Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jonyy

    csendes tag

    válasz Adeich73 #582 üzenetére

    Szia!
    Namost nekem ugyan az összeállításom van, mint neked:
    És a gondom pont ugyanaz, mint nálad. Pár 10 másodpercenként kb. 40-50 másodpercenként egy ezred másodpercre megáll a "vetítés" ez nem is annyira zavaró, de tudod az ember azért költ ennyit csúcstehnikára, hogy tökéletes legyen.
    Amiket próbáltam:
    Cseréltem firmware -t régebbire, kipróbáltam a 24p kikapcsolását (na ezt nem szabad, mert ettől szabályosan szaggat), HDMI autot átállítottam az összes módra, USB cuccot is kicseréltem. A kipjavítást kikapcsoltam a TV -ben, HDMI csatit váltottam. Sőt még azt is megtettem, hogy storage cuccokat kihúztam és hálózaton keresztül is megnéztem. És sajnos mindíg csinálja.

    Van egy filmem amivel még nem csinálta: az Űrodüsszeia, de az meg nem MKV, hanem eredeti BD be-ISO -zva. Ennek ellenére én nem az Oplay -ra gyanakszom, hanem a TV -re. Szerintem ez a 4XC6000 Samsung széria úgy szar, ahogy van. Bár képminőségben csak a 1,5Mill HUF -os Luxus kategóriájuk plazma TV veri, igaz, hogy az magasan!!! :(
    De az összes többi LED, meg TFT Lcd TV a közelébe nem jöhet.

    Namost van itt még egy dolog. Nekem TV -nél is csinálja, de ott ritkábban is pl. HD adásoknal még ritkábban, bár ez csatorna függő is. Pl. van egy bizonyos HD Sport adó amin még nem csinálta! De ez azért nem érdekel, mert Magyarország legszemetebb szolgáltatójánál vagyok.

    Ha mégis a Player hibája, akkor arra gyanakszom, hogy amikor a puffere betelik, akkor áll meg egy ezred másodpercre. És mivel a puffer mérete adott rgo mindíg azonos idő közönként csinálja. Deeeeee lehet, hogy ez badarság.

    EZÉRT KÉRDEZEM AZ ITTLÉVŐKET! VAN VALAKINEK MÉG TAPASZTALATA ETÉREN???

    Viszont az a bibi, hogy ez annyira elhanyagolható jelenség, hogy 10 emberből 2 veszi csak észre. Én sajnos maximalista vagyok etéren! :(

    És tulajdonképpen egyszerűen ki lehetne deríteni, hogy a TV, vagy a Oplay. Csak ki kellene próbálni az Oplayet egy Sharp, vagy egy JVC vagy egyéb márkájú TV -n is. De amíg erre nincs lehetőségem titeket kérdezlek!!!

    TV: Samsung 46C6000
    Player: Asus O!Play Air Ver.: 1.18P - Eredeti (Nem moddolt.)
    Storage: Samsung S2 500Gb USB Hdd

  • Jonyy

    csendes tag

    válasz Adeich73 #591 üzenetére

    Hali. Az gáz, amit írtál, mert én abban bíztam, hogy nem a TV -nkel van baj, hanem az Oplay -al. Mert egy O!Playt könnyű kicserélni, vagy akár váltani valami komolyabb kütyüre, de ezzel a 46" -os Samu -val mi a francot csináljak???

    Philips tv, amin próbáltad. 1080p -s volt és 100Hz es?

    Mert itt még hozzá szeretném tenni azt, hogy és ez most minden itt lévő személyhez adresszálom, ha nem 100Hz -es TV -n nézed soha nem veszed észre ezt a hogy is hívjam csak 50mp -enkénti mikro-szaggatást de más parányi képhibákat sem, mert 100Hz nélkül amúgy is olyan darabos a kép, hogy elsírom magam. A 100Hz -es TV -ken lehet csak észrevenni, mert ott teljesen folyamatos a kép, akár a vízfolyás. (A techlológia lényege, hogy a képjavító chip 2 kép közé kiszámol egy közest, s így az FPS szám gyakorlatilag megduplázódik. (@60Hz)) RgO aki nem 100Hz es TV -vel teszteli, annak nem lehet része ebben a kis kellemetlen élményben SOHA. Én is nézegettem úgy hogy kikapcsoltam a képjavító technikát a TV --mben. Ekkor az sem tűnne fel, ha folyamatosan szaggatna...

    Kedves Adeich73! Szerintem azt kellene csinálnunk :) Ha már ilyen képminőség részegségben szenvedünk, hagy be kellene szabadulnunk egyszer egy media markt -ba a kütyüinkkel együtt (O!Play) és ott kizárólag 100 illetve 200Hz -es TV -kkel kellene megnézni a történetet.

    Amúgy kép folyamatosság tesztre a legjobb a világon a Poseidon című film eleje, amikor is a hajót egyenletes sebességgel, iszonyú intenzíven változó bitrátával mutatják körbe - körbe! És itt tűnik ki a legjobban, hogy mennyire szaggat, vagy nem szaggat az adott készülék. Próbálja csak ki minden kedves 1080p fan!

    Különben azért is vagyok ennyire tanácstalan, mert ma pl. megnéztem a Dunán a Tűzvonalban című Magyar produkciót 1080i -ben a DunaHD -n és egy miligramm szaggatása emlékeztető rész sem volt benne. Tökéletes volt.

    Tehát most akkor még mindig nem vágom, hogy a TV, vagy az Asus Oplay... :(

  • Jonyy

    csendes tag

    válasz Adeich73 #594 üzenetére

    Hát mezei 50Hz -es tv -n tényleg nem látni. Még a 100Hz -es Tv -men is csak alig észrevehető. Az a baj, hogy az ismerettségi körömben senkinek nincs 100 vagy annál nagyobb Hz számú készüléke! :(
    De az is eszembe jutott, hogy ki kellene próbálni egy WD TV Live -ot. A WD TV -ben sokkal jobb a CPU (Sigma Designs). A WD TV -nek egyetlen baja van. Méghozzá az, hogy a szerencsétlen WD képtelen egy jó szoftvert írni hozzá. Ki kellene próbálni azzal is.

Új hozzászólás Aktív témák