Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #34 üzenetére

    Nem tudom mire érted, hogy megengedik maguknak. Én arra, hogy egy minőségi márka azt nem, hogy a neve alatt a vele arra szerződött gyártóüzem kritikán aluli minőségben adjon ki terméket a "kezei közül".

    Egy műszaki produktumnál gyártmánytervek alapján és arra a tervre fejlesztett gyártósorok vannak, ami az automatizálást illeti. A kézzel végzendő munkákat pedig ugyanazon képzési metódus alapján végzi egy magyar, kínai, mint egy német. Emellett alfa, béta, meg mi tudom én milyen 1000 beszállítónak a terméke kerül a produktumba, mondjuk egy kormánymű, vagy egy váltó, stb.., amit készen kapnak és beszerelnek.

    A tesztelés is ugyanolyan mindenhol a kész termékre nézve.

    Ha valaki felrúgja a "szabályokat", akkor az meglátszódik a végeredményen és az ejnye-bejnye nem hiszem hogy megtörténne akkor, amikor 100.000 produktumot kell visszahívni, mert az egyik gyártósoron vagy beszállítón elúszik a minőség.

    Vannak ilyenek, de arról nem hallunk, hogy mi történik ilyenkor a partnerkapcsolatokkal.

    De nagyon eltértünk a tárgytól, én csak azt mondom attól, hogy a körülöttünk lévő használati tárgyakon made in china vagy malaysia szerepel attól az nem kínai vagy maláj produktum, csak ott készült. A produktum ebben az esetben takarja a teljes fejlesztési ciklust: formatervezés, prototípus gyártás, tesztelés, gyártmányterv+gyártástechnológiai háttér megteremtés. De nem vagyok gyártástechnológus, ha valamit kihagyok, ne vegyék a fejemet érte.

    Jelen esetben a panasonic, az panasonic és japán, nem kínai vagy mit tudom én.

Új hozzászólás Aktív témák