Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika112

    aktív tag

    Mikor felreppent az infó lesz 64 magos ripper 3000mhz alap és 4000 mhz turbót saccolt a legtöbb oldal, majdnem igazuk lett!

    alap -100mhz a saccra de a turbó +300 a saccra

    Az a v-ray kép nem megalázó hanem a szokásos mióta megjelentek a zenek.
    Brutális cucc! Nem csoda feladta UHEDT froontot az intel, nem elég hogy nem egy ligába játszanak de még csak nem is ugyan azt a játékot!

    "3970X is 2000 dollárba kerül, az EPYC 7742 pedig 6950 dollárba, így a 3990X várhatóan valahol ezek közé érkezik majd" forrás ph

    Nos igen tág volt a határ, 4500-4800 ra tippeltem ahhoz képest hogy nincs konkurense "ingyen" van!

    (ez is beigazolódott a mémek jósok)

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz #06658560 #16 üzenetére

    "Mert a TR nem szerverpiacra tervezett platform, mi?"

    Nem szerver proci bár ahogy nézzük. Ha azt vesszük az intelnek szerverproci szinten nincs alternatívája rá akkor rámondhatjuk a gyengébbik gyártó mércéje szerint hogy "szerver cpu"
    Viszont akkor mit használnál az Epyc 7002 es szériára? Uszerver?

    Most igazán szembeötlő az intel lemaradása és ha nem kapja magát össze akkor gondok lesznek!

    Startup
    Nyilvánvalóan többet érnek ezek a zenek mint amiért dobálják őket, de az amd évek óta bizonyítja ráver az intelre, piacszerzés a célja, olcsóbb, gyorsabb, kevesebbet eszik, nincsenek biztonsági hézagai, stb
    Én viszont ennek csak nagyon rövid távon örülök! Nyilvánvaló hogy a fejlődést iszonyúan megdobták hogy asztali cpu 16/32 esek repkednek, kénytelen az intel reagálni nem fizetheti le ill kedvezményezhet örökké "ingyen" procival az oem-eknek hogy fenttartsa a látszatot piacvezető termékük van.
    Ha nem alakul ki verseny zen 4-5 előtt akkor amd is feljebb nyomja az árakat mert addigra azért szépen terjed.

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz #06658560 #41 üzenetére

    TR Epyc magokat használ?
    Az R9-R7-R5-R3 stb is Epyc és Tr magokat használ :C

    Akkor mért nem csinál intel az elmondottaid alapján UHedt vonalra egy szerver procit magától? ja mert abból kettő kell egy ilyen befogására.

    Értem nagyon szereted az intelt (nekem ezzel nincs is gondom) de amikor a valóságnak szöges ellentétet mondod eldobom az agyam, értem trollkodsz.

    Ezt a kört mobil, asztali, hedt, uhedt, szerver fronton is bukni fogja az intel, nem tudnak már ezekből a cpu alapokból többet kisajtolni főleg nem 14nm en a 10 nm meg még bőven gyerekbeteg. Teljesen friss fejlesztés kéne nekik mert évekig csak pukireszeltek.

    Majd ha úgy döntenek intelék mint mikor rájöttek nem megy 10 Ghz meg quad cpu kornak annyi és más kell akkor lehet versenyről beszélni. Addig lényegtelen minek hívjuk a járművet, kocsinak vagy autónak gyorsabb mintha gyalog mennél. :C

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #68 üzenetére

    TR "3950" félébe gondolkodsz?

    8/16 12/24 pl de 4xmem maradna meg a 64pci-e 4.0 ilyen "Ugamer" "Hedt alja" ?

    Érdekes lenne am 16/32 es is belőle viszonyításnak r9 3950x hez képest mit dob rajta ott nem is kell 95-125watt közé beférni csinálnának egy 200 wattosat simán jó lenne még.

    Amdnek most nem lenne jó max nekünk, nagyon nyomják a rengeteg magot, progi íróknak kell már csak lépést tartani, inkább egyfajta "nyomás" amd részről hogy (ekkorckával már nem foglalkozunk) "24/48 alatt nekünk nincs hedt" érzésű a dolog.

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Új hozzászólás Aktív témák