Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz dugo_ #23 üzenetére

    Hát nem tudom, épp az előbb olvastam, hogy a jobb porszívó gyártók fémszálakat szerelnek a csőbe, hogy ne rázhassa meg az elektrosztatikus töltés miatt a felhasználót. Lehet, hogy ez segít ezen az ESD problémán is. Mindenesetre én már sok éve így takarítom a gépem.
    Lehet veszek egy ESD csuklópántot, meg ecsetet inkább. Az ecsettel porolás nem csinál statikus elektromosságot egyébként? Tulképp az is dörzsölés... Le merném fogadni, hogy van valami speciális ecset ilyen célra...
    Amennyire én tudom a sűrített levegő sem a legjobb megoldás, a propán és bután mellett lehetnek benne szennyeződésként magasabb szénatomszámú alkánok, amik összezsírozhatják a cuccot, amit lefújsz vele.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz dugo_ #25 üzenetére

    Hát én pont ma néztem árukeresőben, és volt közte pb. Talán üvegház szempontból jobb is, mint a pfc... Bátyámnak lehet, hogy van régi ESD köpenye, elkérem tőle, meg szerzek csuklópántot is, meg utánanézek ennek az ecset kérdésnek is.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz dugo_ #25 üzenetére

    Ja köszi, csak most látom, hogy írtad, hogy van ilyen ecset, tök jó, veszek is. :-)

    Beszéltem közben bátyámmal, azt mondja, hogy ez az ESD nem túl gyakori, de azért kimutatható pénzkiesést okozott náluk a cégnél, azért vezették be, hogy mindenkin legyen ESD védelem. Majd kerít nekem statisztikát is, én elsőre olyan 1%-ra vagy alacsonyabb hibaarányra tippelnék, amit ESD okozott.

    A porszívónál olvastam olyat, hogy valakit megrázott a csöve, attól függ, hogy mit porszívózol, és hogy mennyibe fáj a porszívó. Azt írják, hogy a drága porszívók csövében fémszálak futnak, hogy megakadályozzák a feltöltődését. Az enyém sem volt olcsó, és azon ránézésre az egész cső fémből van. Ha maradok ennél a megoldásnál, akkor majd figyelek rá, hogy mielőtt elkezdek szívni, azelőtt földeljem valamelyik konnektoron a porszívó csövét és a házat is, így egyforma potenciálon lesznek, amikor elkezdek dolgozni. Esetleg össze is lehet kötni a csövet a házzal is, amíg tart a művelet.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák