Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Teasüti #1 üzenetére

    azért mert sokan azt vennék monitor helyett, 4k felbontású 120hz és afölötti synces monitor értelmes képminőséggel 32" fölött majdnem ott van 55" "beugró" oled árában, gondolom az lcd-n jóval nagyobb a profitjuk mint a kisebb oledeken lenne
    - és sokakat nem zavarna az esetleges beégés lehetősége, engem sem -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ren Hoek #10 üzenetére

    nem olyan célokra használnám amihez kel a start menü ( : amit egyébként el is lehet rejteni
    hagyományos monitornak nem jó, de játszani viszont nagyon
    nemrég bepróbálkoztam egy va paneles lg-vel, ott is közölték finoman, h beégésre nincs gar, és az csak egy sz@ros lcd és nem is 2-300e ft-os kategória volt
    amit tudna egy 30"oled - 4k 120hz/sync, az most olyan 300-400e ft 35-40" uw monitoroknál, amik meg sem közelítik feketében az oledet, részemről berizikóznám inkább a beégést, kiábrándító monitorokból ennyi pénzért miket lehet kapni
    az is igaz maga a panel kisebb lenne, de jóval nagyobb a ppi 30-40" 4k-n, mint 55"4 k-n, gondolom a gyártástechet az nem egyszerűsíti hanem inkább bonyolítja, nem tudnák annyival olcsóbban adni amennyiért elvárnák a vevők - az meg biztos h nagyon sokan monitornak vennék a túlárazott lcd-k helyett amin meg biztos szépen keresnek -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #89309696 #12 üzenetére

    jah, idővel, azon van a hangsúly, bár azért van egy tippem, hogy max 40" környékére mennek le vetélytársak nélkül, akik már tpbb éve minden évben jönnek az lg oledet pokolba taszító megoldásaikkal, csak mindig eltévednek útközben ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #14 üzenetére

    erre mondom csúnyán h b@szhatom hogy nem ég be, ha a notebookom ips panelje kiröhögi :) pont addig barátkoztam meg vele amíg mellé nem tettem, utána hagyjuk kategória, igaz notebookok közt jó panel, de akkor is csak egy notebook panel, színben és feketében is jobb, hiába ips, és nem 50e ft-os monitor volt
    részemről inkább rizikózom be az esetleges beégést, mint hogy olyan előtt üljek ami sok mindent ad csak épp élményt nem, a "hdr" külön vicces volt
    én felhasználói szokásaimmal a beégés esélye minimális olednél, és ha beég? minden perc élmény volt előtte - képminőség tekintetében biztosan -, amikor az emberek ótót' vesznek elég evidens h csúnyán veszít az értékéből, csúnya összegeket kell rá költeni közben, bármikor összetörhet, na most egy 55-ös oled ára azért eléggé eltörpül egy új bármilyen autóhoz képest, mégis megveszik sokan az újat, a legsz@rabbat is
    32-est én is alig látok, ezért sem hiszem h lesz majd pont oledből, ezeket max kimondani sok, megálltam egy 75-ös előtt két perc múlva az sem volt nagy ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz asdf_ #17 üzenetére

    azért az ipari felhasználás, otthoni körülmények közt nehéz lenne kivitelezni, notebookomról pl eszembe sem jutna leszedni a tálcát, egyiknél sem volt rajta nyoma, monitoroknál sem, se a gugli' sávnak, se egyébnek, ilyenekre oledet nem is használnám
    mindenesetre az lg legalább va panelnél is levédi magát ( :
    személy szerint még csatorna logót sem láttam lcd-be beégni, anyum max 3 csatornát néz de nem tudta összehozni a több éves mostani tv-vel sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ren Hoek #19 üzenetére

    már van oled monitor, a legjobb a 22" 4k-s asus 1 milla' körül ( : de a dell 55" 4k-ja sem rossz többért, ami nyilván egy lg 9-es panelre épül, csak náluk "kicsit" drágább ;] és még van 1-2 "próbálkozás"
    nálam játékra lenne, a monitor felhozatal elég siralmas sajnos, lehet a végén lesz egy 55 b9 filmre/pc-hez/ikszbokxhoz', ha átrendezem monitornak is jó lesz pl 1440p natívon fps-hez, monitor igazából csak arra kellene, kb minden máshoz még kicsi is az 55"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz GSP #21 üzenetére

    fps-hez nekem nagy, 40" is 16:9-en, de forzázni 1-1,2m-ről már éppen nem nagy, sőt ( : de fps-t olyan távról nem jó játszani

    Ijk
    gammer' monitornak tökéletes lenne az a 32-40", de mivel az nem mostanában lesz ha lesz is így mindegy, sztem max 40-43"-ig fognak lemenni méretben ha egyáltalán lesz 48"-nál kisebb
    van ahova nemes egyszerűséggel, de nem fér be nagyobb, pl olyan a beépített/nem beépített bútor, perpill 65-öst is simán el tudnék helyezni, sztem 75-öst is, de láttam sok lakást ahova 32-40" tv fér el az aktuális felállásukban

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Polarstar #24 üzenetére

    55"-nak a fele 27" képátlóban - látható felületben pedig negyede, 4 db 27" panel ad ki egy darab 55" panelt -, az már törpe hozzá képest, 55-höz képest a 48 kicsi

    szerk:
    félig-meddig szubjektív, de ahogy balika is mondja, itt oledről van szó és bizony ott a 48" kicsi z 55-ös beugróhoz képest
    "A Sony is kicsi OLED tévével próbálkozik" ha kisebb lenne a címben kevésbé lehetne belekötni, de ez oled kategóriában bizony kicsi, tv kategriában se nevezném már nagynak

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zoli94 #32 üzenetére

    pesti faluban 5-600e ft a legolcsóbb lakások nm-e értelmesebb környéken, de simán van 1m ft-os nm ár is új építésűeknél, emellett eltörpül egy 400e ft-os 55" oled ára
    a gyártó annak gyárt aki vásárol, teljesen mindegy neki ki hol él, csak vásároljon ( :

    szerk:
    milyen 32" lcd-d van? tegnap megint rászántam 2-3 órát kutatásra, de ismét csak lesújtó végeredmény lett, ami már felbontásban és frissítésben is értelmes az majdnem 55" oled ára, vagy akár annyi is, 150-200e ft közt vagy van magasabb frissítés de kisebb felbontás, vagy nagyobb felbontás és kis frissítés
    persze ívelteket nem számolom, csak sík paneles ips-t, samu qledet esetleg kipróbálnám, de abból csak hajlított van
    gyakorlatilag az aoc-nek van 32" 16:9 1440p-s 75 hz kijelzője 60-70e közt ami nagyon jó ár, de ilyen komból még sokkal drágábban sem találok monitort, 1-2 32" fhd van még 75hz-en

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #34 üzenetére

    persze, meg ha kell az autóra kell költeni fél millát' akkor kell, ettől független a lakás nm árai mellett továbbra is eltörpül egy 400e-s tv ára - ez független attól ki mennyit keres és milyen anyagi helyzetben van -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #36 üzenetére

    pontosan, és nem titok, h nem mo. a fő csapásirány lg-nél és a többi it/av gyártónál, a nagy tortának _talán_ 0,5%-át tesszük ki - sztem annyit sem -
    mindenesetre mo-on maradva csudapesti lakásárakhoz képest már 400e ft nem egy nagy pénz, annyiból talán egy kisebb lakást festenek ki a mesterek ha jó állapotban vannak a falak, és 1nm-t sem lehet kapni annyiért, talán kocsibeállót sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #38 üzenetére

    pontosan

    Balika911
    én nem beszéltem arról sok vagy kevés, egy elég alap dologhoz viszonyítottam, a lakhatáshoz nagyfaluban, ahhoz képest semmi az a 400e ft
    többi tv-hez lehet hasonlítani majd ha azok is hozzák ezt a szintet, addig kis túlzással alma-körte :)
    személy szerint pedig drágának gondolom a 200e ft-ot is, de amíg egy lcd sem kerül negyedébe _nagyon közelítő_ paraméterekkel, addig ez van
    némi mázlival nekem 300e ft alatt volt a b8 újan, annyit simán megért, ha idegennek adnám el egy ft-ot sem "buknék" rajta, így hogy egy jó barátom viszi neki olcsóbb, nekem meg nem kell szenvedni az értelmesekkel'
    az biztos ha a 48-as c8 befut akkor bajban leszek, abból lehet majd gammer' monitort hackelni olyan mérettel/paraméterekkel ami nekem tökjó' :d ( :
    32" natív 16:9 1440p 92 ppi - és itt valszeg a 120hz is gond nélkül megy -
    40,5" natív 21:9 3440x1440 92 ppi - itt már lehet nem megy a 120hz, erről érdemit nem találtam -
    48" 4k ikszbox' ami bele fér, így 92 ppi-vel simán mehet 1m-en belülről is a forza, valahogy túlélem ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz MeszesKPT #41 üzenetére

