Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz hallador #21 üzenetére

    Ez sokkal inkább volt a te lakhelyedhez közeli pékségek üzleti döntése, mintsem egyéb összeesküvéselmélet végeredménye. Az én lakhelyemen a nagyobb pékségekben mindig is lehetett venni kovászos kenyeret, de a legtöbben nem azt vették.
    Sokszor csak hüledezni tudok egyes véleményeken, az emberek miért nem látják a nagy egészet? Az emberi társadalom egy folyamatosan változó, lüktető massza ami folyamatosan keresi a megújulást a fejlődést. Vannak divatok, vannak szokások vannak beidegződések, vannak természetes és mesterséges folyamatok. Azzal, hogy globalizálódtunk, minden sokkal gyorsabban végig fut rajtunk. 100 éve a divat nem tudott olyan gyorsan és olyan távolságokba eljutni mint most egy Tik-Tok videó vagy akármi.

    Az emberek évszázadok, évezredeken keresztül kézzel mostak, annak is nagy hagyománya volt, mégsem sírja vissza senki. Miért nem? A telefonfülkék gyakorlati haszna leáldozott, mint ahogy a gázvilágításé is annak idején. A technika és a társadalom túllépett rajta, ideje szépen elengedni és feljegyezni, hogy ilyen is volt. Lehet rá nosztalgiával emlékezni, de igazából nem jó megoldás vot, hanem szükséges. Ezt sose felejtsétek el..

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Ba cy lus #40 üzenetére

    31 éves vagyok, a magyar átlaghoz képest nagyon -de nem kiugróan- jól keresek.
    Eszem ágában sincs még gyereket csinálni, és csak most kezdtem el élvezni az életet igazán. Tudod, amikor van lehetőséged, erőd, pénzed és időd mindenre...
    Nahh, 56 és 60 éves szüleim azt mondják, hogy ha most lennének fiatalok, az én helyemben ők is vártak volna még a család alapítással. Csak, hogy nekik NEM volt annyi és olyan lehetőségük mint nekem most, ők ~26 éves korukra elérték azt amiről tudták, hogy elérhetik. Búvárkodás az Adirán? 2 hetes kirándulás az USA-ban? Egy hétvége Párizsban? Viccelsz? Évente 1 hét a Balcsin (ahova én nyáron hétvégente 1-1 napra leugrok, mert megtehetem). Nekik csak ez volt.
    Akkor én most egy buta ember vagyok akit a marketing gépezet nevelt fel? (jelzem, 15 éve NEM nézek TV-t és nem döntök / vásárlok impulzus szerűen)
    Sajnálom, de nekem a gyerek egyelőre nem vonzó..

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz arnyekxxx #57 üzenetére

    És ha belém nincs kódolva ez a szükségszerű fajfenntartási ösztön és 50 évesen se lesz gyerek mert nem érzem hiányát? :)

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz nevemfel #62 üzenetére

    Tisztában vagyok azzal, hogy az emberek változnak és abban is biztos vagyok, hogy majd nálam is eljön az pillanat mikor úgy érzem itt az ideje. A barátnőm 24-25 évesen szeretné az elsőt, addig van még 3-4 évem megteremteni azt a belső és külső (financiális) környezetet ahova szeretettel jöhet.
    Már jóideje felismertem az önimseret fontosságát, és azt, hogy a legtöbb ember -köztük én is- mennyire nincs tisztában még saját magával sem. De miután ez a felismerés megszületett, módszeresen feltudom fedezni saját magam, a saját reakcióm bizonyos szituációkban jó és rossz érzések, negatív automatikus gondolatok stb-stb. Nem rég született az unokahúgom nagyon kis aranyos csöppség, de még nem fogott el a must have érzés.

    Egyszerűen azzal a mentalitással nem értek egyet, hogy mindenkinek kötelező fiatalon családot alapjtania. Húgom gyerekorvos, barátnőm óvónő (nek tanul) rengeteg látok és hallom, hogy a mai gyerekek java már mentálisan sérül mert a szülők is sérültek és egyszerűen nem álltak még készen az szülői szerepre. Persze, erre sosem lehet felkészülni meg sosem lesz ideális semmi, de azért mégis van eltérés aközött, hogy csak bacsúszott és nem kell de ha már jön akkor legyen, vagy pedig várod és szerenéd csak béna vagy de igyekszel.
    Na.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák