Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz Dr. Akula #97 üzenetére

    OFF

    Tehát a válasz:

    Ez a gép alkalmas díjnyertes fotókra. Jelenleg a kategória top3 helyezésében benne van. OMD, EM5, és GX7. A tükörrefis vázakkal is felveszi a versenyt. Akár Nikon d7100 szintig, ami már tükrösök közt sem beginner kategória! Ennyivel le lehet zárni.. Szóval ennél roszabb gépekkel is nyertek díjat. Sőt a szifon 4s kamerája is alkalmas bizonzos keretek között top képeket csinálni. Nagyon sok technikai hátrány kiküszöbölhető trükkökkel, de ehhez bizony ismeretekre lesz szükség. Ott pedig nincs "királyi" út! A technika persze segít, könnzít a dolgon, sokszor bizony nélkülözhetetlen.. Sokan próbálták már előttem is elmagyarázni ezt neked. Ez a gép nem fog beleférni neked a 200-250 ezres kategóriába. Több út áll előtted:

    -Veszel egy minőségi kompaktot Olympus xz1 vagy 2, pana lx7, sony RX100. Én ezt ajánlanám neked. Ezek a gépek viszonylag fényerős zoom obikkal szereltek. Nagyon kezelhető méretűek, és LEHET VELÜK NAGYON JÓ KÉPEKET LŐNI!!!

    -Veszel valami régebbi tükörrefis gépet használtan. Canon 40D, 50D, nikon d200-300. Ezek bőven kijönnek 200-250 bál, egy egy jó obival (Attól függ mit akarsz fotózni)

    -Veszel új, belépő, belépő közép gépeket "kitobival" Nikon d3100/3200/5100/5200, Canon 6xx, omd-5, Pana g6-gf6..

    De lassan mondom: a technika nem végzi el helyetted a munkát. Pl ha veszel egy több 10-100 ezer forintos chef kést, de attól még meg kell tanulni főzni!!

    ON:

    Jó kis gép lett.. Lesz harc az EP-5-el! Ami nem baj, mert látok esélyt az "árháborúra" ami közvetve kihatással lehet az OMD árára, mert én arra vagyok ráálvva! Az álomkombóm: OMD, 17f1.8 vagy 20f1.7, 45 F1.8... Nem is kellene több ( na jó a 12-50 kitobi még jöhetne)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák