Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsid

    senior tag

    válasz arnyekxxx #199 üzenetére

    "a felesleget rakjuk bele ami nem kell senkinek abban a pillanatban így a pillanatnyi értéke éppen 0"

    Az a baj, hogy szigorúan véve nálunk nincs felesleg ( ezért sem értem a Paks2 koncepcióját). Mi éjjel, nappa, télen, nyáron importra szorulunk mert nem tudunk annyit termelni amennyire szükségünk volna. Teljesen más a szivattyús erőművek rendszerbe integráltsága az olyan országokban, ahol túltermelés van és nettó exportőrök (pl Ausztria, Svájc vagy épp Németország abban a megszaladt esetben amit említettél, amikor a piaci áramár mínuszba ugrott ). Amikor folyamatosan éjjel-nappal 1200-2500MW-nyi termelési hiány van akkor a szivattyús erőművel jobb esetben csak az export mértékét tudjuk korrigálgatni, arra meg tényleg qrva drága megoldás.

    Ez pl nem túl régi kép:

    Ez meg az aktuális:

    Ahhoz durván nagy fotovoltaikus kapacitás beépítésére lenne szükség, hogy ebben a helyzetben így nyáron legyen maradék áram a tározós erőmű feltöltésére. Nem a tározós erőmű koncepcióját ellenzen, csak ebbe a környezetbe szerintem nem nagyon lehet beilleszteni, ahhoz jóval többet kellene termelnünk.

    Azt nem értem, hogy ha évek óta ehhez hasonlóan sz@r a helyzet és folyamatosan fél-másfél atomerőműnyi az importunk, akkor a 2000MW-os paksit miért 2400MW-tal akarjuk leváltani, amikor igazéból a 3600MW is csak tűzoltás lenne...

    <tRucKdriFteR>

Új hozzászólás Aktív témák