Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Látom páran meg is előztek. :B

    Nem kötekedésből, de AMD 4870(x2), 4890, 58xx, 68xx, 69xx széria tagjai 256 (4x64) bites hubvezérelt memóriavezérlővel rendelkeznek, például a 6970 5500MHz-n használja a memóriát, és az a szűk keresztmetszet. :Y nVidia GTX x80 384 (6x64) bites crossbar memóriavezérlővel nyomul, GTX x70 256 (4x64) bit crossbar, GTX x60 192 (3x64) bit crossbar, szintén ddr5-el, bár nVidia max 4000MHz-t tud kisajtolni a mem-vezérlőjéből, ezért kell a több csatorna. :K
    Tény, ezek nem high-end gpu-k, de az AMD sem véletlen találta ki a sideport memóriát az IGPi mellé. :K Gyakorlatilag a 128 MB ddr3 (1066) sideportal sokkal gyorsabb volt, mintha a rendszermemóriából csíptél le ugyanennyit. Persze ebbe beleszólhat(na) az alacsony sebességű rendszerbusz, de a HT, nem korlátozza igazán. Nekem nem hiszel nézz teszteket, még itt ph-n is akad nem kevés. ;)
    Ha másik megközelítésből nézed, Clarkdale procin elméletíleg jobb a memóriavezérlő mint a Lynnfieldeken, mégis kisebb a memóriasávszélessége gyorsabb rendszermemóriával is mint a Lynnfieldeken, mert az IGP megsarcolja azt, a késleltetésről ne is beszéljünk.

    Ezek alapján bizony én is reménykedtem benne, hogy bejön a 3, esetleg 4 csatornás memóriavezérlő. Bár talán a legjobb megoldás az lenne lenne 6-8 memóriacsatorna, amit terhelés függvényében dinamikusan oszthat szét a magok, és az IGP közt. Bár hogy ez megvalósítható-e, illetve mennyire költséghatékony, az megint más kérdés, de hogy a teljesítményt nem kicsit feltornázni az is tuti.
    Ez az én "minority reportom".

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • Male

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    ...csak itt a "VGA" is ebből a memsávszélből eszik, épp úgy, ahogy az IGP-s lapoknál, szóval mégiscsak jó a példája. (128 shader + 4 procimag, mindehhez egy nyamvadt 64 bites memcsatorna, az igencsak szűkösnek hangzik... persze majd kiderül mit alkotnak valójában)

Új hozzászólás Aktív témák