Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bunfi #22 üzenetére

    Nem kell ehhez anyanyelvi szinten beszelni, messze sem. Megerteni az idegen nyelvet sokkal konnyebb, mint beszelni aktivan. Sok embert ismerek akik egy budos szot nem tudnak kinyogni, de feliratos angol felirattal siman elvannak.

  • AusWolf

    őstag

    válasz bunfi #22 üzenetére

    Finnországban, Észtországban, és a skandináv államokban nincs szinkron, csak felirat. Emiatt, és a közoktatás magas színvonala miatt mindenki beszél angolul. Még a hajléktalan is. Én éltem ott, és tapasztaltam. ;) Anyanyelvi szint amúgy nem kell filmnézéshez, egy közepes társalgásival már el lehet lenni. Állítólag Romániában sem túl elterjedt dolog a szinkron, de ezt saját tapasztalat híján nem tudom megerősíteni, vagy cáfolni.

    (#17) [CsuCsu]: Akkor már csak várnom kell, hogy ide is betörjön a Virgin. :P

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bunfi #31 üzenetére

    Kulturalis utalasokat magyarul sem fogod megerteni, a diskurzusok 99%-a pedig nem szolasmondasokbol all. Senki nem allitja, hogy minden egyes szot erteni kell egyebkent. Eleg, ha a tulnyomo resze tiszta.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bunfi #35 üzenetére

    Szerintem meg nem varhatsz el semmit egy termektol, ami azt hozza, amit hirdet. A Netflix nem reklamozza, hogy mindene elerheto lenne magyar felirattal, vagy akar csak a filmek tobbsege. Tudod jol, hogy mit kapsz a 3000 forintodert.

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bunfi #45 üzenetére

    Persze, vannak egyeb apro kulonbsegek, de ezek elobb utobb elhanyagolhatova valnak a technologia javulasaval, a kesleltetest is beleertve. De ez nem valtoztat azon, hogy a korrekt uzleti modell ugyanaz, mint az Origin Access, amivel semmi problema nincsen.

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bunfi #68 üzenetére

    Ez a hozzaszolasod csak arrol tanuskodik, hogy halvany fingod sincsen a kozgazdasagtanrol. Verseny akkor nincsen, ha valami kifejezetten akadalyozza, ami lehet technologia, allami szabalyozas vagy kartell. A cegeknek pedig a profit az erdeke, nem a letezo legmagasabb minoseg nyujtasa. Akkor novelik a minoseget, ha a novelessel jaro bevetel nagyobb a koltsegenel. A bevetel peldaul pedig akkor lesz nagyobb, ha az adott minosegnovekedes hatasara elegen valtanak a konkurencia termekerol. Amit ha a konkurencia meg akar akadalyozni, novelnie kell a minoseget vagy benyelni a piacvesztest, ha eppen az eri meg jobban.

    A p2w es a tobbi felsorolt cuccod pedig faek egyszeruen megmagyarazhatoak. Jobb a jatekosok egy reszenek peldaul p2w nelkul? Persze, hogy jobb. Tobb lesz a profit, ha elhagyjak a p2w elemeket? Nem, ezert is nem hagyjak el. Nyilvan emiatt sok ember nem jatszik ezekkel. De a kiado nagy ivben tesz a jatekosok szamara, neki a maximalis profit a celja, amit nem a jatekosbazis maximalizalasaval ernek el.

    Az 'irgalmatlan mikrotranzakcios bevetelek' illeszkedeserol szolo kommented pedig egyenesen LOL. Kerlek szepen ugy illeszkedik, hogy irgalmatlan beveteleket general, ami egy proftimaximalizalo vallalatnak az erdeke, pont ezert csinalja.

    [ Szerkesztve ]

  • gege547

    tag

    válasz bunfi #70 üzenetére

    Nekem egyedül az az érdekes hogy egy kiadó állt be az ötlet mögé. Még 2010 környékén (amikor először felbukkant) próbáltam ki a Tera Online-al egy rövid promoció idjéig. Azt nem mondanám hogy meggyőzött de láttam benne fantáziát. Az szolgáltatás úgy működött hogy játékórákat kellett venni. Akkor 3000 forintért (15 dollár) 20 óra játékidőt adtak ha jól emlékszem. De legyen csak 10. A mai játékok 80%-át 10 óra alatt le lehet tudni és akkor még nem is siet az ember. De még ha csak 20 óra is. Egy AAA-s címet játszottam végig cirka 6000 forintért. Azért ennél magasabb szokott lenni kicsivel az eladási ár. Vegyük azt hogy full HD-n megy a játék (4K ról akkor beszéljünk amikor mainstream lesz a játékiparban). Ehhez ma mennyibe is kerül egy gépet összerakni? 150-200 ezer forint? Ezt a pénzt meg lehet takarítani és venni belőle 250 játékórát. Nyilván ennek a szolgáltatásnak is kell egy hardver igény de ha a számítógép képes valamivel töbre mint full hd videó zökkenőmentes lejátszására az már elég.
    Lényeg a lényeg egy kenyérpirítón tudsz játszani kielégítő minőségben olcsóbban mintha megvennéd a játékokat teljes áron.
    Nyilván vannak korlátok mint pl kompetitív játékra nem alkalmas és az online multis fps ekben is gondot jelenthet.
    De egy RTS-t, RPG-t simán elvisz a hátán. Frankfurtra 22ms a ping. Ezt normál ember nem veszi észre. 100 ms ig még élvezhető marad a játékélmény főleg ha mindenkinek ekkora van.

    Véleményem szerint az átlag felhasználónak akik hazamennek melóból és 1-2 órát játszanak azoknak bőven jó alternatíva. Hardvert se kell beújítani mindig megfelelő grafikán lehet játszani. Kényelmesebb és olcsóbb mint a mostani megoldás.

    A gerinc hálózatokat meg amúgy is fejleszteni kéne már most is rohamtempóban. Kezdik egyre több helyen bevezeti az okos városokat (nyilván szép lassan). Az önvezető autók (plusz egyéb extra funkciók) is egyhuzamban a neten csüngenek és itt vannak még az egyéb IOT ágazatok is. Hamarosan kinövünk abból a korból amikor csak 15:00 és 19:00 között nő meg a hálózat leterhelése.

    Szerk.: Bocs nem válasznak szántam csak félrenyomtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák