Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #10 üzenetére

    Ami meg az exobolygókat illeti: [link] [link]

    "2012. február 14-i bejegyzése szerint 760 exobolygót ismerünk 609 bolygórendszerben, illetve 100 többcsillagos bolygórendszerben. Ezek között számos magyar felfedezés is van."

    "Az egyik első, gravitációs mikrolencse-hatással felfedezett bolygó, egyben a legtávolabbi is (csillaga körülbelül 21 500 fényévre van a Naptól),..."

    21 ezer fényév. Ez a legtávolabbi. Hol van ez a 100.000 fényéves Tejútrendszerhez képest? Sehol.. És a kutatások is mindössze alig 20 évre tekintenek vissza. De az igazi eredményeket csak a Kepler űrtávcső felbocsájtása óta értek el, ami alig 4 éve történt. [link]

    És ezek szinte mindegyike nagyobb a Földnél. Tehát az ilyen igazi Föld méretű bolygókat alig-alig tudják felfedezni ezekből v.színűleg még több van...
    Persze ezek nem mindegyike alkalmas az életre, de mivel exobolygók ez már alapvetően lehetséges rajtuk. És még ki tudja hány ilyen van És még mindig csak a saját galaxisunkról beszélünk, annak is egy ici-pici szegletéről.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz Dany007 #10 üzenetére

    ezek összefüggés híján alaptalan feltételezések. a térhajtómű nem jelenti, hogy onnantól mi vagyunk az isten.

    egész más egy térhajtóműves csillaghajót megépíteni föld körüli pályán, mint egész bolygókat terraformálni. nem beszélve az időről, egy terraformálás alsó hangon is 100 éves mércével lenne mérhető (csak mire a bolygó köve felmelegszik, feltéve hogy sikerül bármilyen légkört varázsolni de ugye honnan lesz annyi üvegházgáz az első lépcsőhöz). ha belegondolsz mennyi cucc kell hozzá, amit fel + el kell juttatni... a térhajtómű mint olyan nem a szent grál, csak egy része a dolognak. persze "nagy valószínűséggel" lesz akkorra űrlift, de nem biztos. akkor meg nem tudsz felküldeni annyi cuccot. azért nem mondhatod semmilyen szinten biztosra a dolgot.

    meg egy mars terraformálva se egy folyós-hegyesvölgyes-esőerdős-tengerpartos valami, hanem mégiscsak egy ronds színű poros kupac kő. attól, hogy elolvasztjuk a pólusjeget még nem lesz hawaii meg hegyi levegő.

    harmadrészt elhurcoltuk párszáz éve fél afrikát csupán gazdasági megfontolásból, mert olcsóbb volt. ha én űrkutya lennék inkább beülnék egy kész bolygóba, minthogy generációkon keresztül hobbizzak egy másikat mire élhető.

    jah, és akkor nézd meg e 760 bolygó közül melyiken maradnál egy percnél tovább életben. mert az, hogy "hasonlít", az csillagász szemmel kicsit mást jelent, minthogy élhető. önmagában az élet kialakulására alkalmas nem jelenti azt, hogy a saját életünk fenntartására is. szóval az exobolygók összességét mint potenciális jelölt nem veheted számba. nyilván, ha az űrkutya valami extrém körülmények között lakik, akkor megússzuk. csak valószínűtlen. persze csillagászati szemmel ezek már húdejó kis "akár élhetne is valami ott" bolygók, mert nem 50.000 fok van rajta és 500g gravitáció.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák