Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz #65675776 #51 üzenetére

    Ezért írtam, hogy a hőmérséklet monitorozva van és mint a későbbi hozzászólásomban is látható a tuning nem okozott nagymértékű hőmérséklet növekedést.

    És megint felhozhatnám az Y510-et, ahol a gyártó a magasabb órajel érdekében növelte a feszültséget, amivel már valóban forrófejűvé vált a gép.

    Tehát ebben az esetben:

    Gyártói módosítás:
    22%-os tuning - > plusz 15fok
    +20-30ezerFt-os nyitóár

    Felhasználó módosítás:
    30%-os tuning -> plusz 3-5fok

    Tehát nem azt vitatom, hogy a gyárilag alkalmatlan gépek esetében a tuning erősen kártékony. De azért akadhatnak a piacon rendesebb gépek illetve szituációk ahol reális lehet a felhasználói beavatkozás. Pl az új szériás Lenovoknál a proci feszültsége állítható, mindenki a CPU által tolerált mennyiséggel csökkentette azt így hűvösebb gépet kapott, ergo még növelte is az élettartamot.

    És megértem én, hogy nem lehet minden gépet egyesével konfigurálni , de ezt rábízhatnák a power felhasználókra a bios mély zugába eldugva, széthajtás ellen meg throttlingoljon a gép.

    Nonszensznek meg én azt tartom, hogy nincs a mostani gépekhez rendes Fan profil, inkább forog a nyugis tempójában és throttlingol a laptopok jó részében, mint sem felpörögne. Aki ilyen terhelést ad a gépnek az jó eséllyel úgy is fejhallgatóval használja azt.

Új hozzászólás Aktív témák