Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz pilóta #5 üzenetére

    Mert személy szerint, nekem nem mindegy, hogy kapok-e ingyen +30% teljesítményt 3-5fok hőmérséklet emelkedés árán ,illetve a laptopoknál is él az a trend, hogy ugyan azt árulják (GPU) csak minden évben emelnek 10% órajelet és növelik a számot a kártya elején... (Azaz nem kell plusz 100.000Ft-ot költeni ugyan azért...)

  • Danex

    addikt

    válasz Tigerclaw #25 üzenetére

    Na lefuttattam egy gyors tesztet.

    Tuning nélkül benchmark:
    Pont: 994

    hőmérsékletek:
    GPU1: 67
    GPU2: 78

    Tuning benchmark (órajelek kb 30%-al növelve):
    pont: 1183 (+19% teljesítmény)

    hőmérséklet:
    GPU1: 68
    GPU2: 81

    Ez a Y500-as széria, az Y510-es szériában (650m GPU helyett 750m) annyit csináltak, hogy 790-ről megemelték az órajelet 967MHz-re és adtak neki 0,1V feszültséget, ez viszont már megdobta a hőmérsékletet számukra minimum 10-12fokkal.

    Szóval kategorikusan kijelenteni azt, hogy az órajelek személyre szabhatósága (esetleg a feszültség babrálása) teljesen felesleges, azt az embert nem tudom megérteni :N

    Nem vérpistikékre kell csak gondolni akik rádobnak 1Ghz-et és még 1V-ot..., beraknának egy stabil throttling -ot és akkor nem lehet szénné égetni a vasat. Illetve megfelelő hűtés illetve hűtőprofilokat (a legtöbb laptop nem pörög fel soha 100%-ra)

  • Danex

    addikt

    válasz #65675776 #47 üzenetére

    Szerintem ha megvásároltam a terméket akkor ott kaphassak szabad kezet, hogy hosszabb élettartam vagy nagyobb teljesítményt választom. (Mivel nem szénné van tuningolva és nem is 24/7 így nem hiszem ,hogy drámaian csökkenne az élettartama, főleg ,hogy a hőmérsékletek figyelés alatt állnak és a konkurens gépekhez képest még így is alacsonyabb).

    Amúgy akkor a PC-nél miért van tuning, ha ezzel a mentalitással nézzük a dolgokat :F

    A gyártók szemszögéből pedig az, hogy ugyan azt újként árulják, az esetek többségében még drágábban is úgy ezt nem érzem összevethető kategóriának, illetve ha ezen felül azt rosszul is teszik, lásd Y500 - Y510 modell váltás.

    (#49) kekegsm
    Nem tartom a témához kapcsolódó információnak.

  • Danex

    addikt

    válasz #65675776 #51 üzenetére

    Ezért írtam, hogy a hőmérséklet monitorozva van és mint a későbbi hozzászólásomban is látható a tuning nem okozott nagymértékű hőmérséklet növekedést.

    És megint felhozhatnám az Y510-et, ahol a gyártó a magasabb órajel érdekében növelte a feszültséget, amivel már valóban forrófejűvé vált a gép.

    Tehát ebben az esetben:

    Gyártói módosítás:
    22%-os tuning - > plusz 15fok
    +20-30ezerFt-os nyitóár

    Felhasználó módosítás:
    30%-os tuning -> plusz 3-5fok

    Tehát nem azt vitatom, hogy a gyárilag alkalmatlan gépek esetében a tuning erősen kártékony. De azért akadhatnak a piacon rendesebb gépek illetve szituációk ahol reális lehet a felhasználói beavatkozás. Pl az új szériás Lenovoknál a proci feszültsége állítható, mindenki a CPU által tolerált mennyiséggel csökkentette azt így hűvösebb gépet kapott, ergo még növelte is az élettartamot.

    És megértem én, hogy nem lehet minden gépet egyesével konfigurálni , de ezt rábízhatnák a power felhasználókra a bios mély zugába eldugva, széthajtás ellen meg throttlingoljon a gép.

    Nonszensznek meg én azt tartom, hogy nincs a mostani gépekhez rendes Fan profil, inkább forog a nyugis tempójában és throttlingol a laptopok jó részében, mint sem felpörögne. Aki ilyen terhelést ad a gépnek az jó eséllyel úgy is fejhallgatóval használja azt.

Új hozzászólás Aktív témák