Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz MongolZ #33 üzenetére

    Fele ennyibe... Hát persze. A végén még nekem fizetnek, csakhogy az Ő processzorukat használjam. Amúgy meg soha nem fog egy négymagos Phenom 12 ropogós ezresbe kerülni, mint ahogy az egyéb komponensek árai sem fognak már a mostani ár felére zuhanni - újonnan. Nem akarok a lelkedbe gázolni, de ilyesmiben reménykedni, vagy akár csak magával a gondolattal is dobálózni merőben csacskaság. Jelenleg az Intel szabja meg az árakat, amik (persze ezzel is lehet vitatkozni) annak ellenére is egészen korrektek, hogy a "chipzilla" a piac 80%-át a kezében tartja. Az AMD nyilván az Intel kalkulusaihoz szabja az árait, und so weiter...
    De ez csak a hozzászólásom egyik fele volt. Sokkal hangsúlyosabb sztem az a tény, hogy ma már sza**t-h***ért dobálják az ember után azokat a dolgokat (CPU, RAM stb.), amiknek a teljesítményét a játékon és a professzionális szoftvereken kívül még csak ki sem használja az ember. Sőt! Hiába van példának okáért 6 GB RAM-om, ebből max. 3-4 kerül "benyelésre", akkor is csak játék esetén. Ebből kiindulva mi a fittyfenéért kellene nekem még memóriát vennem? Azért, mert mondjuk fele annyiba kerül, mint korábban? Kétlem. Mint ahogy azt is, hogy épeszű ember netezős/offiszolgatós konfigba csak azért belegyömöszölne vagy 8 GB-ot, mert éppen 50%-ot esett a modulok ára.
    Tudom, hogy nehéz elhinni (pláne azonosulni vele), de van olyan, hogy nem a pénz határozza meg egy konfiguráció összetételét, hanem a felhasználás célja. Ebben az esetben pedig magasról teszek rá, hogy vmi szerinted fele annyiba is kerülhetne, ha egyszer kevesebbel is beérem, plusz ami kell, az már leve jó áron kapható.

    Stern des Südens!

  • atok666

    őstag

    válasz MongolZ #33 üzenetére

    Te megveszel vmit csak azert mert olcso - bar nincs is ra szukseged?

Új hozzászólás Aktív témák