Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz mephi666 #103 üzenetére

    Nincs olyan hogy harci kutya, minden kutya olyan amilyennek nevelik. Nálam családban van pitbull keverék és annál gyerekszeretőbb kutyát még nem láttam (érdemes utána nézni, tipikusan gyerekbarát fajta). Ismerősöknek is van, sőt szomszédnak. Alapvetően emberbarát is. De volt egy elég nagy komondorom is na annál jámborabb jószág nem is igen van, gyakorlatilag a gyerekek a szájában turkáltak meg lovagoltak rajta, egyszer beengedte a kőművest is amikor nem voltam otthon de ki már nem engedte hanem sarokban tartotta amíg nem érkeztem meg. Pitbull / staffi semmivel nem agresszívebb mint akár melyik más kutyafajta.
    Ettől függetlenül emberre nem támadhat otthoni kutya a saját területén kívül, belül is csak akkor ha nincs gazda közelben vagy erre konkrét utasítást kap (de vannak külön olyan kutyák amik be beengedik de ki már nem). Kutya önmagától gazdi mellett nem dönthet támadásról, ha így teszi akkor rosszul lett nevelve. Embernek minden esetben a kutya felett kell állnia, irányítania, erről szól az egész kutyatartás ez az alapja az egésznek. A kutya minden tettéért a gazdája felel. Ha a gazdi totál idióta agresszív akkor a kutya is nagyobb eséllyel az lesz ez esetben jogos hogy támadás után el kell altatni de magát a kutyatartót is keményen kell büntetni. (igazából elég sok embernek nem is szabadna tartania kutyát de ezt sajnos nem lehet befolyásolni, falun volt divat vadítani láncon a kutyákat még 20-30 évvel ezelőtt)
    Ez kb olyan hogy ne vegyünk kést mert késelnek az országban vagy ne vegyünk fegyvert sportcélra mert ölnek is vele a világban (jó persze nem texast kell példának venni). Vagy ennyi erővel tiltsuk be a bmw-ket mert híradókban is minden második agyament azzal csavarodik fel a fára vagy a szembejövőre.
    Mondom ezt úgy hogy nem vagyok kifejezetten kutyaszerető.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz Gargouille #107 üzenetére

    Normális esetben rendesen nevelt kutya nem lehet veszélyes fajtától függetlenül. Staffi pedig híresen gyerekbarát. Ugyanakkor vannak kifejezetten nem családba való kutyák is logikusan ezeknek is megvan a feladata.
    Én totál máshogy közelítem meg a dolgot. Alapesetben a harci kutyának nevezett fajok nem ember ellen lettek tenyésztve.
    Fentartom azt hogy nincs harci kutya, munkakutya van, örző-védő, családi, hobbi stb rakás kategória.
    Szóval minden a gazdán múlik ha nem megfelelő fajt választ magának akkor arról nem a kutya tehet. Tipikus városi panelban nagytesű kutya eleve agresszív embernél pl lehetne tiltott.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz philoxenia #109 üzenetére

    Alapból nem is, mondjuk felügyelet nélkül amúgy sem.
    Emlékszem rá nem voltam még 10 éves és a szomszédban játszottunk egy bazi nagy Vanda nevü németjuhásszal, azt lehetett gyerekként ütni verni is annyira jámbor volt. Persze volt elzárva doberman is na azoktól féltem nyilván jogosan. Más világ volt. Most amúgy egy sztafi takcsóm is van, gyilkos egy harcikutya :DDD

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák