Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Graphics #36 üzenetére

    A Mercury / Gemini / Apollo űrrepüléseknél is előfordultak hasonló hanyagságok (igaz ott végül űrrepülésnél nem veszítettek embert), sőt, ha végignézed az amerikai űrrepülőgép-programot, akkor az még hanyag volt sok szempontból. Ilyen téren én nem mondanám azt, hogy az egyik fél alaposabb / gondosabb volt, mint a másik. Sőt, ha úgy nézzük, akkor a szovjetek / oroszok a Szojuz-11 óta (1971) nem veszítettek embert az űrhajósaik közül űrmisszió közben (igaz többször is közel volt a katasztrófa).

    Ezzel szemben az amerikaiak 1986-ban és 2003-ban is 7-7 embert vesztettek...

    Hogy volt, aki erre adta a fejét? Simán. A mai napig sokszoros túljelentkezés van az űrhajós-toborzáskor. Én ilyenkor a hobbi hegymászókat szoktam felhozni példának. Ők is jelentős rizikót vállalnak, és ott nincs szó arról, hogy valami új eredményt jelent az, amit végigvisznek, hiszen több százan, ezres, tízezren megtették előttük már mások, ők csak a saját maguk elé letűzött célnak tekintik ezt - amibe bele is hallhatnak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák