Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csandi

    őstag

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Idei Dellek már USB-C sek.

    Egyébként nekem évek óta csak olyan monitoraim vannak/voltak amiket van DP, de nekem nincs bajom a TB3-mas dokkolókkal amiken minden van, kivéve persze, hogy külön meg kell venni :) de ha már megvan még szívesebben is használom mintha lenne minden a gépben, kényelmesebb az asztalon, hogy nem a gépből állnak ki a kábelek, csak 1, és kicsit odébb tőle egy egység abból a többi kábel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Ennyi erővel mondhatnád, hogy a monitorod volt szar, mert csak egy DP fért el rajta, nézőpont kérdése :)

    Kár a kijelzőért, és hogy nem is lehet jobb minőségűvel rendelni felár ellenében sem. Mondjuk ez kb az összes 1000€ alatti Ryzenes laptopra igaz szinte, ami elég szomorú.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Mini DP-t életemben nem láttam még. Nem vagyok szervizes de 10+ gépet láttam már, többnyire business gépeket, ott se volt semmi.

    1-2 éves Latitude-ok vannak itt nálam... van rajta 1db Type-C. A másik 3 éves, nincs rajta... emlékszem, hogy évek óta ezt vártam... meg az M.2-őt és még sorolhatnám... ami nem került bele.
    4K monitort is vettem itthonra munkához, ment vissza 14 napon belül, mert HDMI 1.4-en sehogy nem sikerült kihekkelni a 60p-t.

    Szóval szerintem eléggé el vagy tájolva. Ultrabookoknál főleg, mert ahogy írták, nem erről szól. De én sokkal komolyabb gépeken sem látok többet/jobbat. És mondom ezt úgy, hogy pl. én is LAN-t használok kb. mindig... de el tudom fogadni, hogy 10-ből 9 ember meg pont lesz*rja.
    Ahhoz képest az Acer (amit szintén fenntartásokkal kezelek) már vagy 3 éve Type-C töltést/dokkolást ad ami szintén nem jellemző sajnos.

    Szóval szerintem mások a célok, az átlagos igények is... de ha nekünk mégis spec igényeink vannak arra ott a Type-C ami szintén még mindig nagyítóval keresendő sokszor.
    Ez így egyben szerintem több mint korrekt.

    Ha kötekedni kéne a kijelző kritikán aluli. A 300nit nem, mert szerintem az is átlag, de a gyenge színtér ennyiért gáz.
    Minden másra viszont én már nem köpködnék. Legújabb AMD, nincs igazán elb*szott része, egycsatornás ram, 2133-as ram, SATA SSD, szar üzemidő... a fenti csatik is megoldva (nagyjából) Type-C-vel.

    szerk: Egyébként ha már display csati akkor milyen monitor az amin 1db DP van? Inkább egy kijelző necces port nélkül mint egy noti amiről lehagyják a harmadik félét. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jbush

    tag

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Töltő-kérdés:
    A Type-C-s töltéssel szerintem az a legnagyobb probléma, hogy nem +1 csati van a gépen, amivel tölteni _is_ lehet a gépet, hanem annyi, amennyire az ember azt mondja, még elég is lehet, de azzal, hogy egyet a töltő elfoglal, már kevés.
    Ami a Dell töltőcsatijás kérdést illeti: egyrészt, ha nem ismeri fel a töltő típusát, nemcsak az akkut nem tölti, hanem a CPU is a legalacsonyabb SpeedStep órajelen megy, másrészt ha van Type-C a gépen, akkor arról is tölthető (legalábbis az én 5580-am, amin van normál töltőcsati, remekül megy Type-C-s töltővel; úgy használom).

  • Gusztáv

    addikt

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Persze hogy van rajta, mivel üzleti modell. Hálózati telepítés meg csak lan-on megy.
    A Latitude gépeken alapból hdmi volt (mi a exx50 szériáig használtuk őket), ez azért volt praktikus, mert a Dell üzleti P szériás monitorain meg csak DP volt.
    Csak az e7xxx gépeken volt mini DP is.
    A HP G5 sorozatig DP rakott a Elitebook/Probook gépekre, ez azért volt jó mert egyből kellett hozzá adni egy DP/hdmi átalakítót, mert ugye jellemzően tv/projektoron csak hdmi van. Természetesen ezt a kollégák szerették elhagyni, szóval fogyott bőven. Utána meg maradt egy csomó felesleges, mert a G5-től nem kell. Náluk pl az üzleti monitorokon van DP és hdmi is.

    [ Szerkesztve ]

    Laci

  • Sanya

    nagyúr

    válasz t72killer #9 üzenetére

    starbucksba nincs wifi, kell a lan csatlakozó. Meg a mini display port.

    Ultrabook, facebookozni, képeket nézni, néhány levelet megírni, videót nézni, elbaszni az időt. Ez nem munkagép. Olyan dolgokat sorosz fel, mint pl kocsiknál a vonóhorog. Életedben kb 1x jól jön, de +100- 200.000-et nem ér meg, inkább ha 1x kellene, akkor kifizetem a fuvart valakinek.... Persze, ha egész nap azzal foglalkozol, hogy utánfutót futtatsz magad után, vagy ha kódolsz és kell a LAN, videót vágsz, stb, akkor úgy is munkagépet veszel, nem egy ilyen gépet...

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Új hozzászólás Aktív témák