Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    Szerintem az egész elméletednek az a gyenge pontja, hogy feltételezed, hogy bődületes mennyiségű energia kellene a rendelkezésükre álljon ahhoz, hogy el tudjanak jutni hozzánk, továbbá hogy ehhez hatalmas mértékű technikai előnyre van szükségük hozzánk képest.

    Elképzelhető, hogy létezik olyan technika, módszer, esetleg körülmény, amelynek felhasználásával viszonylag kis energiabefektetéssel lehet csillagközi mértékű távolságokat megtenni. Mi nem ismerünk ilyet, de egy másik faj akár egy szerencsés véletlen vagy kitartó célirányos kutatás folyamán felfedezhette. Abszurdnak hangzik, de az sem lehetetlen, hogy hiperhajtóművekkel felszerelt szekereken érkeznének meg hozzánk.

    Persze valószínűbb, hogy egy technikailag magasan fejlett civilizáció válik képessé ilyen távolságok megtételére, azonban ebben az esetben sem szükségszerű, hogy hatalmas energiákat kelljen felhasználniuk: ha az autók analógiáját vesszük, a régi autók több literes motorjaikkal nem képesek a mai autók teljesítmény-fogyasztás adatainak töredékét sem produkálni a technológia fejletlensége miatt. Ha a jelenlegi tudásunk és elméleteink szerint a Nap energiája kellene egy ilyen űrutazáshoz, a módszer tökéletesítésével ez valószínűleg csökkenthető akár több nagyságrenddel is.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • DeltaPower

    őstag

    válasz Dany007 #92 üzenetére

    Elég belegondolni, hogy ha a mostani technikával megjelennénk 2-3000 évvel ezelőtt nagy valószínűség szerint isteneknek hinnének bennünket akkora a különbség.

    Az egyiptomiak valószínű körberöhögnének, a hejjdenagy tudásunkkal nem tudtunk 100% bizonyíthatóan rájönni, hogy építették a piramisokat. :D

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • DeltaPower

    őstag

    válasz Raucher #100 üzenetére

    A Jupiter hidrogénjét elégetni hülye ötlet lenne, akkor már inkább fúziós reaktorhoz lehetne használni tüzelőanyagként.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Új hozzászólás Aktív témák