Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz zed01 #80 üzenetére

    "3. Linuxal előretelepített laptopot, szgépet még nem láttam..."

    Semmi kötekedés, de tényleg nem? Én elég sokkal találkoztam már. Notebookkal is, netbookal is. Korábban még asztali számítógéppel is (igaz, ez utóbbit mostanában nem láttam)...

  • Psychonaut

    addikt

    válasz zed01 #80 üzenetére

    1. Mert az Office jóval elterjedtebb, mint az OpenOffice, így a diákok több helyen alkalmazható gyakorlati tudást kapnak. Ha az OO-t tanulnák, kapnának sok elméleti, viszont kevés helyen használható tudást.

    2. Ha nem lenne ilyen szintű a szoftverkalózkodás, hidd el nem feltételezné a Microsoft sem. Amúgy rengeteg "letorrentezett" XP tele van kémprogramokkal, amit Vér Pistike nem vesz észre, és szépen gyűjtik az adatait a csúnya hackerek. Esetleg zombihálózatba is bekerülhet a gép. Na ezt segít elkerülni a WGA.

    3. Elég sok laptopból kapható oprendszer nélküli vagy Ubuntuval előtelepített verzió. Mondjuk vegyük példának a netbookokat. Nem fogok linkelni, utána tudsz nézni ha akarsz, hogy melyikekből lehet Linuxosat kapni.

    4. Igen, mindig ad ki új verziót, a régieket meg sokkal tovább támogatja, mint a Linux a sajátjait (XP: 2014 [13 év] , Ubuntu 8.04: 2011 [3 év]). Nem kényszerít függőségi viszonyra.

    5. Ja, elvégre a doc, ppt, stb. mind szar formátumok, nem lenne ám ésszerű használni azokat.

    6. Inkább úgy fogalmaznék az eredeti szöveg helyett, hogy megakadályozzák a kalózkodás további terjedését. És igazad van, nem kell WMP-t használni.

    7. Ja, persze, az MS direkt megvárta, amíg jól elterjed a neten...maguknak akarnak rosszat, nem tök logikus?

Új hozzászólás Aktív témák