Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Na, hogy valaki érdemben is hozzászóljon:

    Asus P4C800 Deluxe
    2,8 GHz FSB 800-as Prescott (BOX)
    2 X 512 Samsung RAM (Dual Channel)
    Gyári proci hűtő + 2 házhűtő (egy be, egy ki)

    AGP/PCI 66/33 (fixálva)
    RAM : FSB 1 : 1
    FSB: 230 MHz, Proci: 3219 MHz.

    Ilyenkor az Aida 6137/1867-et csinált.

    A rendszert a RAM-ok határolták be, ha lejjebb vettem az osztót, akkor még tudtam emelni a proci frekvenciáját, de az AIDA rosszabb eredményeket produkált, mint alapbeállításon. (Naná, hisz a 200 MHz-et sem érték el a RAM-ok.) Így fel tudtam emelni a proci frekvenciáját 3300 MHz-re is, de szerintem általános teljesítmény emelés szempontjából az előző a hasznosabb.

    Hát ennyi. Az Aida szerint a proci hőmérséklete 50 fok körül jár, terhelés nélkül.

    [Szerkesztve]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz HiperG #20 üzenetére

    Engem sokkal jobban érdekel például a HyperThreading hatékonysága, abban pedig a Prescott a jobb. Szeretem, ha a gépem zökkenőmentesen végez egyszerre több feladatot. Valójában egy igazi kétprocesszoros rendszert szeretnék, de nincs kedvem kiadni annyi pénzt, hisz úgyse használnám ki.

    Egyébként pedig hihetetlen karakter vagy, amíg AMD fan voltál, azt védted vehemensen, most pedig a jelenlegi cuccaidat, muszáj valamiben jobbnak lenni, igaz? :))

    Amúgy pedig miért kukáztad ki az AMD-det??? :DD

    Én nagyon sokáig vaciláltam az új gépem vásárlása előtt, mert egy nforce2-es alaplap valami jobbfajta AthlonXP-vel nagyon csábító volt, de a HyperThreading miatt mégis a P4-nél maradtam.

    The Amiga, Born a Champion

Aktív témák