    így van, részemről ikább'még kevesebbet ülök oda, de akkor tényleg élmény lesz - net és hasonlók egyébként sincsenek az asztalin -

    Ijk
    fordítsuk meg a kérdést, milyen monitort kapsz 350e ft-ért?
    pontos típust nem tudok kapásból, de olyat, ami tele lesz kopromisszummal az lcd technológiából adódóan, átnéztem párszor a kínálatot
    azt pedig senki nem garantálja neked, h az lcd monitorod 10 évig megy, abban is bármikor meghalhat az elektronika vagy gallyra mehet a panel, amiből egyik sem filléres tétel

    bteebi
    mivel c széria, így kb 55" b9 árában lesz
    részemről hurrá optimizmus akkor is van, ha kiadok egy zsák pénzt monitorért, akkor legalább olyanért ami tényleg tud hdr-t, van feketéje és végtelen kontrasztja, amit az lcd monitorok nem tudnak prezentálni hasonló összegért
    az lg-t kell venni ott nem rezeg a panel ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #46 üzenetére

    legyen igazad, ha forza elé ülök nappal akkor is a wáób+ gondolat jut eszembe először ( :
    a 350e ft-os monitoroknál annyi kontraszt sem lesz mint világosban az olednél, de legalább lesz bb, bevilágítások, és nem lesz hdr sem ami érdemi - mondjuk az nem annyira izgat -
    va meg va, nincs is belőle sík paneles qled esetében, többi meg enyhén szólva is felejtős kategória csillió' teszt átnyálazása után, nekem személy szerint nekem nem kell hajlított panel, nincs semmilyen alternatíva 48"-nál kisebb méretben sem 4k/120hz/valós hdr-re lcd monitorban ami tud olyan feketét és kontrasztot, bevilágítás mentes, olednél is lesz kompromisszum, de az lcd-nél több
    az meg külön előny, hogy a 48" miatt lefele natívan "paraméterezhető" különböző méretekre/felbontásokra - nekem biztosan -, 4k-n tud-e 120hz-et az még nem tiszta

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #48 üzenetére

    ha a jelenlegi használattól nem égett be a tv akkor "monitorként" sem fog :)
    mint mondottam volt, bármelyik lcd bármikor megmakkanhat szintén, attól h beégés veszélye nincs ugyanúgy max reménykedni lehet abban h 5-10 évig gond nélkül megy, de alapozni nem lehet rá - ha annyira atomiztos lenne nem 2-3 év garral adnák őket, hanem 10-zel, tápoknál már nem ritka a 10 év gar, de monitoroknál? ((( : -
    először én is reménykedve indultam az olednek, jó lenne ha elketyegne 5 évet, aztán rájöttem kár hitegetni magam, tömegtermelés van, használom aztán eladom, anno montam is a barátomnak én nem tartom meg gar lejárta után az biztos, de annyiba kerülő monitort sem tartanék meg ami lcd ( :
    350 körül van ips ami nagyjából hozza a szintet, 38" körüli wide 3440x1440, talán 144hz-en, szóval pffffffff
    a va va marad, tn-nél jobb, ips-nél rosszabb, volt egy 32" lg 4k itt, 100e körüli kategória, nem estem hanyatt tőle, de ahogy láttam a okkal drágábbaktól sem kell hanyatt esni, ami egy szintet hoz a samu qledes trükkje, de abból nincs sík, és ha lenne is az is ott lenne 350 körül fentebbi kombóban, természetesen tökéletes fekete nélkül, és nem bevilágítás mentesen
    lehet ezt cifrázni, azért stornóztam le a gépet mert ugyan nagyon jó h van, csak minek ha nincs kijelző hozzá amiért pénzt adnék? ( : most majd szépen veszek egy filléres' 32" fhd-t átmenetre, aztán majd egyszer csak beesik a 48" oled
    32"-nál volt a wááób+ érzésem, alatta hiába vennék bármit, nincs wáób+ - ez nyilván szubjektív -
    34" uw még épp határeset, túl sokkal marad el a magassága a 32" 16:9-hez képest
    nekem a doom a _játék_ - mindenkinek meg kell küzdenie a démonjaival ((( : - , direkt miatta raktam össze pc-t 8-10 év után mert konzolon vicc az fps irányítása, esetleg majd az eternal esik be mellé, tehát fps egér+billzettel, mellé a forza - és ott is még talán a következő -, többi nem érdekel, ha multizni akarok akkor quake 3 ( : de ezek akkor úgy fognak menni h minden alkalommal úgy ülök oda, hogy wáób+
    ez nekem bőven megéri a rizikót, akinek meg nem de nem sajnálja pénzt hasonló árú lcd-re azt veszi, nekem melóra itt van a 14-es fhd ips notebook, igaz csak 60hz-zel, de nem sírom el magam ha az oled mellé oda kell tenni, a va-nál majdnem elsírtam, de nem az ips miatt ( :
    filmre meg meglátjuk, 65" oled/qled, de van egy érzésem h forzát 70-80cm-ről fogom tolni a 48-ason kontrollerrel :d

    Balika911
    pont erről beszélek, b8-nál nem merült fel egyszer sem h ez szebb lehet, hanem állam leesik minden alkalommal amikor forzázok rajta, te monitorod már 200e körüli kategória, és ha azon tolnám a doomot ahogy előző monitornál is volt, azon járkálna az agyam milyen lenne ez az oleden...és vagy állítok feketéhez minél közelebbit és semmit nem látok a játékból, vagy átengedem szürkésebbre h lássak is és fekete jeleneteknél nézem a szép feketét..jah nem, a szürkét ( : meg a bevilágítást, és ez pont ott van a 300-400e ft-os monitoroknál is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #52 üzenetére

    "A különbség az, hogy a monitor szinte biztosan nem fog meghalni, "
    lehet dolgoztál szervizben, én biztos, sajnos nem tudom ezt megerősíteni :)
    de mondok jobbat, mindketten biztosan meg fogunk halni, sőt, minden ember, de azért berizikózzuk az életet ((( : na én meg az oledet, aki meg nem az nézi az lcd-t, és örül h sohanemégbe' és sohanemromlikel', de az is biztos soha nem lesz olyan élménye mint egy oled előtt
    szóval mindenki vegye amit akar, nekem arra pont jó volt a b8 h tudjam nincs ami ilyen élményt ad és attól biztos nem ég be monitorként sem ahogy én használom

    Balika911
    55" nekem is nagy, fps-hez 60-80 cm-ről ( : de 1-1,2m-ről forzához már kicsi is
    48" meg pont jó, mert forzához közelebbről 60-80cm-ről hozza amit az 55" 1-1,2m-ről, sőt valszeg jobb is lesz, ppi is nagyobb mint 55" 4k-n
    - 40" már kicsi volt hozzá, míg fps-hez nagy, 32" fps-hez volt jó, de forzához kicsi ( : -
    de mint mondtam, 48" 16:9 4k 92 körüli ppi kb 106x60cm, ebből natívan ezeket lehet csinálni:
    - > 32" 16:9 2560x1440 71x40cm
    - > 40,5" uw 21:9 3440x1440 95x40cm
    a nem használt területeknél fekete sávok, mint filmek esetében is legtöbbször
    kipróbáltam sok méretet, nekem ez a 48-as oled lesz a megoldás, milyen monitor van ami tud 32" 120hz 92 ppi 1440p-t sync mellett ilyen képpel? semmilyen ( : 1-2 sík va 200e körül van ilyen paraméterekkel, de köszönőviszonyban sincs a minősége oleddel - mint nyilván tudod - asszem a látványt ami a doomban van ez kihajcsa' :d és még atomerőmű sem kell hozzá, de ez egyben 40,5" uw 1440p is, ennek az ára már lazán 400e lenne monitorban, és persze 48" 4k is
    csak ne csesszék el mint a qledeknél, hogy nem lesz sync 55" alatt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #27070592 #60 üzenetére

    akörül esélyesen lehet majd lőni, most néztem 55" b9-c9 árakat, mm-ben c9 400e, b9 20-30e-rel van olcsóbban más helyeken, én oda datálom árban a 48" c9-et, ezer eur-nál több, de ilyen tételnél 100 eur sztem már nem sokat számít, figyelgetni kell, tavaly tavasz környékén-nyár elején lehetett jó áron lőni a 8-as szériát, de utána még év végén is volt 1-2 jó ajánlat
    egyik euronicsban néztem egy kiállított b8-at, még el is filóztam rajta h megveszem a spéci ár miatt, végül letettem róla - később ui. discount áron jött az új máshonnan -, de beégésnek semmi jelét nem láttam, pedig ott ahogy láttam max fényerőn tolták napi 10 órában 8-10 hónapon keresztül, a ledek fényereje csökkenhetett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák