Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CabalX

    aktív tag

    válasz Kansas #47 üzenetére

    Ez még anno nem volt olyan rahedli pénz volt (55e körül volt) mint az újabb Hero szériák - mivel senki nem tudtam milyen lesz a köv. generáció akkor, milyen VRM igényei lehetnek egy 8-10-12+ magos Ryzennek - kevesebb nem valószínű még a gyártástechnológia fejlődésével sem feltétlenül - így igen, valemelyest be szerettem volna biztosítani magam a jövő tekintetében. Arról nem is beszélve hogy az első generációban nagyon sok gagyi, gyenge VRM-mel szerelt lap jött ki.
    Igen, benne van a pénzem és szeretném használni ameddig lehet - arról nem is beszélve hogy nem a szemetet akarom gyártani azzal hogy 1-2 generációnként lecserélem az amúgy tökéletesen használható lapomat.
    A VRM-OC párhuzamhoz meg még annyit hozzá lehet tenni hogy ha a későbbiekben még lehet húzni a procit is benne az nem egy hátrány időtállóság terén, ezért is fontosnak tartottam a minőségi alkatrészeket.
    A ZEN esetén a dolgok jó része a prociba van integrálva, persze van egy chipset is de sok mindent a proci vezérel - ha van egy kompatibilis foglalatod akkor kb a BIOS dönt mi az amit lehet és mi az amit nem (lást PCI gen4 támogatás első generációs lapokon - volt ahol csináltak rá beta bios-t majd mondták hogy na azért mégsem).
    Az hardveripar nem jótékonysági intézmény, nem is ingyenebédet várok tőlük, hanem mint szerintem sokan szeretném kitólni az megvásárolt eszköz használatát.
    Idehazai (normálisnak nevezhető) fizetésből élek, vásárolok, fejlesztek gépet stb... de ha meg is nyerném a lottó ötöst akkor is fontos számomra az ár-érték arány, mert azt gondolom ha csak mindenki eldobható, 1-2 évig használható "szarokat" venne az már túlmutat a fogyasztói társadalmon a pocsékolás irányában - sajnos pedig erre tart a világ :( ez nálam inkább elv.

Új hozzászólás Aktív témák