Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szp1 #33212 üzenetére

    (neked is Johnny Cage):

    Pontosan erről beszélek. Még durvább filmeket is tudnék hozni, mint pl. Hitchcock-tól A kötél c., ahol gyakorlatilag az egész film egy szobában forgatott jelenetből áll, sőt, egy snitt (!) az egész, talán egyetlen vágást fedeztem föl benne, de az is nagyon el volt rejtve. Ennek ellenére az egész film olyan szinten feszültséggel teli és izgalmas, hogy meg sem mer szólalni az ember közben.

    De nagyon sok olyan hatalmas film van, ahol abszolút nem a látványtól lesz mesteri a film, én még Spielberg-től a Cápa előttről is tudok ilyet mondani, méghozzá az első egész-estés mozija, a Párbaj című film volt ilyen. Tipikus egy szereplős mozi, nagyon kevés dialógussal, mégis nagyon jó és feszültségteli film. De amúgy a Cápát is mai napig végig tudom izgulni úgy, mintha elsőre látnám. A film utolsó 40 percét annyiszor megnéztem, hogy össze se tudnám számolni, egyszerűen olyan nyomasztóan feszes, hogy már-már horror.

    Persze a látványfilmeknek is megvan a létjogosultsága, sőt, olyan is van, ahol a színészi játék mellett az is legalább annyira fontos, de ott sem a 3D-ért kiáltok először, hanem inkább a nagy képméretért. Számomra a 3D nem nyújt annyival nagyobb élményt, mint amennyi zavaró tényezőt hoz, mert bőven vannak gyermekbetegségei, amiket viszont nehezen tolerálok, mert kizökkentenek a filmből.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák