Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz becenevem #9005 üzenetére

    Szalmakrumpli csinálóból nekem áttételes műanyag van, hasonló, mint ez a lemez -- no még annak is jól neki kell feszülni, hogy történjen valami... egyébként lehet hogy előfőzött krumplira vannak ezek kitalálva... ;)

    A lámpából én egy kisebbet vettem, igazából annyi bajom van vele, hogy elég nagy fénynél már érzékel, akkora fénynél, ami simán túlvilágítja őt. Ha megjön, akkor elárulnád, hogy mennyi fénynél lép működésbe? Már világosban is? Esetleg csak félhomályban? Vagy lehet úgy is állítani, hogy már csak tévényi fénynél? Úgy lenne az igazi, hogy ha be lehetne hangolni arra, hogy csak sötétben kapcsoljon... majd ha kedvem lesz kínozom az elektronikáját kicsit, jelenleg fotodióda van benne (R alkatrészjel van mellette :D) meg egy soros 0 Ohm, amivel nem sokat lehet tenni, majd teszek bele fotoellenállást, hátha az jobban hangolható... :D

    Melóban használunk tökugyanilyen oldalcsípőket. Egyoldali köszörülésének köszönhetően nem vág hegyesre, lábas alkatrészeket remekül lehet vele méretre szabni. Nagyon vékony rézdrótokra is jó, vagy vékony lágyvasra (pl. ellenálláslábra), műanyagokra. Ilyen négyzetmilliméteres drótokra már nem... keményebb vasdrót meg nyomot hagy benne. Finommechanikai vágó, de kizárólag csak arra jó. Veszek én is egyet, már régóta akartam, kösz, hogy eszembe hoztad :)

Új hozzászólás Aktív témák