Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csoffadalom

    tag

    válasz BoC1ka #29 üzenetére

    Épp ezért hagyott el szinte minden haverom ismerősöm, mert nem úgy reagálok a faszságaikra ahogy azt ők eddig megszokták. Ez nem baj mert rájöttem hogy sosem voltak a barátaim csak használtak és kihasználtak. Nem bántottál meg semmivel, nem is írtál semmi olyat ami bántó lenne. Melóm nincs jelenleg, de majd lesz.

    Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

  • Csoffadalom

    tag

    válasz BoC1ka #37 üzenetére

    Nem baj de tudja hogy nem szórakozhat velem büntetlen.

    Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

  • Vakegérke

    veterán

    válasz BoC1ka #37 üzenetére

    Komolyan gondolod, hogy bárki panaszkodni mer?
    Március 15-e ugye nemzeti ünnep, és még sorolhatnám a többit. Nekünk nem volt az, melózni kellett. A cég jelszavát valahogy így fogalmazhatnám meg: ha szombaton nem jössz be melózni, vasárnap be se gyere!

    Egyszer egy vulkanizáló kolléga kitántorgott a műhelyből. Köszörűs létemre megengedhettem magamnak, utána mentem. Összegörnyedve guggolt a fal mellett, arca falfehér, egyszerűen rosszul volt. Mondom neki szólj a műszakvezetőnek, menj haza, vagy orvoshoz. A válasz letaglózó volt: szóltam, de azt mondta, hogy ha hazamegyek, csak leszámolni jöjjek vissza.
    Megkerestem a góréját, és szóltam pár szót az érdekében. Az iskolázatlan bunkó megvonta a vállát, és kifejtette, hogy nem érdekli, hogy a melós rosszul van, a norma a lényeg. Igen, ha mégis hazamegy, vigye a cuccait is, mert holnap már nem lesz munkája.

    Így működik ez, csókolom alássan.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Csoffadalom

    tag

    válasz BoC1ka #37 üzenetére

    Ha elolvastad a cikket bizonyára olvastad azt a részt amikor a gyár tulajdonos vezér igazgató küldött el a jó édes anyám picsájába üvöltve, pusztán mert el mertem menni kajálni. Ez ellen mit tudna tenni az ombudsman?

    Vakegérke: Igen, igen, igen! Ez ma Agyarország a 2010- es években. Beosztottként vagy melósként jogaid száma 0. Jogorvoslat 0.

    [ Szerkesztve ]

    Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

  • Vakegérke

    veterán

    válasz BoC1ka #40 üzenetére

    Sajnos nincs értelme.
    Gödöllőn volt egy cég, talán ma is működik. Lelketlen szalagmunka, ráadásul nem volt váltás, és értsd szó szerint, bepisiltek a nők. Ugyanis ha leállítják a termelést, elvesztik a kenyerüket.
    Érkezett pár bejelentés a Munkavédelmi Felügyelőséghez. Kivonultak, mindent rendben találtak.
    Nem kamu, a tévé is foglalkozott az esettel.
    Arról nem is beszélve, hogy kötelező túlóra, amelynek díját negyedévi jutalomként kapták meg a dolgozók.

    A cumigyárban is volt érdekesség.
    Egy Kft is volt az udvar egy szegletében. Felvették a melósokat, és bérbe adták őket a cumigyárnak. Lekaszálták értük a lóvét, a melósnak meg löktek valamennyit. Ha valamelyik melós kereseti kimutatást kért, mert hitelre akart vásárolni, természetesen megkapta. Igen ám, de senki nem volt hivatalosan bejelentve.
    No most vajon mennyit szakított a lelketlen "gazda" áldozatain?
    Pár balhé, bejelentés, ellenőrzés. Kapott a Kft pénzbeli büntetést, a tulaj röhögve kifizette a nevetséges összeget.
    A cumigyár főmuftija megunta a sokszoros zaklatást, hivatalosan átigazolta a melósokat, a Kft-t pedig kiűzte az udvarról.
    Happy end is lehetne.
    A gond csak ott volt, hogy amikor nyugdíjba ment volna szerencsétlen melós, akkor kiderült, hogy nincs meg a szolgálati ideje, köszönhetően a Kft tulajdonosának.

    Pénz beszél, és ott a magasban van elég ahhoz, hogy a melósnak sose legyen igaza.

    Chaser: A cumigyár német-magyar érdekeltség.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • wednesday

    őstag

    válasz BoC1ka #40 üzenetére

    Nem sok értelme van. Pontosan tudják mikor jön a "váratlan" ellenőrzés. Akkor mindenki szépen mosolyog, megadják a szüneteket is.
    Én is dolgoztam gyárba az üvöltözés és a lenézés egy kötelező tartozék. A gyári "fejlesztés" és darabszám növelés a hajcsárlásba merült ki. Gyorsabban, gyorsabban!

    De a kereskedelem se jobb. Ismerős csinált ilyen névtelen bejelentést. (az volt a csepp a pohárba, hogy a pénztárban lévő székek használhatatlanok, töröttek voltak, elég durván leamortizálódtak. Mikor szóltak, hogy új székek kellenének, fentről az a válasz jött, hogy nincs új szék, álljanak a pénztárban!)
    Meglepetésre ki is jöttek és felírták a hiányosságokat, meg, hogy min kell változtatni. Aztán azzal búcsúztak, hogy 1 hónap múlva visszajönnek ellenőrizni, hogy megtörténtek a kellő változások.
    TÖBBET nem jöttek!! És rá 1 évvel se változott semmi. Ez jó pár éve volt azóta cserétek széket, de nem kapkodták el. A másik, mikor a hiányos felszerelések miatt (pl szike, csavarhúzó, vagy egy rohadt lapát, partvis) a dolgozó már a sajátját kénytelen bevinni, vagy venni magának oda egyet, hogy el tudja látni a feladatát.

Új hozzászólás Aktív témák