Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) Kinder

Kinder
(senior tag)

Így van. Miért ne?
:)

(#2) fatallerror

fatallerror
(addikt)

ja erről hallottam, mindenképpen szükséges :] gyakorlati haszna nincs v csak minimális de a technika fejlődésének h lehet ilyet készíteni arra jó :K

don't tell me what i can't do!

(#3) Tutu7030

Tutu7030
(veterán)

Cikk író verseny van a lapcsaládnál?:)
http://mobilarena.hu/hir/othuvelykes_ld_kijelzo_1080p_felbontassal.html

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29)

(#4) atus72

atus72
(senior tag)

Ez az így tovább 8K-t a mobilokba!!!!!! :W

(#5) Runner_fxr

Runner_fxr
(őstag)

Hát ez durva, a betűket vajon látni is lehet egy ilyen kijelzőn?

(#6) nihill

nihill
(senior tag)

Jó nagy pixelsűrűség, szemet is adnak hozzá hogy lássam? :))

VIEWING DISTANCE CALCULATOR
RESULTS:
0.8 Feet Maximum THX viewing distance (26 degree viewing angle)
0.6 Feet Recommended THX viewing distance (36 degree viewing angle)

[ Szerkesztve ]

(#7) enginev3.0

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

Én meg hogy elvagyok a 480×800as felbontású Desire HD-mmal :))

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#8) benedekco

benedekco
(őstag)

A betűméretnek mi köze van ehhez? Az oprendszerben vagy a különböző programokban azt állítasz be amit akarsz.
Ettől függetlenül szerintem is teljesen felesleges ez a felbontás. (az már más kérdés, hogy számomra az okos telók is feleslegesek)
Egyáltalán mi az a maximum ameddig érdemes elmenni 5"-on? Persze ha 5cm-ről bámuljuk akkor lehet jó ez a motyó, de kézfej távolságból eléggé túl van lőve a pixelsűrűség.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9) ng0ofy válasza benedekco (#8) üzenetére

ng0ofy
(KORREKTOR)

Nem az lenne a dolog lényege, hogy ne a pixeleket lássam, hanem amit kirajzolnak? :D Egyébként szerintem is felesleges a pixelsűrűség növelése azután a szint után, amikor már én sem látom a pixeleket egyesével. Viszont amíg az iphone4s kijelzőjén is látom őket, addig picit még növelhetik a sűrűséget (: A többit megoldják a nagyobb felbontású textúrák és a nagyobb betűk, nem értem miért attól féltek, hogy kicsi lesz a tartalom (: Erre való az informatika, hogy megoldja (:

(#10) VincentXxX

VincentXxX
(csendes tag)

Inkább a notebook gyártók kaphatnának már észbe...

(#11) fatallerror válasza benedekco (#8) üzenetére

fatallerror
(addikt)

arról nem is beszélve h az utcán remeg össze-vissza a kütyü így aztán végképp megnem mondod h igen ez 440-es pixelsűrűség : D
ennek tényleg csak annyi értelme van amit írtam h megmutatták h igen lehetséges ilyet csinálni (ill marketingel tökéletesen el is adható, a hülyének mindent ellehet adni :] )

(#12) bakter24

bakter24
(őstag)

Már látom is az App!e válaszát: Dupla-retina kijelző, vagy Retina2X...

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#13) Mr President válasza VincentXxX (#10) üzenetére

Mr President
(senior tag)

Egyet értek, fullHD kijelzőt minden notiba.

Galaxy S8 | Samsung UE55MU7002 | Dell 5537 I7 8850 FHD

(#14) Angel1981

Angel1981
(veterán)

440 ppi - szép munka! ;)

(#15) pronyo válasza ng0ofy (#9) üzenetére

pronyo
(tag)

Érdekes, nekem jó a szemem, de 15 centiről sem látom a pixeleket, de a kedvedért egy egyszerűbb nagyítóval nézve már azért ha nagyon akarom akkor látom. Az orvos szerint kiváló a szemem, így csak az lehet, hogy nálad egy hiper-modern optikai egység lett beültetve, vagy mikroszkóppal nézed a telót :)

Állítólag 300 ppi felett már az emberi szem nem képes érzékelni a pixeleket, így erősen kétlem, hogy normális esetben láthatod!

A témához, amíg az akkumulátorok nem fejlődnek, addig ez a plusz fogyasztás teljesen felesleges, ahogyan az 5"-os teló is.
A múltkor a metrón egy lány telefonált egy Nota-al, és hát mit mondjak, két kezes telefonálásán röhögött a fél metró :D

Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

(#16) fatallerror válasza pronyo (#15) üzenetére

fatallerror
(addikt)

én is így tudom (nem teszteltem) h 300 ppi felett már nem dolgozza fel a szemed a különbséget, a nagyon jó minőségű nyomtatott fotók is 300 ppi-sek asszem

ettől függetlenül az emberek nem tudják és ha a milliárdos kontrasztokkal marketingelnek akkor nem tartom kizártnak h néhány év és ott lesz az is h 1600 ppi 1 tv v monitor adatlapján

(#17) ng0ofy válasza pronyo (#15) üzenetére

ng0ofy
(KORREKTOR)

Az ikonok szélénél ha nagy a kotraszt lehet látni valami elmosódást, de tényleg nagyon kákáncsomó. Viszont ez az LG cucc már a felesleges felett van bőven.

(#18) pronyo válasza fatallerror (#16) üzenetére

pronyo
(tag)

Igen ezért is dolgoznak 300 ppi-vel a legjobb minőségű nyomatoknál, ott még nem uralkodott el és talán nem is fog ez a marhaság...

Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

(#19) SzaboZE

SzaboZE
(addikt)

Ha jó ár is van mellé, akkor miért ne, 200k-ért meg úgyse fogjuk megvenni, akkor meg minek hőzöngeni rajta :) Nekem bejön. A 800x480 nekem még 3.7 colon is kevés, tudnék kisebb betűméretet is olvasni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#20) pronyo válasza ng0ofy (#17) üzenetére

pronyo
(tag)

Naná, hogy felesleges... Ezzel a kijelzővel normál használat mellett akár 3-4 órát is fogod tudni használni a készüléket (vagy majd az LG gyárt hozzá ultra hordozható aggregátort is, így kapásból két terméket lehet lenyomni a "szakmailag felkészült" userek torkán) :D A mai aksik a sokkal kisebb felbontás mellett is épphogy kibírják a munkanapot (este mindenképpen töltés).

(#21) pronyo válasza SzaboZE (#19) üzenetére

pronyo
(tag)

Nem az ár az elsődleges probléma, hanem a kijelző extra fogyasztása (a felbontással arányos a fogyasztás, ezért nem erőltetik a kisebb laptopokban sem a nagyobb felbontást), illetve az ehhez adódó lényegesen nagyobb fogyasztású GPU, mert ezt azért meg is kell hajtani.

Lásd az új iPad-ot, meg kellett duplázni az aksit csak, hogy az üzemidő ne csökkenjen, emiatt a vastagsága nőtt (ráadásul a GPU miatt melegszik is). Szerinted a mai trendbe beleférne, hogy a teló a mostani 9-10 mm-ről 15-20 mm-re nőjön? El lehet képzeni, hogy mit kapna az a gyártó aki a nagyobb felbontás miatt egy féltéglával jönne :D Ráadásul az erősebb GPU miatt jobban is melegedne...

[ Szerkesztve ]

(#22) korion

korion
(senior tag)

parasztvakításnak tökéletes! :N
az ipad3-ban milyen kijelző van?

+36703664197 ; 14 órától hívható ;

(#23) azbest válasza pronyo (#15) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Azért nem tűnik fel neked a pixelesség, mint mindenféle élsimítő varázslatokkal mossák el a fontok és a vonalak szélét. Ha elég nagy felbontású a kijelző, akkor nincs többé szükség a játékokban az élsimításra sem.

Abban igazad van, hogy a tft technika mellett minél nagyobb a sürűség, annál kevesebb fényt enged át, így a fogyasztás is nagyobb azonos látható fényerő mellett.

(#24) pronyo válasza korion (#22) üzenetére

pronyo
(tag)

Ekkora felbontásnak nincs is értelme, bár ott a felbontás négyszerezése miatt a programok kompatibilitása jobban megoldható. (mindkét tengely mentén dupláztak, így a felkonvertálás viszonylag egyszerűen, torzulás nélkül megoldható, ráadásul masszívan növeli az e-péniszt is :D )

(#25) pronyo válasza azbest (#23) üzenetére

pronyo
(tag)

Ha igaz az emberi szem 300 ppi-s elméleti korlátja, akkor gondolom már e fölött most sem szükséges (ha nem vagyok képes a csökött szememmel észlelni, akkor minek simítani)!

(#26) DemonDani

DemonDani
(addikt)

az "élénk színek" nem éppen a legjobb jelző erre a panelre, inkább természetesnek titulálnám, az élénket pedig hagyjuk meg az AMOLED-nek.

asd fgh jkl éáű

(#27) SzaboZE válasza pronyo (#21) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Ahogy előttem is írták, cserébe pl az élsimításra nincs szükség, tehát nem feltétlenül nő meg annyira a számításigény a videokártyánál. Át kéne már térni LiPo akkura a telefonoknál is és akkor az energia/súly probléma is javulna.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28) Plasticbomb válasza pronyo (#15) üzenetére

Plasticbomb
(őstag)

Hát az aki Note-al fülhöz emelve telefonál... Annek ott gond van a "Készülékházon" belül...XD

Star Citizen, Subnautica

(#29) ledgeri válasza bakter24 (#12) üzenetére

ledgeri
(veterán)

Az embernek két szemében két retina: ezért kétszeresére növeltük kijelzőnk felbontásását----------apple...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#30) Tutu7030 válasza Plasticbomb (#28) üzenetére

Tutu7030
(veterán)

Szerintem praktikus. Olyan, mint ha egy hordozható telefonfülke lenne az embernél. Privát szférát teremt, el lehet bújni mögé telefonáláskor. ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29)

(#31) banhammer

banhammer
(veterán)

Durva!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Biztos szép képe lesz. :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#33) Revolit

Revolit
(aktív tag)

Ja, most jönnek a "minek ez?" hozzászólások, aztán majd 1-2 év múlva ugyanilyen panellel jön az apple akkor meg majd "Aztaaa apple megint alkotott! Így kell ezt! Ők a királyak, micsoda újítás!" ;]

(#34) noisia

noisia
(aktív tag)

Egérmoziba minek fhd?! Még lejjebb kúszik az üzemidő ... hadd gratuláljak :) ! Inkább az aksikat fejlesztenék.
Mondjuk én már dobtam az egész okostel projektet kb addig, amíg ugyanúgy 1 hétig fogják bírni, mint a mostani telóm.

________@đĐ°ß#÷

(#35) Cyberpunk válasza Plasticbomb (#28) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Inkább neked van gondod belül, ha egy ilyen zavar. :W

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#36) M@trixfan

M@trixfan
(addikt)

Minden technológiának megvan a maga helye. HMD és EVF felhasználáshoz csak most kezdünk oda érni ahol már elég jónak mondható a felbontás. Az viszont jó, hogy egyre többen értik miért jó a nagy pixelsűrűség.

twitter: MatrixfanLive

(#37) ledgeri válasza M@trixfan (#36) üzenetére

ledgeri
(veterán)

Mi a HMD? (az EVF- ugya a fényképezős kereső...)

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#38) pronyo válasza ledgeri (#29) üzenetére

pronyo
(tag)

Ezt a gondolatmenetet követve vagy te hibáztál vagy az Apple vagy négy retinánk van, mivel a felbontás négyszeres lett :)

(#39) pronyo válasza Cyberpunk (#35) üzenetére

pronyo
(tag)

Engem nem zavar, de egy 2x éves hölgy esetében nem kicsit volt röhejes... Kis túlzással nagyobb volt a teló, mint a feje, ráadásul mindezek mellett még két kézzel kellett fognia is...

(#40) noisia válasza pronyo (#39) üzenetére

noisia
(aktív tag)

Akkora nagy a Note? Én még nem láttam élőben.
BTW minek veszi meg valaki, ha pici a keze, kvázi csak szerencsétlenkedik vele?!
Tuti ez a tipik h*lye p/csa lehetett ...

________@đĐ°ß#÷

(#41) M@trixfan válasza ledgeri (#37) üzenetére

M@trixfan
(addikt)

Head Mounted Diplay és Electronic Viewfinder. Lusta voltam szépen magyarul leírni ha már egyszer ittvannak nekünk a csodás hárombetűs rövidítések :)

twitter: MatrixfanLive

(#42) Cyberpunk válasza pronyo (#39) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Én speciel kihasználom a Note-omat. Lehet a nő is, persze az is lehetett, hogy csak feltűnési viszketegségben szenvedett.

(#43) SzaboZE válasza M@trixfan (#36) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Hát ha már HMD, akkor pixelsűrűségben gyanítom ez sem lehet piskóta: http://prohardver.hu/hir/silicon_micro_st1080_3d_szemuveg_teve.html

(#44) SzaboZE válasza noisia (#34) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

"640KB-ba minden belefér!"

(#45) kolosanyi válasza enginev3.0 (#7) üzenetére

kolosanyi
(veterán)

Én se látom recésnek a Nexus S-em, pedig elég jó szemem van. Na mindegy, lehet megis velünk van a baj. :D

(#46) pusszycat válasza SzaboZE (#44) üzenetére

pusszycat
(veterán)

Mivel ugye a szemüveg nélküli 3d felezi, a felbontást ezért nem árt ha full hd. a kijelző legyen mit felezni. :U

#44: boci möllé nyultam.

[ Szerkesztve ]

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart

(#47) Taky

Taky
(senior tag)

Nekem nagyon jó szemem van, de én a Nokia c7 telefonomon sem látom a pixeleket...
Viszont azért biztos durva lehet ez az LG kijelző, szépen fejlődünk! :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#48) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Ha nem 5" lenne azt írtam volna ez a következő iphone kijelzője. De ki tudja, nehéz elképzelni hogy csak pár saját modell (össz. pár milliós eladás) kedvéért kifejlesztenek ilyen technológiát, bizonyára felmérték előre az (apple)igényeket.
Egyébként ez olyan dolog, hogy ha árban nem lesz több mint a többi telefon akkor édesmindegy hogy hd vagy full hd, hátránya nincs sok. Fogyasztás majd kiderül, nem tudom a pixelsűrűségnek van-e annyira egyértelmű köze hozzá mint sokat gondolják, szerintem a méret és technológia az elsődleges tényező.

(#49) Cyberpunk válasza Peat;) (#48) üzenetére

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Több pixel ---> több számolás. A kijelző fogyasztását nem nyomja meg nagyon.

(#50) benedekco válasza SzaboZE (#44) üzenetére

benedekco
(őstag)

Itt egyáltalán nem erről van szó! Ez az idézet torzít azzal szemben, hogy x-y emberkének nincs szüksége ma okostelefonra, vagy ilyen pixelsűrűségre.
Az előbb említettem is, ha közelről nézzük akkor lehet jó dolog ez is(azóta fel is merült, a fotógépeken a betekintő, illetve egyéb területeken amolyan szemüveg monitorként). Szerintem ma és a mai technológiákkal még nincs létjogosultsága mobilokban. Ehhez a felbontáshoz azért kell hardver, ami megzabálja az akksikat. Amik viszont alig-alig fejlődtek az elmúlt 10-20 évben, szemben az egyéb mikro elektronikai alkatrészekkel. Nem is nagyon számítunk a közeljövőben óriási áttörésekre. Amúgy pont emiatt sem fut még annyira az elektromos autó sem (nehéz, nagy kiterjedésű, lassan töltődő akksik).
Illetve bárki bármit mond. Az érzékelésnek igenis megvannak a határai. Azaz egy idő után felesleges lesz x felbontásnál nagyobbat alkotni. Mint ahogy ma is elég szinte mindenre (hangkeltők esetében) a 16bit, 44,1-48khz (a hifistták és őrült zenehallgatók most inkább csak vegyenek egy mély levegőt és lépjenek tovább, nyilván más maximalistáknak kell majd egy ilyen pixelsűrűséggel rendelkező tv is).
A 640kb nem az emberi érzékelés határai miatt bukott meg. Mert annak semmi köze ahhoz.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.