Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    Első gondolatom, hogy erre már érdemes lehet lecserélni az 550D-met. Hasznosak lennének számomra az újításai. (flip-LCD, video autofocus)
    De talán valódibb előrelépés lenne egy 70D... Kérdés, hogy mennyiért? (300-350e-ért? :Y )

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz tabu3x #49 üzenetére

    "Nem a felbontás a lényeg, de azért ebben is van verseny. Ha mondjuk két hét múlva megjelenik a Nikon 5200, ami minimum 24 megapixeles lesz azonos, vagy akár még alacsonyabb zajszinttel, akkor Te vajon melyiket választanád?"

    Hogy némi személyes tapasztalatot vigyek a válaszba, amit ugyan nem nekem tettél fel...

    Néha elhűlök, hogy a tökéletesen kiexponált, nagyszerűen bevilágított ISO 100-200-as képeimbe, ha jócskán belenagyítok, ronda pacákat látok!! :Y Persze nem a 3-500%-osra gondolok. Viszont értelemszerűen nem a szenzorral van a hiba, hanem bizony a dupla kit egyike sem akkora bajnok, hogy tökéletesen megrajzoljon 18 MP-elt. (Elfeledtem hogy csak én tudom miről beszélek: 550D) S bizony ez igaz Nikonéknál is. A kitet nem arra készítik, hogy 18-24 Mp-eket tűélesen kirajzoljon! Hanem arra, hogy olcsón juthasson mindenki DSLR-hez. Márpedig aki olcsón akar DSLR-hez jutni, az nem fog mellé profi optikát vásárolni a gép árának 5-10x-eséért. Márpedig imigyen akár egy kompakttal vetekedő képminőség lehet az eredmény...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák