Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thulcandra

    senior tag

    Kíváncsian vártam lesz-e cikk erről a masináról itt, mivel az első felhasználói képek megjelenése - bő két és fél hónapja nyomon követem az sx30 -ról szóló cikkeket, fórumokat.

    A képminőség miatt ugyan lehet bántani ezt a kamerát, de szerencsére sokan más szemszögből nézik: ennyi pénzért mi mást vehetne az ember ami könnyen hordozható és ideális természetfotózáshoz? Persze csak akkor, ha valamit már konyít az ember a témához, mert a másik dolog ami nagyon sokszor kiderül erről a gépről, hogy teljesen amatőr kezekben nem fogja megmutatni az igazi képességeit.

    Nagyon sok fotót átnéztem már amit ezzel a géppel lőttek, utólagos feldolgozáson átesett és közvetlen a kamerából vett képeket is és arra jutottam, hogy erről a gépről felesleges teszteket olvasni. Ha az ember tudja, hogy neki igen is szüksége van ekkora zoomra, viszont nem tud sok pénzt feláldozni, akkor ez a gép nagyon is jó választás lehet.

    Pár kép, ami szerintem jól megmutatja mire képes ez a gép hozzáértő kezekben:

    [link]

    [link]

    [link]

    Ilyen képeknek köszönhetően arra jutottam, hogy én is kipróbálom ezt a kamerát, úgy érzem nagyon jó társ lesz a természetfotózás új dimenzióinak megismeréséhez.

    Szerk.: a raw hiányát pedig a CHDK majd megoldja talán.

    [ Szerkesztve ]

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Új hozzászólás Aktív témák