2019. augusztus 17., szombat

(#1) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Vajon 5 év múlva már számunkra is megfizethető lesz ez a teljesítmény? :)

(#2) LackoMester

LackoMester
(addikt)

Szinte ingyen fogják majd adni. :DD Tényleg bruti, megdobhatnának csak úgy vele. :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) Elijah Baley válasza Angel1981 (#1) üzenetére

Elijah Baley
(tag)

Ez a kérdés bennem is felmerült,.. de alapjaiban véve én is szívesen látnám a hasonló teljesítményű termékeket - mondjuk 30k-s árcédulával - a boltok polcain :K

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#4) Picturemaker

Picturemaker
(őstag)

A sima SSD-k árait figyelve ez a termék kb. 30-40 év múlva lesz normális áron elérhető itt a balkánon a halandók számára!

Azért a 5 tűs csati (nem) kicsit gáz! Egyre inkább teret nyer az elektromosok
"Ha áram van, minden van!" szlogenje. Lehet gyors hardvert csinálni, csak kellő mennyiségű fogyasztást kell generálni vele. Ezután majd jönnek az SSS hűtők?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5) patex1983

patex1983
(senior tag)

ó meeeeeen :Y
Ez durva!
Ezekről is tud bootolni a rendszer, attól, hogy PCI-e csatolóban vannak?

Gondolom csak tud... :)

X

(#6) stgellert

stgellert
(aktív tag)

Nem értem, minek a SAS protokoll... vagy csak símán hülye vagyok (legalábbis most a RAIDba vagyok szerelmes, de ott a SAS az más... vagy én értek félre valamit?).
Ui: ha több ilyen SSS-t akarok belerakni a gépbe, akkor mi van? Lesz hozzá riser kártya, vagy mi?

(ez persze csak vicc, valszeg egyet se tudok sose berakni :DD )

[ Szerkesztve ]

(#7) D1Rect válasza patex1983 (#5) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Ha jól tudom nem, de majd jön valaki aki megerősít/cáfol.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#8) Ste válasza Picturemaker (#4) üzenetére

Ste
(addikt)

Ennek sem kell aktív hűtés, inkább a stabilabb áramellátás miatt kerülhetett rá a 6 tűs csati. Vállalati környezetbe szánták, ott nem lenne rossz, ha az alacsonyabb fesz, esetleg ingadozás miatt hibázna.
(amúgy a sima ssd-nek is kell táp, még ha csak 4 tűs is :) )

(#9) Sicilian

Sicilian
(addikt)

remélem 5 múlva már utánunk dobják :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#10) AMD_ok válasza Sicilian (#9) üzenetére

AMD_ok
(őstag)

mi, perc? :DDD

(#11) Crytek

Crytek
(veterán)

Az a gáz ezzel az SSD-vel,hogy majdnem minden napra jút egy hír bejelentés neve nincs életebe nem halottam céges is SSd-t ontják magukból.
De még kicsit és horror áron :(

5 év múlva remélem azért lesz már emberi áron is.

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#12) Picturemaker válasza Ste (#8) üzenetére

Picturemaker
(őstag)

Azt hittem a sima SSD a levegő sztatikusságából nyeri a delejt! :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13) bsh válasza stgellert (#6) üzenetére

bsh
(senior tag)

a sas nem kicsit jobb a satánál. pl. full duplex, hibajavítás, dupla sávszél, nagyobb command que, azonkívül ugye scsi és nem ata, aminek az előnyeit nem kell ecsetleni. vállalati környezetben ezeket meg is fizetik.
milyen riser card? ebből annyit raksza gépedbe, amennyi pci express protod csak van. nem kell ehhez riser card.

(#14) Ribi válasza Ste (#8) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Ez egy teljes PCI-E csatlakozónak néz ki ahonnan 75W tudna felvenni.
Totál nemértem minek az a 6 tűs csatlakozó rá. Vagy lehet szerverekben ez máshogy működik? Bár lehet, hogy ha 4-et beleraknak egy lapba azt már nembírná az alaplapi csatlakozó.De a 6 pin mégiscsak vicces az elvileg ultrakeveset fogyasztó SSD-hez képest.

(#15) stgellert válasza bsh (#13) üzenetére

stgellert
(aktív tag)

nagyvállalatokról beszélünk! vagy nem:-)
de miafrancra elég mondjuk 3 db pci express portban a 3 db 300gb-os SSS?:-)

vagyis valami megoldás kell majd erre, szerintem...

(#16) szuper-t

szuper-t
(őstag)

Csak nekem baki a kép?: az PCI foglalat nem PCIE ;]

(#17) robyeger válasza D1Rect (#7) üzenetére

robyeger
(addikt)

Patex1983: Egyértelmú hogy bármilyen PCI vagy PCI-E vezérlő kártyáról tud bootolni a rendszer, persze csak akkor ha kártya is tudja. Ha nem hiszed próbáld a saját gépeden egy régi PCI-es SCSI kártyával. (aminek külön bios-a is van)
[Amúgy egész kellemes árban vannak ezek a PCI-E SSD-k] :DDD, én személy szerint inkább a SATA3-as sandforce vezérlős SSD-kre pályázok, az más kérdés, hogy mikor fogom tudni megfizetni :)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#18) stgellert

stgellert
(aktív tag)

Nézd meg jobban... ez szvsz egy 8x-os pci-e (pci csatin hátul van osztás, nem elől, vagy fordítva, mit nézünk az elejének:-) )

(#19) InVino86

InVino86
(aktív tag)

Na banyeg most rakok Raid0 tömböt Sata2es vinyokbol, a hír láttán kövületnek érzem. :)

(#20) dabadab válasza patex1983 (#5) üzenetére

dabadab
(félisten)

Valoszinuleg tud, a gep szempontjabol valoszinuleg sima SAS kontrollernek latszik.

DRM is theft

(#21) Lenry válasza szuper-t (#16) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

az x4-es PCI-Express

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) szuper-t válasza Lenry (#21) üzenetére

szuper-t
(őstag)

4x? akkor azért tűnt olyan rövidnek:)
azt hittem azért meghagyják a csatoló hosszát
;]

(#23) D1Rect válasza robyeger (#17) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Thx. :R
Egyébként én sztem be fogom érni SATA2-vel, már az is óriási előrelépés.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#24) bteebi válasza Picturemaker (#4) üzenetére

bteebi
(addikt)

Na igen. A jelenlegi fejlődési tempó mellett (árcsökkenés, sebesség növekedés) mellett egy ilyen kártya szerintem 7-8 éven belül nem lesz megfizethető egy átlag magyar embernek :(. Pedig lenyűgöző - egy átlag felhasználónak amúgy feleslegesen nagy is - a teljesítménye. Jó lenne valami jóárasított kiadásban :)), mondjuk fele ekkora teljesítménnyel (és akár tárhellyel is), mondjuk töredék árért ;).
Nem szól róla a fáma, de vajon (már "alapból") bootolható?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) stgellert válasza Lenry (#21) üzenetére

stgellert
(aktív tag)

Biztos, hogy 4x-es? Én még mindig a 8x-ra tippelek (nem a vita kedvéért, csak jó lenne tudni:-) )

(#26) P00By válasza robyeger (#17) üzenetére

P00By
(nagyúr)

Kellemes :D

(#27) hemaka

hemaka
(nagyúr)

Ez azért erősem omg kategória. :D Ennyiért már kocsit lehet venni :D

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#28) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

most nálunk a mókahelyen a szerverekbe ilyeneket, azaz hasonlókat rakunk 320gigásokat, 3megy egy gépbe és 14ezer dolcsi darabja ;]

(#29) stgellert válasza bacsis (#28) üzenetére

stgellert
(aktív tag)

Ez egy kényes kérdés lesz, ha nem lehet, ne válaszolj rá:-)

De mit tartotok rajta? Adatot vagy egyebet? Adatból megy annyira kevés van, hogy 3db 320-as elég?

Ha egyebet, annak az oka érdekelne, szeretek mindig újat tanulni.

(#30) dabadab válasza stgellert (#29) üzenetére

dabadab
(félisten)

"De mit tartotok rajta? Adatot vagy egyebet?"

Szerintem semmikeppen sem adatot, en arra tippelnek, hogy parizeres szendvicset :P

DRM is theft

(#31) stgellert válasza dabadab (#30) üzenetére

stgellert
(aktív tag)

Ahhoz már jobb előmelegítőnek egy régi winyó :))
Szóval szerver/vállalati környezetben furcsállnám, ha rendszert raknak ilyenekre... de én láma vagyok, tehát lehet, van értelme, vagy az adatbázis mérete ekkora, ami rákerül...
(médiakiszolgálónak kicsinek tűnik a tárterület... vagy bármi ilyesmi...)

Szal tényleg csak érdekel:-)

(#32) ZEN1TH válasza hemaka (#27) üzenetére

ZEN1TH
(senior tag)

lol ez miez :D eloszor vga-nak neztem, eleg gyengusz cucc

No Hope = No Fear

(#33) bacsis válasza stgellert (#29) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

gőzöm sincs, mi csak összeszereljük a rendelt gépeket, a vevő igényei alapján...
180db-ot rendelt belőle egy cég... csak a kártyák bő 1 milliárd Forintba kerül nekik, jahh és minden gépben 80giga ram, és 2db i7 Xeon proci figyel be... szal most jól bevásárolt valaki ;]

(#34) pmheros válasza dabadab (#30) üzenetére

pmheros
(senior tag)

csakis uborkásat

Crytek Természetes hogy minden kisebb cég is ilyet kezd gyártani hisz ameddig nagyon drága a technológia addig a beépített arányaiban nagyobb nyereség se tűnik ki.

nem vagyok tökéletes

(#35) frescho válasza bacsis (#28) üzenetére

frescho
(addikt)
LOGOUT blog

Melyik szeriaba pakoljatok? Bladek, X36 szeria ...

Ennek a cuccnak a felhasznalasa nem sok helyen ertelmes, de ott nagyot tud dobni. En tipikusan web caching cuccokba raknam. Masnal, mint pl adatbazis nagy teljesitmenyt nyujt, de a SPOF miatt kerdeses. OS-hez meg kicsit overkill :)

https://frescho.hu

(#36) fLeSs

fLeSs
(nagyúr)

kíváncsi lennék, hogy a 150K-s random IOPS-ot hogyan hozzák össze, mert az asztali SSD-k még 10K alatt vannak.
6 vezérlő egy hatcsatornás vezérlőn? de milyen vezérlő képes vezérelni másik hat vezérlőt? :D csak azért tippelek hatra, mert úgy tűnik mintha hat kis nyák lenne egymás mellé téve.

(#37) Gorneck válasza frescho (#35) üzenetére

Gorneck
(titán)

Már rég voltam lent az IBM sorain, de ez nem hinném blade lenne, inkább x36. High end gépek már nincsenek...szak rack vagy vmi torony lesz...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#38) InVino86 válasza bacsis (#33) üzenetére

InVino86
(aktív tag)

1 DB ilyen szerver mennyit kóstál? :)
Mióta álmodozok én egy ilyenen :)
Tudnék vele mit kezdeni. Minden elképzelhető szoftvert csinálnék és ezen menne a tesztelés is meg az éles üzemmód is. Ezen számoltatnám a játékgráf csúcspontjait a sakkfeladvanyos progimhoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) Márton

Márton
(veterán)

az új ügyfélkapunak jó lehet :DDD

Edit nem ment idE <== :)

(#40) TESCO-Zsömle

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én nem vagyok mohó, egy ilyennel is bőven beérném... ;)

bacsis: Csak nem ilyeneket? :))

[ Szerkesztve ]

ELADÓ - EK-Supremacy EVO AMD - Full Nickel (ÚJ) / EK-FC Radeon Vega - Nickel (ÚJ)

(#41) 14adam

14adam
(addikt)

Az a 6pin-es csati valami vicc volt? :U

Ste: Ha a 6pin-es ágon ingadozik a fesz akkor a molexen vagy satán is fog...(ugyan ez van fordítva is)Szóval nyugottan tehettek volna rá sata csatit

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#42) Apollyon válasza 14adam (#41) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Elég nagy tré lenne ez sata tápcsatival, mert ez az alaplapon van és van akinek meg a gép közepén/teteje felé vannak a vinyók, akkor nem érne el odáig, jó oda az a 6 pines, "bővítőkártyákra" ez kell. ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Jujj, ez is eszik akkor rendesen, úgy fest ami gyors az most már alap, hogy sokat eszik. :U
Kimegyek belerúgok a kenyérpirítóba, tök lassan melegszik fel benne a kenyér :D

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#44) 14adam válasza Apollyon (#42) üzenetére

14adam
(addikt)

A 6pin-es cstit kicserélni egy sata csati-ra aztán csók :) De a pci foglalatból is kitud venni 75w-t,szal felesleges bármilyen csati is oda :) (hopp,ezt Ribi már megírta)

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#45) Trub válasza 14adam (#44) üzenetére

Trub
(tag)

Elfér rajta, nem?

(#46) lajafix válasza 14adam (#44) üzenetére

lajafix
(addikt)

kétlem, hogy szerverkörnyezetben tervezési elv lenne hogy az elméleti maximumot kifogyaszhassa egy periféria. Ezért tettek rá külön tápcsatit, hogy ne az alaplapot terhelje.

Egy pár hülyén megcsinált, elkúrt I/O-jú alkalmazást biztos felpörgetne egy ilyen kártya...

Nem a te tangódat járják már Ferry...

(#47) Sunzi

Sunzi
(aktív tag)

A cikkben az IOPS számok kicsit meg vannak keveredve.
A cucc brosúráját olvasva:
- 4k read up to 200k iops
- 4K write up to 150k iops.

Semmi köze a fenti számoknak a szekvenciális értékekhez, azok csak MB/sec ben vannak megadva.... (1500 read, 1200 write)

Ja, és bootolható, ezt is megjegyezném a cikkben....

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#48) Male válasza Crytek (#11) üzenetére

Male
(veterán)

Azért itt most nem a hírbeli LSI-re céloztál, mint nevenincs cég, ugye? :U

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#49) Dr. Akula válasza bsh (#13) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

A SAS nem SCSI, csak használja a SCSI protokollt (is). Meg a SATA-t is ha úgy kívánja (rá lehet kötni SATA cuccost is). Fizikailag a SATA-n alapul, de annál több, bővebb.

Olyan 100-150k árban már jó is lenne a cucc.

InVino86:
Ha sebességre mész, felejtsd el a vinyós RAID-et, egy korrekt SSD (Indilinx, Intel, SandForce vezérlős) fényévekkel gyorsabb. Szekvenciálisan ugyan nem olyan látványos a dolog, de randomban állva hagyja akármelyik vinyót.

[ Szerkesztve ]

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#50) Male válasza Dr. Akula (#49) üzenetére

Male
(veterán)

Mivel még a neve is Serial Attached SCSI-ből van... a SCSI protokollt használja, stb... szóval miért nem SCSI akkor?

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.