Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Viktor0610 #12 üzenetére

    >Azt nem értem, hogy mi a baj azzal, ha meg kell adnom nekik a számom?

    A "kell" resz; es hogy a telefonszam az szemelyes adatnak szamit.

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Viktor0610 #12 üzenetére

    az, hogy személyes adat átadása *önkéntes* elhatározáson kell alapuljon. ha te meg akarod adni, add meg.
    ráadásul ha belépsz a google accodra, azzal fogad a google, hogy jogszabályi kötelezettség alapján kötelesek bekérni a születési dátumod. valójában nem. utána pedig megmondják, hogy marketing targetálásra is használják. nem az van, hogy marketing targetálásra is használják, ha te ehhez előzetesen hozzájárultál, hanem használják, pont. neked meg kuss van.

    valóban, a te érdeked, hogy biztonságosabb legyen a fiók. továbbmegyek: a te DÖNTÉSED. ha én nem akarom ilyen módon biztonságosabbá tenni a fiókomat, akkor nem lesz az, pont, és a guglinak ebbe semmi beleszólása sincs.

    amit az xmpp-s gtalkkal csinál a gugli, az párját ritkítóan görénység. na jó, nem annyira, mert mostanában zárkózik a politika, de azt hagyjuk, mert tiltott :P

    hogy oldanám meg? például megfelelő jelszót választok. például nem jelentkezem be akárhonnan. például szerinted milyen veszély jelentkezik a google accomra, ha kizárólag az itthoni asztali pc-mről jelentkezem be, ami debian, tűzfal mögött van, nem játszom, nem mászkálok szemetet tartalmazó weboldalra, stb. stb. stb.? miért kell nekem folyton bejelentkeznem a gugli accommal akárhányszor a digi ip címet cserél? a gugli vezére valahogy elfelejtette, hogy már nem a kgb-nek dolgozik, hanem egy hajszállal szabadabb világban él.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák