Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz marchellow #20 üzenetére

    talán extrém esetekben nem, pl nagyon gyenge a vezetékes net és/vagy korlátlan mobilnet.
    Úgy fest, hogy nem vagy teljesen képben, hogy milyen az ADSL-ellátottság szintje az országban, Budaepsten is számos terület van, ahol kemény 3-5 Mbps az elérhető sebesség, vidéken pláne szívás. Ez nem extrém eset. Kukkants át ide.

    tudtommal fix IP cím a vezetékeshez sem jár, külön szolgáltatásként rendelhetsz persze. az hogy kifelé sokáig ugyanaz az IP-d nem jelenti azt hogy fix is. időnként kapsz újat. de javítsatok ki ha tévedek.
    Kijavítalak. A fix IP és az egyedi IP az nem ugyanaz. Fix IP-t akkor kérsz, ha olyan szolgáltatást üzemeltetsz, amit mindig ugyanazon az IP-n kell elérnie a klienseknek. Mondjuk van egy szervered. De gondolom nincs, a lakossági fogyasztók nagy részének sincs, fix IP-t épen ezért egy csomó lakossági csomag mellé nem is lehet kérni és ez rendben is van. Az egyedi IP az esetünkben a kulcs, hogy a csatlakozás idejére egyértelműen azonosítható legyen az eszköz, ami a neten van. Az IP-pool viszont drága dolog (a szolgáltatói DHCP ebből oszt ki IP-t a csatlakozott júzernek), ezért a Voda és T spórol vele és alhálózaton keresztül csatlakoztatják a népet (NAT), így viszont nem érhetők el kívülről az eszközök, hacsak nincs egy jó DDNS szolgáltatásod, mondjuk olyan, mint amit a Synology ad a NAS-okhoz.
    Nos, pont a fentiek miatt egyáltalán nem mindegy, hogy lehet-e paraméterezni, hogy egy dual-WAN router melyik netkapcsolatot melyik csatlakoztatott eszköznek adja tovább.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák