Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz dani3l #29 üzenetére

    jah, a 4850 start...

    én márc végén vettem 3870OCt, szintén 40-45 között (annak örömére, hogy 45 alá ment az ára húsvétkor, ott csúszott be 170 alá a huf... eredetileg egy ezressel olcsóbban sima lett volna, de kifogyott a készlet, nekem meg három hónap x800gto+quad kombó után már elegem volt), meg is volt a dilemmám, hogy ha a 88gtt is megkapnám annyiért, akkor jó döntés lesz e az ati zászlóshajó (3870x2 már be volt jelentve, de még nem volt boltban). mellette szólt a HDMI pass (ezt használtam tvvel), a papíron jó hűtés (csere), az alacsonyabb idle fogyasztás, a jobb memóriakezelés és a DX10.1, ellene az általában gyengébb teljesítmény (5-10%, bár OC a kari, szóval 3-5%).

    végül a dolog azon dőlt el, hogy az nv kártyák előszeretettel lehagytak kevésbé látszó de számításigényes effekteket pár magas igényű játékban (crysis árnyékok, supreme commander pajzsanimációk). én meg pont azokkal akartam játszani. tényleges maxon, nem pedig a benchben hozni kell még 3 fpst maxon.

    a 4850 meg aranyáron startolt máj/juni váltáskor, de a 88gtk árletörésére még ott pár hónapig várni kellett. messze volt még az aug/szeptemberi 30k alatt 4850dualslot dömping.

    ne bánd, 19"eshez bőven jó kari, meg még egy ideig az is marad szvsz.

    Crysis témához: azt nem felhozni, vegyes limites, 32bit limites, meg talán még a vinyó is bottleneckeli. értsd, q6600@9x333, CPU bench@1280XultraX0/0, egyik magon 100%os terhelés (fizikát számol), vidkari henyél, fps béka feneke alatt; következő pillanatban 5%os CPUterhelés, GPUlimit, FPS leesik, következő pillanatban GPU és CPU is 20% alatt, de az FPS valamiért leesik... játékban pár perc után gyönyörű szép egyenes vonalat húzott a 32biten címezhető maximális memóriánál... nekem meg olyan rossz érzésem volt, hogy azért jobbak a minFPSek NV karival, mert az NV driver kb 30megával kevesebb memóriát eszik, és ez ebben a limitált helyzetben ez a pár mega pont ennyit jelent. bónusz: 15 perc után 32bites OSssel már őrült módjára tekerte a vinyót 4 giga memória mellett (WD raptorral se volt örömteli esemény). na ezért kellett a 64bites exe meg a 64bites OS...

    erősebb hardverrel nem tudom mit csinált volna, talán 4-8gb memória és az x64es exe segített volna a bajon. legalábbis a Supreme Commander csinál hasonlót (se cpu se gpu limit, viszont tetűmódon belassul a program, amin fsb és memórajelemelés se segít), viszont az nem largeadressaware alapból.

    igazából a fenetudja, néha olyan érzésem volt, hogy ezek 4ghzs kétmagosokkal számoltak a kijövetelkor (fix magon dolgozott a fizika és az ai is, nem volt dinaimkus terhelésirányítás), a grafika számításánál pedig nagyon kellett az nvnek a marketing. ld 1920x1200 alatt megy 30fpst a tri-sli fenonéma az 1.2es patchel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák