Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    A PaP (osztott képernyő) funkció hogy működik, mit eredményez. Mi a kül a PiP-pel szemben??



    Valamint melyiket érdemesebb megvenni. 37''-os Panasonic TH-37PV60-at, vagy az eggyel régebbiét, viszont 40''osban???

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok.

    Tegnap barátnőm apukája nagyon hosszas keresgélés és utánajárás utána megvette az első plazmáját. Pana 42s10e. Többek között én is ezt ajánlottam neki. Nekünk már 5-6 év óta van 42-es plazmánk és a T-home Sat-tv csomagjával használjuk, ezért bátran mertem mondani, hogy nagyon jó minőségű a tv adás is rajta. (a legtöbb csatorna vetekszik a dvd minőségével...).

    No most náluk kábel tv van. Az új tv helységében ráadásul set-top-box-szal merthogy ott "digitálisan" jön a jel a szolgáltató szerint. Leszedtük a crt-t és Scart-tal rákötöttük a tv-re a beltérit (nem volt rajta HDMI). Hát mit ne mondjak, valami gusztustalan a képminőség. Mint mikor elmentek egy bev. központba és az összes tv-re ugyanaz a ... analóg jel van megosztva. Szellemkép, egy korrekt határvonal nem látszik, tehát tényleg kritikán aluli a minőség.

    Kérdezném, hogy véleményetek szerint ezt hogyan lehetne kiküszöbölni, ha egyáltalán van rá valamilyen esély. Beltéri csere HDMI kimenetesre? Bár nálunk már sima Scart-tal is sokkal komolyabb képet adott, a hdmi meg egyszerűen kifogásolhatatlan. De náluk. Ilyet még tényleg nem láttam :S.

  • q13579

    senior tag

    válasz vasii #9890 üzenetére

    Hát az lesz, mert ez így erősen kifogásolható. És ami külön dühítő, az a cégfilozófiájuk: "Minőség, megbízhatóság, megfizethető ár!"

    Mindezt 5600 Ft/hó áron. Azt viszont igazán odaírhatnák, hogy max CRT technológiával érdemes, mert amint rákerül egy hd-ready, vagy full-hd-s plazma, a minőség már csak egy elcsépelt szó marad.

    És a legkényelmetlenebb, hogy én ajánlottam az ismerőseimnek a tv-t, kifejezetten a FULL-HD-s változatot. Szegényeknek többet ártottam, mint használtam... Iszonyat kellemetlen.

  • q13579

    senior tag

    válasz vasii #9893 üzenetére

    Persze, tudom. Bár másik helységben, ahol egy régebbi csak HD-ready-s 34"-os lcd van, ott még elviselhető a képminőség, érdekesség, viszont, hogy ott nincs beltéri, hanem közvetlenül csatlakozik a kábel a tv-hez. Míg az új panasonc plazmánál ugye ott egy beltéri, ami elméletben a digitális sugárzást hivatott elősegíteni... Aminek a minőségéről már írtam az előbb...

    Most ott tartanak szegények, hogy megvették a minden tekintetben kiválónak számító 42"-es tv-t, csak éppen nézhetetlen szolgáltatás jár mellé.

    És igazad van, a szolgáltatásra eddig is volt panasz, méghozzá valami alapzajt említettek, de azt hitték a régebbi crt tv miatt van. Hát nem.

    Nem tudom ilyen esetben indokolt lehet-e a szerződés felbontás :S.

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok.

    Barátnőmék vettek egy pana 42pu10e típusú készüléket, amin ugye van SD kártyaolvasó. Kérdezném, hogy ha most olyan kamerát vennének, ami SD-re rögzít, azt le tudná-e játszani a tv úgy, ha egyszerűen csak átdugnák?

Aktív témák