Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Corleone33 #27 üzenetére

    Dehogyis nincs. Nálunk a faluban minden hülye már elnézést felsőfokúval mászkál, rendszeresen emlegették is otthon. Aztán két éve befizettem a BME-re (közel van, melóból percek alatt átsétálok), sikeresen megcsináltam, azóta nem kell ezeket a dolgokat hallgatnom. :D

    Mi ez, ha nem gyakorlati érték?

    ***

    A középről pedig úgy érzem, hogy azt aztán tényleg mindenki megkapja, aki pár szót elmakog adott nyelven.

    Gimi végén majdnem savót eresztettem az angol középfokútól, a fősuli után pedig elbizonytalanodtam, hogy az angol gazdasági közép nem alapfokú-e véletlenül (emlékeztem, a korábbin milyen nyelvtani tesztek és fogalmazások szerepeltek, az újban semmi ilyen). A német gazdasági közép pedig botányos nyelvnemtudás mellett is összejött.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Narxis #34 üzenetére

    A "minden hülye" egy falusi túlzás, egyébként nem trollkodom. A felsőfokút nálunk annyira misztifikálják, pedig szerintem csak annyit jelez, hogy az ember tudása valószínű elér(t) egy hatékony kommunikációhoz szükséges minimumot. Ettől a szinttől még borzasztó sokat lehet/kell tanulni.

    Azt a szintet pedig, ami a két gazdasági középhez elégséges volt pár éve, én semmire nem tartom. Olyan tudással átmentek emberek, hogy az még viccnek is rossz. Németből én is idetartozom: alapvető dolgokat kellett volna kifejeznem, de Németországban furcsán néztek rám, illetve az interjúkon is hamar megköszönték a részvételt.

    Középiskolából kikerülve biztos, hogy más szempontok szerint értékelném.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Carasc0 #38 üzenetére

    Igen, pl. a fősulis angolcsoportokból tudtommal szinte mindenkinek meglett a gazdasági közép. A többségük igenis makogott, mert én azt beszédnek nem nevezem. Írásban is látszottak a problémák. Volt, hogy 60 angol kérdést (10 x 5W1H) adtak ki írásbeli házinak, mert második évben a csoport 80%-a nem ismerte a szórendet bazdmeg.

    Kabaré volt az egész. Vagy tragikomédia. A szakfordító/tolmács blokk, illetve később a munkahely lett végre az, ahol érdemben tanulhattam is, és sokat fejlődtem. Még mindig nem vagyok igazán elégedett, de egyre többször vannak jó pillanataim (meetingjeim).

    Nem nagy büszkeség, de én meg németből voltam és vagyok gáz.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Carasc0 #51 üzenetére

    A két gazdasági közép alapján én is így látom. De lehet, hogy nem általános a dolog, a "nagy képet" és általános középfokú vizsgákat nem ismerem.

    Az általános felső szerintem korrekt volt, nehézségre és értékelésre is. A magnótól/szóbelitől féltem, közben pedig minden szuper lett. Csak az írásbeli ment el majdnem a szerintem legjobban sikerült feladaton, de ez classic BME. :)
    1, Nem tudták elolvasni/félreolvasták a kaparásom. Ez van, elvétve írok kézzel.
    2, Több helyes válasz mellett is tudtam volna érvelni, de csak egynek volt hely. Sorozatban rosszat írtam be. Meg lehetett volna érdeklődni/reklamálni, de leszakadt az ég a munkában, és annyiban hagytam.

    Mindez pár tapasztalat felnőtt fejjel, ami teljesen ellentmondhat másokénak.

    Középiskola után megint más ez a történet, a kötelező nyelvvizsgák kérdését már csak ezért sem akarom megszakérteni. Bambano meglátásaival viszont szimpatizálok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák