Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz siriq #22 üzenetére

    "Sejtettem en, hogy mennie kellene. Hangot is adtam ennek."

    Egyátalán nem kellett mennie. (Bár reménykedni én is sokáig reménykedtem benne.) Más szóval, nyugodtan hozhatott volna olyan változást az AM3+, ami miatt az ilyen procik nem mennek az AM3 lapokban, egyikben sem. Azt sem tudjuk még, le kell-e mondani valamiről, ha valaki AM3 lapban akar AM3+ procit használni.

    "Erre viszont sok "ertelmes" reakciot kaptam."

    Nem láttam az összeset, de amit igen, az teljesen értelmes volt, idézőjelek nélkül...

    "Hiaba nna.. PH... Ismet csak megjegyzem."

    Valóban, már nem az első alkalom, hogy a PH!-t szídod -- és névtelenül valami más site-ot dicsőítesz. Vajon mi lehet az? 1-2 tippen jókat kuncogok...

    "remelem a giga lapomhoz jon frissites mert morci leszek."

    Hűha! Ideje gyógyszer után nézni! :))

    Tomi7887: Végre!? Az AMD a SocketA-nál is erre törekedett és az AM2 bevezetése óta is ezt az üzletpolitikát folytatja. Az Intel viszont nem hogy nem próbálja meg, hanem eleve esze ágában sincs.

    [ Szerkesztve ]

  • siriq

    őstag

    válasz siriq #70 üzenetére

    Masik dolog. Persze ertem, hogy az AMD-vel nem kell cserelnem lapot a kov procihoz, de nalam ez meg egyszer sem teljesult. Valszeg en veszek rosz idoben procit es lapot. Az A-s korszakban is dobnom kellett a lapot mert bartont vettem(939 utan megint->am3). A lapom megint nem tamogatta(ajandekkent landolt masnal mint az elozokbol megmaradt cucc) . Ezert orulnek mar egyszer az eletben ha mukodne a dolog(nalam igy tokmindegy, hogy intel vagy amd igy is ugy is vennem kell lapot meg procit, mondom, ez nalam volt igy, sok masnal meg nem). Nem cserelgetek hardware-t allandoan. A regit alltalaban elajandekozom(kivetel a dfi lapok), stb. Vannak emberek akiknek meg ilyen sincs. Viszont nem szeretnek allandoan koltokezni . Mindenkinek mas az igenye. Nalam a teljesitmeny dont, szoval ha BD nem lesz gyorsabb mint egy 2600K akkor hosszu idok utan intel lesz a gepben(hmm 10 eve nem volt igazan sajat intel procim, mellette futott dual core-s intel server meg regen de akkor is a fo gepnek a single amd-s gepet tartottam(2003)).

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • dezz

    nagyúr

    válasz siriq #70 üzenetére

    Azt már tudjuk egy ideje, hogy jönnek (már elvileg kaphatók is) 8xx chipsetes lapok AM3+ foglalattal. De ez is arra vallott, hogy az inkompatibilitás nem chipset szinten lehet(ne), hanem a foglalattal függ össze. Az viszont kizárható volt, hogy az a bizonyos +1 érintkező felelős az egészért, az AMD nem ilyen pofátlan. Én pl. azt gondolom/gondoltam, hogy itt többfelé vághatták a power plane-eket, eltérő VID-del. Ebben az esetben egy Zambezi egy AM3 lapban félkarú óriás lenne, már ha egyátalán működne így. Bár úgy tűnik, kevésbé "drasztikus" dolgokról van szó.

    Ja, azt hittem, hazai site-okra gondolsz (bár utóbb eszembe jutott 1-2 komolyabb ezekből, de ezeket sem tenném a PH! elé [továbbra is csak az ismertebbekről beszélve]).

    Egyébként az általad sorolt kinti site-okon legalább ennyire elutasítók voltak a lehetőség irányt, mióta JF-AMD bemondta, hogy nem működik és kész... Most is mintha kicsit le lettek volna maradva.

    (#71): Gondolom, nem vitte a lapod a később bevezetett 200 MHz-es FSB-t. Más gondra nem nagyon emlékszem a Socket A-val kapcsolatban. Az más dolog, hogy utána az előrelépéshez be kellett vezetni az IMC-t (és akkor már DDR), HT-t, és persze ezekhez új foglalat kellett. A DDR2-höz pedig az AM2. Most az, hogy te a 939-ről egyből AM3-ra váltottál, 5 évet átugorva... És hogy ezzel összefüggésben morcos leszel, ha a vadi új AM3+ procik nem mennek a lapodban... Kicsit azért muris, érzed-e? :)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz siriq #75 üzenetére

    Ja, persze, utólag... :)

    Az AM3-at több, mint 2 éve vezették be. Azaz, ha akkor vettél volna, most már 2 éves elmúlt volna a lapod, és szerintem egy újabb X4-gyel vagy éppen X6-tal még el lehet lenni néhány évig...

Új hozzászólás Aktív témák