Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz lenox #22 üzenetére

    Az a gond, hogy az Intel se bírja normálisan specifikálni ezeket. Fentebb a cpu részre is linkelve volt az ark.intel, de az is évek óta tele van hibákkal. Mondjuk egy HT-t csak nem szúrnak el azért... de pl. az IGP-t nézve 3D, MVC, képjavítók, stb... ebben totális káosz van évek óta.

    Pedig nem olyan nehéz egyszer rendesen megnézni és kiírni mi a f*sz van. Még azzal együtt se, hogy szétbonyolítják a jelölést. Van 610, 615, 620, 630, az EU-k nem változnak minden modellnél. Az órajelek pedig modellen belül is változóak. :U

    Skylake-ben A G3900/4400, tehát Celeron és Pentium is HD 510-el (12 EU) volt, G4500 HD 530 (24 EU).
    Ezek alapján itt már nincs asztali Pentium 510 (GT1)-el.

    Amúgy HT-vel tényleg jók lehetnek ezek a Pentiumok. Az órajel is magas, a régiekre rendesen ráverhetnek ezzel. i3-hoz viszonyítva pedig a HT tuti többet ér mint az AVX1/2.

  • sb

    veterán

    válasz klepto #10 üzenetére

    OFF: Bár én is most cseréltem i5-2500-at és van előrelépés, főleg fogyasztás/hatékonyság terén, de a "csereérett" erős túlzás. Még ma is igen jó proci az a Sandy, főleg némi tuninggal.

    Én is csak úgy cseréltem, ha nem kerül 1.5x árba ill. mert nekem sem lett volna szükségem már i5-re.

  • sb

    veterán

    válasz lenox #27 üzenetére

    Értettem mire gondolsz, de mobil és desktop terméknél én végképp nem lepődöm meg, hogy van eltérés. Ahogy az i5-i7 jelölés sem egyforma. Ez sajnos alap. :(

    Ami még rosszabb, hogy azonos termékvonalon belül, vagy előző genhez képest sem lehet tudni mi változik és mi nem. HT sem volt Pentiumban 2 generációval ezelőtt. Az előző genben mobilban már volt, asztaliban nem, most van mindkettőben. Bay Trail tudott MVC-t, a Braswellből elvileg kiszedték. Haswellnél i3-tól volt, Skylake-ben a Celeron is támogatja.

    Se értelmes, konzekvens jelölésrendszer nincs, de még ezt is megoldaná ha kint lenne az ark.intel-en pontosan, 100%-osan.

    szerk: IGP vonalon van még jobb: a számozás nélküli "HD Graphics". Generációkon keresztül ez volt több procinál az IGP jelölés, generáción belül is eltérő EU számmal.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Interceptor #31 üzenetére

    A másik, épp most frissített Kaby Lake teszt cikkben ott a válasz.

  • sb

    veterán

    válasz PeL #39 üzenetére

    Azért az a közel 100 USD már 30k körül lesz, lassan i3 ársávban vagyunk, így a 4 szál szépsége is megfakul kicsit. A 64USD, 4 szál, 3.5GHz sokkal ütősebbnek tűnik. Ott meg a GT1 IGP szegmentál.

    @djculture
    A driver a legnagyobb gond. Amúgy arra elég, hogy low-on elfusson pár újabb játék is. A gond ott kezdődik amikor elővesz az ember 5-10 régebbit, ami még jobban kéne fusson és valamiért nem ezt kapja... vagy el se indul, esetleg villog a textúra, ahogy írtad. Egyébként nem lenne gond ezzel. Azzal sincs, hogy ez elég a felhasználók 70%-ának. Boltba, iskolába se 200 lovas autóval jár a világ nagy része.

  • sb

    veterán

    válasz Petykemano #46 üzenetére

    Ebből én nem a tudatosságot látom, hanem, hogy nem tudnak mivel szegmentálni. Annyira összeértek teljesítményben 2/2 - 4/8 sávban. Egy-két éve még 99%-ban elég volt a 2/2 is játszogatni. Ma kicsit rosszabb a helyzet, de mondjuk 70%-ban még mindig elég, a maradék 30% nagy részére meg egy erős i3 és annyi. Marginális ami érezhetően jobban megy 4/4-4/8 procikkal. multiplayer, stb... nyilván, de egy átlagos tesztet megnézve alig 10-20% van egy 2/4 4/8 között. És akkor ezek a játékok, az office-word-chrome háromszögben meg még ennyi különbség sincs.

    Se hw fejlődés nincs, se a több mag kihasználása nem halad jól, meg igény sincs sokkal többre átlagfeladatokhoz. Ahogy fentebb írták, sokszor egy 1-2W-os ARM-en elvan a tartalomfogyasztó, kocajátékos sokmillió user.

    Emiatt mással szegmentálnak, újdonságot csak csepegtetnek és általában nem fizikai/perf jellegű, hanem feature. Kiveszik a 3D-t, beteszik a HT-t, kiveszik az AVX-et, lenyomják az órajelet, letolják a TDP-t... kihagyják a main10-et, berakják a VP9-et, kimarad a HDMI, stb...

    Ezzel lehet játszani.Vagy ha ezzel se, akkor csak simán megkavarják. Egyik évben benne van a Pentiumban valami a másik évben kikerül. :(

  • sb

    veterán

    válasz raskolnikoff #50 üzenetére

    De talán azon sem kéne kiakadni, ha összefügg a kettő, nem? Szvsz tök normális dolog az is.
    Fentebb írtam az autós példát. Ha havi 1x veszed elő valószínűleg nem egy 15M-s 300 lovas autót tartasz ott porosodni. Hacsak nem számít a pénz...
    És ugyanez van az igényekkel is. Ha heti 2x20km-re használja valaki, akkor sem igénytelen ha erre megfelel egy 5-ös BMW-nél kisebb/kényelmetlenebb járgány.

  • sb

    veterán

    válasz klepto #66 üzenetére

    Az a gond, és ez volt az első hsz-eddel is a problémám, hogy kevered a dolgokat.
    Nagyon off, de onnan indultunk, hogy az i5-2500-ad csereérett... és cserélnéd egy újabb, de sokkal lassabb procira. Aztán leírtad, hogy ram és HDD miatt amihez amúgy semmi köze, csak közvetve.

    Most jön az SSD-SSHD-HDD rész. Remélem tudod, hogy az SSHD is azért nagy méretű, mert az adatok 90%-a HDD-n van. Csak cache-eli az SSD azt amit használsz. Amit sokat használsz az van rajta. De ami nincs rajta azt ugyanúgy a HDD-ről kell felolvasni (legalább egyszer, akkor is ha utána az SSD-re másolódik).
    Szóval leegyszerűsítve, ha 2TB-ot folyamatosan használsz akkor a sebessége nagyon közel lesz egy sima HDD-hez. Ha meg csak annyit használsz róla ami elfér az SSD-n akkor lesz SSD közeli sebességed. De akkor a gyorsan elérhető adatmennyiséged is annyi ami az SSD-n elfér. Nem atomfizika, eléggé adja magát, hogy csodák nincsenek. Egyébként pedig mivel a cache-elést nem tudod befolyásolni így garantáltan nem is lesz optimális, hogy mit gyorsít és mit nem. Szóval igazából biztosan lassabb is lesz még kis adatmennyiségnél is, mint egy külön SSD.

    Harmadik tévedés: gariidő=megbízhatóság. Nálam az utóbbi 15 évben csak Seagate HDD halt meg, de abból mind és 1 évnél többet nem bírtak soha. De elég a gyártó HDD statisztikáit megnézni...
    A HDD-s topicban ha sok gariidős HDD-t nem is tudnak neked ajánlani, tapasztalati/statisztikai alapon megbízhatót tutira tudnak.

    szerk: A legfontosabbról megfeledkeztem: Ha jól tudom az Intel féle SSD-cache 64GB-ra van limitálva, egyéb saját sw-s megoldások nem tudom mennyit kezelnek. Tehát ez is eleve nagy hátrány, mert külön SSD-vel 120-250GB-ról indíthat az ember relatíve olcsón és máris többszörös adatot ér el gyorsabban.
    SSHD-ben pedig nem tudom mennyi van, de jellemzően még a 64-et sem közelítik meg. 8-16GB-ra még a Win se fér fel. Vagyis minden nélkül az alap rendszer is lassú lesz. Egyébként ez tapasztalat is. Láttam már 8GB-os SSHD-s laptopot, egy hajszállal volt gyorsabb egy sima HDD-snél. Az SSD-s fényévekre van tőle.

    Na mindegy, sok az off, de nem tudtam szó nélkül hagyni. Rossz következtetésekre jutsz szerintem sok esetben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák