Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Toka_

    senior tag

    válasz mephi666 #15 üzenetére

    ... szerintem a játékosok nagy része 1600x1200 alatt játszik...
    Szerintem ez inkább kishazánkra értve igaz, erre is egyre kevésbé... Azért ma már, hogy fullHD monitort akár már 50k körül is kapni, csak addig lesz igaz, amíg a mai moncsija kitart a usernek...
    Persze, akár tévedhetek is...

  • _Toka_

    senior tag

    válasz mephi666 #18 üzenetére

    Nálam pl. olyan egyszerű volt a helyzet, hogy volt egy tökéletes CRT-m, ami 60Hz-en még 1600x1200-at is tudott, de 7/24-ben 1280x1024-ben ment 85Hz-en.
    Aztán kaptam egy akár spam-nek is nevezhető hírdetést, hogy Samsung 2343BW-t 56k-ért vehetek. Csak úgy utánanéztem, mit tud, kerestem párat, aztán - miután csak piszkálta a fantáziámat a 2048x1152, nomeg mindaz a jó, amit olvastam róla... :K - miután találtam egy közeli helyet (15km-en belül), ahol 48900-ért enyém lehet, nem gondolkoztam tovább.
    Nem utolsó sorban sokat nyomott nálam a latban, hogy 9600GT után nyáron HD4850-re váltottam - ami szintén egy komoly lépés volt 7k-ért :K -, ami ATi lévén digitális kapcsolat esetén driverből képes rá, hogy a natívnál kisebb felbontásokat a natív felbontásban középre helyezi fekete keretben, ezáltal tűéles képet biztosít akár 1024x768-ban is. Ha nV-m lenne még, asszem nem léptem volna meg ezt a lépést.
    De így én pl. ezt nem hagyhattam ki! :N

    [ Szerkesztve ]

  • _Toka_

    senior tag

    válasz Ste #21 üzenetére

    2048-on élmény lehet 1024-ben játszani :U
    Legalább van lehetőség a választásra... Egyébként valszeg játéka válogatja, hogy melyik a jobb választás... És azért "valszeg", mert jelenleg van annyira friss a monitor, hogy inkább a játékok közt válogatok, hogy mi megy full felbontáson. (mondjuk, megjegyzem, számomra meglepő volt, hogy azért nem olyan kevesen mennek szépen... :U )

    (#24) dy_nmq: Meg fogsz lepődni, de volt olyan korrekt a boltos is, hogy addig el se engedett a monitorral, amíg ki nem próbáltuk, mert ő kicsinek tartotta. Nos, számomra tökéletesen olvasható. Nekem nagyon tetszik.
    Egyébként megjegyzem, hogy - arra már nem emlékszem, a Vista alapban nem nagyobb betűméretet állít-e, mint az XP, amit naponta 12+ órában nézek, de - legutóbb, mikor Win7-et telepítettem, meglepően láttam, hogy a lapim 1680x1050-es felbontásán miért olyan meglepően nagyok a betűi. Azt látom, hogy az op.rsz.-ek a monitorok felbontásával emelni igyekeznek az alap betűméretet is, tehát várhatóan ez egyre kevésbé fog problémát okozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák