Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Esmein

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #16 üzenetére

    Láttál már azona házat ? Tök ugyanilyen az íve és láttam már olyan DTK házat is ami egy az egyben egy átmatricázott cs-9950p4 volt. Ez egy igencsak igényesen megcsinált ház.
    Attól még lehet, hogy ronda :D

    [Szerkesztve]

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • Il Padrone

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #16 üzenetére

    Nem a DTK-t akarom mindig kritizalni, de minden ilyen gep, haz stb bemutatonal leirom, hatha a DTK odafigyel majd a hazakra legkozelebb.
    Ugyanilyen hazzal rakattam ossze ismerosnek gepet, kb fel eve, mondjuk joval kiegyensulyozottabbat (2,8 P4, 9800), es a haz nem szellozik rendesen. Mondjuk az FANDUCT nelkul.
    Azt a kepet nezzetek meg ami alatt ott van az utobbi felirat:
    ''Igény szerint ide is szerelhetünk ventit''.
    Na oda ha igeny van se szereljunk ventit, mert a kulso muanyag betakarja kivulrol, mint Moszkvat a ho. Akkor vettem eszre, amikor a hoproblemak miatt (alapbol 50 fokos az alaplap, proci netezesnel is 57 fok felett) sipol a gep fel ora jatek utan, es odatettem egy 8cm ventit. Az levegot nem tudott szivni csak a bekapcsolo gombok alatt 1mm2 es negyzetes lukakon keresztul.
    ''Már kintről is látszik, hogy a forgalmazó komolyan veszi a hőelvezetést: a hátsó nyolccentist sem hagyták ki a konfigurációból.'' Ez igaz, mert raktak fordulatszamszabalyzos ventit, csak az mindig fullon porgott, mert meleg volt.
    Ennek megfeleloen nem mukodott a kemeny effektus, a vinyo olyan meleg, hogy nem tudom megfogni. Szoltam a szervizben, azt mondtak, hogy ott pedig kap levegot, es punktum, rosszul latom.
    A helyzeten ugy segitettem, hogy a PCI takarolemezeket levettem, igy most mar nem sipol olyan surun a gep.

    BOBMASTER, ha az uj hazaknal kijavitottak a fenti hibat, akkor TOROLD a hozzaszolasomat, de csak ugy hiszem el ha valaki linkel egy fotot (MLACA). (Az also venti elotti muanyag borito alul betakarja-e a ventit vagy sem)

    Nem akarom senkinek a hitelet rontani, csak en mar ket hazzal megszivtam, es nem ugy tunt, hogy a problemat orvosoni hajlandoak. Egy ilyen hazban egy p4 9800-as fuldokol a hoben es kesz. A konfig 200 netto volt, tehat ahhoz hazat is kellett volna adni.

    Il Padrone

Aktív témák