Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A betűméretnek mi köze van ehhez? Az oprendszerben vagy a különböző programokban azt állítasz be amit akarsz.
    Ettől függetlenül szerintem is teljesen felesleges ez a felbontás. (az már más kérdés, hogy számomra az okos telók is feleslegesek)
    Egyáltalán mi az a maximum ameddig érdemes elmenni 5"-on? Persze ha 5cm-ről bámuljuk akkor lehet jó ez a motyó, de kézfej távolságból eléggé túl van lőve a pixelsűrűség.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz SzaboZE #44 üzenetére

    Itt egyáltalán nem erről van szó! Ez az idézet torzít azzal szemben, hogy x-y emberkének nincs szüksége ma okostelefonra, vagy ilyen pixelsűrűségre.
    Az előbb említettem is, ha közelről nézzük akkor lehet jó dolog ez is(azóta fel is merült, a fotógépeken a betekintő, illetve egyéb területeken amolyan szemüveg monitorként). Szerintem ma és a mai technológiákkal még nincs létjogosultsága mobilokban. Ehhez a felbontáshoz azért kell hardver, ami megzabálja az akksikat. Amik viszont alig-alig fejlődtek az elmúlt 10-20 évben, szemben az egyéb mikro elektronikai alkatrészekkel. Nem is nagyon számítunk a közeljövőben óriási áttörésekre. Amúgy pont emiatt sem fut még annyira az elektromos autó sem (nehéz, nagy kiterjedésű, lassan töltődő akksik).
    Illetve bárki bármit mond. Az érzékelésnek igenis megvannak a határai. Azaz egy idő után felesleges lesz x felbontásnál nagyobbat alkotni. Mint ahogy ma is elég szinte mindenre (hangkeltők esetében) a 16bit, 44,1-48khz (a hifistták és őrült zenehallgatók most inkább csak vegyenek egy mély levegőt és lépjenek tovább, nyilván más maximalistáknak kell majd egy ilyen pixelsűrűséggel rendelkező tv is).
    A 640kb nem az emberi érzékelés határai miatt bukott meg. Mert annak semmi köze ahhoz.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák