Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BadGe

    aktív tag

    A Fórumos:

    A fórumos vásárló lényegében az összes altipus kvinteszenciája. Nagyon fejlett, on-line és félelmetesen tájékozott. Ennek ellenére nem riad vissza attól, hogy az előző típusok bármelyikébe tartozzon. Szíve választottját aztán eme on-line médián ajnározza. Jellemzően a fórumosnak van mindíg a legjobb gépe. Több mint valószinű, a leggyorsabb és/vagy a legerősebben húzott. Az esetek borzasztóan nagy százalékában atomstabil. Egy számítógép számára az ''egy fórumtag gépe vagyok'' állapot maga a menyország ugyanis ez a státusz fittyet hány a fizika törvényeinek: lényegében félisten válik belőle. Csak azért nem istem, mert akkor hol lenne a ''Fórumtag'' ugyebár.

    A fórumtag gépe ugyanakkor mindíg a legfrissebb, gyakrab ''hozzászólásonként'' változik és cikkenként frissül. Nemritkán a 333-as DDR korábban ketyeg a gépében (persze 400-on) mint ahogy az alaplapját lecserélte volna, de természetesen az az állapot nem tart sokáig. Az upgrade-hez legtöbb esetben még arra sincs szükésge, hogy közben megszakítsa azt a HTTP session-t amely még az előző konfigjára vonatkozott volna.

    Minden fórumtagnak van legalább egy ismerőse vagy haverja (fiatalabb fórumtagok esetén: apukája) A fórumtag haverjának a gépe nemritkán jobb speckókkal megy mint ahogyan azt a tervezőasztalon megálmodták. A fórumtag tőle szerzi a cuccokat. A fórumtagok ismerősei nem ereszkednek le a fórumok szintjére, akiknek a morzsákat juttatják vállnak a szócsöveikké.

    A fórumtagokkal az a baj, hogy relatív sokan vannak és még nem sikerült eldönteniük, hogy a legjobb gépek közül kié is a legjobb. A helyzet eldöntésére különféle egzakt mérőszámokat vezetnek be mint például: Már egy órája nem szált el pedig rendesen nyomatom rajta az explorert, vagy: 2x-es sebességre húzva is alig megy 35 fok fölé a hőmérő. (a hőmérő az alaplap ellenkező oldalára van átforrasztva és kívülről hozzáér a hűtőszekrény jégkockatartójához) de mindenképpen: atomstabil. Aki ezeknek a követelményeknek nem felel meg annak nagyon gyorsan bővítenie kell vagy új, ezidáig nem használt mérőszámokat kell kitalálnia.

    Ezt a rengeteg legjobb gépet arra használják, hogy 1) szép lassan elpárologtassák a hűtőbordát 2) porszívózzanak vele (a media markt-ban legutóbb egy TB1500 procival szerelt gépet úgy árusítottak mint egy különsen halk ám rossz hatásfokú ellenben drága porszívót)

    A fórumos gépe időnként munkát is végez. Leginkább akkor amikor egy pofon vagy lábbal illetés következtében 1 métert veszít helyzeti energiájából. Egyben ezzel a módszerrel gyorsul a legjobban. A gyorsulása nagyon pontosan mérhető és teljesen független az architektúrától: 9.82 m/s2. Sajnos ez pont addig tart mint egy 300-as cerka 1200-on hűtőborda nélkül.

    ...és most engedjétek meg, hogy elmeséljem milyen gépen van... csak még leszólok Visntára, hogy figyeljenek mert éppen be akarom kapcsolni...

    Ge.

  • BadGe

    aktív tag

    A #4-es hozzászólás meg szép lassan elsikkad, most hogy ilyen parázs lett a hagulat épp azt kérdezgetem magamtól, hogy vajon kitől lophattam. Hmm, nem baj majdcsak jelentkezik.
    Ge.

  • BadGe

    aktív tag

    válasz guest #28 üzenetére

    Pedig vannak Debrecenben is jó boltosok. Nekem pl a vadi új konfigomat egy debreceni srác rakta össze, idehozta, cserélgette az alaplapot amíg jó nem lett, meg stb.
    Ge.

Aktív témák