerült összehozni, azaz az egyik mag többször is úgy 95%on dolgozott (volt amikor kisebb érték volt a feladatkezelőben de 100%ra nem láttam felmenni) és a maradék terhelés a 3 másik magon oszlott el össze-vissza az ellenőrzés alatt. Olyan is volt amikor kb. egyenletesen oszlott el a munka mind a 4 mag között a teljesítmény fülön. (Oprendszer: Win7 64 bit Prof. A vírusirtó: Nod 64bites v.4.2.40.23as változata)

    Esetleg ezekből valamire tudsz következtetni? Vagy nézzek valami debuggert ellenőrzés közben? :)

    Thx!

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    Úgy látom, hogy vagy félreérthetően fogalmaztam vagy egyesek nem olvasták el alaposan a hsz-emet. Arra gondoltam,h. ezt a programozási nyelvet, modellt stb-stb mikor lehet majd mondjuk általam is használható hétköznapi programok készítésére felhasználni vagy ezt felhasználva mikor fognak hétköznapi felhasználóknak szánt programok készülni, amik ezt a heterogén megvalósítást kihasználják.

    A vírusirtó csak egy spontán példa volt ami eszembe jutott. Viszont mi van az olyan hétköznapi átlagfelhasználókkal, akik nem renderelnek, nem konvertálnak videókat, nem futtatnak adatbázisokat a gépükön, nem vesznek részt tudományos programokban stb-stb. Nekik ez a programnyelv mikor és milyen előnyt fog hozni a "hagyományosakhoz" képest?

    Vagy ez is csak egy "marketing bla-bla"? Akkor viszont nem értem,h. miért erőltetik annyira ezt a "Future is Fusion" és hasonló dolgokat, ha az átlagfelhasználó ebből semmit sem fog tudni használni, észrevenni? Ez a heterogén programozási mód milyen hasznot fog hozni a hétköznapi felhasználóknak, akik nem valami speciális területen tevékenykednek a pc-jükkel?

    Egyébként tudom,h. a php-t a dinamikus weblapok készítésére használják, a C++ pedig az egyik legelterjedtebb programozási nyelv ám még amiket utóbbiban is írnak, azok közül is ritkaságszámba megy ami 1-2 magnál többet használ. (talán ami pozitív kivételt láttam erre az-az Unreal Engine legújabb változata (vagy nem tudom melyiket használták fel pl. a Bioshock-hoz, ebben láttam 4 magot kihasználni vmennyire), ha már mondjuk játékokból keresek példát és nem egyéb "spéci alkalmazásokból"...

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák