Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Xiaomi ES2 beszámoló.

    6 – 8 ezer körül jutunk hozzá, kupontól függ. Lítiumos (14500), kb. száz perc üzem, nálam nagyjából 30 borotválkozásra elég. Töltés USB-n, 500 mA-es elég, másfél óra. (De elvileg jobb nem lemeríteni teljesen.) Jelzi az akkutöltést, az nem matrica. (Meg tisztítást, billentyűzárat, stb.)

    Nagyon halk! Annyi, mint mikor a strandpapucsomat végighúzom a csempén, szőnyegen.
    Nagy szó, tudom, de tökéletesen jól vág, egyetlen meghúzás se volt, akár több napos borostánál se. Két sebességfokozat közt eltérést nem veszek észre, a lassabban használom.
    Vízállóságot nem próbáltam, elvileg nincs vele gond. Szőrgyűjtője kinyílik, nem esik le, és becsukva nem hullik ki belőle semennyi levágott szőr, pl. asztalon tárolva.

    Volt vagy van itt egy tag, aki évek óta terjeszti, hogy a Xiaomi borotvák eltörnek, gagyik. Mert hogy olvasta valakitől pár éve, hogy neki vagy az ismerősének állítólag eltört egy... Baromság.
    Eddig egy háromezer(!) forintos, három körkésest használtam, amit próba jelleggel vettem, mégis évekig elvoltam vele. Még mindig hibátlanul működik, pedig az láthatóan vékonyabb és gyengébb anyagokból készült. Sehol semmi törés. Az nikkelakkus, ez mégis nehezebb annak ellenére, hogy lítium van benne. Érezhetően és láthatóan sokkal masszívabb, vastagabb mindenhol.
    Tehát nem, nem törékeny, nem gagyi!

    Összességében nagyon jó, ár-érték egyértelműen 10/10, szerintem ennél jobb nem kell.
    Esetleg akinek bírja az arca a szőrmeghúzós elmebajt, az vesz olyat, vagy ebbe olyan késeket.
    Van itt egy bejegyzésem, tapasztalatokat firkantottam le az évek alatt a különböző rendszerekről.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz petipetya #13139 üzenetére

    Jogos, nem tudtam. Gondolom mert a Xiaomi gyártat, ha információim helyesek.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Namelesske #13141 üzenetére

    "a fiatalabbaknak ott a Philips AquaTouch ami kíméletes, meg a Braun rezgőkésesek"

    Épp húsz éves korom körül volt Braun rezgőkésesem, ami minden, csak nem kíméletes, mert odanyomva túl közel vág, a bőrt is üzemszerűen aprítja. Mind, mert ez a lényegük. Mindez két óra előnyért egy körkéseshez képest. Plusz a kilukadó sziták, csodás...

    AquaT helyett volt géles Philips. Az is a tök felesleges marhaságok egyike volt, szárazon a legkisebb az ellenállás, minden gél csak odatapaszt, bonyolít, időt húz, pénzbe kerül.
    Ráadásul ezek mind meghúzzák vágás előtt a szőrt, ami meg a hülyeség netovábbja, instant begyulladt szőr.

    Ellenben pl. ez a Xiaomi a legkíméletesebb dolog, amivel valaha találkoztam, tán még a nullásgép is több irritációt okozott, mert jobban oda kellett nyomni. Ki merem jelenteni, hogy ennél jobb nincs, ráadásul olcsó.
    Minden egyéb ficsőr a legjobb esetben csak nem fog ártani; kompenzálni jók, másra nem. A kihajtható (és nem csere-bere marhaság) pajeszvágó, aminek értelme van, de főleg a lítiumakku + visszajelzés, ha merül.
    Ja meg a körkésesek csoda szitakilukasztásai pl. ennél az AquaT-nál is... Minél nagyobb összfelületen fér be a szőr, annél jobb, a többi a marketingosztály hülyesége, csak hátrányt okoz.

    Persze ez csak egy vélemény húsz év próbálkozás után, nem kötelező egyetérteni. :)

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #86564352 #13148 üzenetére

    A rezgő az nem volt húsz éves, egy belépő Braun 1-170-ről van szó, ha minden igaz. Persze lehet mondani, hogy hát ez a legolcsóbb, a drágább biztos jobb.. Zajos volt, de a vágással nem volt gond. A vékony szita miatt lenyírja a bőrt is – látható tisztításkor – tehát a szőrt is mélyen vágja. Nincs ez másképp a drágábbaknál sem, ettől óhatatlanul begyullad a legtöbb bőr.
    A borotválkozási élményt nem tudom felidézni, de szerintem lehetett érezni. Azt elfogadom, hogy ebben lehet jobb egy drágább, de ez csak a körítés.
    No meg a kétnapos ottmaradt szőrt nem viszik ugyebár.
    Olyan bő egy évig bírta a szita, míg ki nem lukadt. Más vett bele újat, nála se tartott nagyon tovább.

    Körkésesem nem lukadt ki, abból három volt.

    Philips HS8020, a szokásos szőrmeghúzos idiotizmus fejjel. Természetesen begyulladt szőrtüszők, csak akkor még azt hittem, ez a normális. Ráadásul ez valamiért nem is vágta az előző nap ottmaradt szőröket.

    Kínai háromezer forintos. Ez nem húzza meg vágás előtt a szőrt. Végre....
    Teljesen jó, de a 2 – 3 napos szőrt azért rángatja. Nyilván a helyén kell kezelni, kívánciságból vettem, direkt a fej miatt. Többször kell végighúzni, mint a Xiaomit, legalább másfélszer tovább tart vele a borotválkozás.
    Nem tudom, mennyi konkrét használat van benne, de egy évnél biztosan több, évekig megvolt. Annyi történt vele, hogy szerintem kicsit hangosabb lett, vágásbeli változást nem vettem észre.

    Xiaomi ES3, erről leírtam, mit tapasztaltam. Azonnal, gyorsan vág, kétnaposat se húzza semennyire, és jelenleg nagyon csendes.

    Persze nem tudom, itt mi dívik, de ha az, hogy borotvát minimum harmincezerért, de inkább a duplájáért, mert csak, és csuda reklám, csajok, jóképűség, ultrahang, olajozó, hájszpíd, státusszimbólum... Akkor tessék nem komolyan venni a meglátásaimat, csak puszta írási kényszernek. :)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #86564352 #13158 üzenetére

    "Ja meg a körkésesek csoda szitakilukasztásai pl. ennél az AquaT-nál is"
    Nem kliukadásai, hanem "kilukasztásai", így értettem:

    Eszembe sincs egyéb borotvákat próbálni, mert én megtaláltam azt, amivel nincs hiba és "örök élet". Fele annyiért, mint a "márkás" darabok belépő modelljei. Ráerőltetni sem akarom senkire, még ha úgy is tűnik.

    Eszembe sincs olyasmikkel próbálkozni, amihez "hozzá kell szokni", meg nyakon mással igazítani, meg rinocéroszbőrt igényelnek vagy ki lehet húzni két év fejélettartamot. Ezek mind a rossz topológia alapján működő készülékek velejárói. Azt elhiszem neked, hogy egy drágább modellnél esetleg kevésbé rossz a helyzet, hogy sokan jobb ismerete híján elégedettek vele. De számomra elfogadhatatlan, ha a körkés előtt ott egy rugódarab, ami meghúzza a szőrt vágás előtt.
    Egyszer próbálj ki egy jófajta kínai csodát, pl. amit ajánlottam, meg fogsz lepődni.
    Egy jó borotvához nem kell hozzászokni! :K

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #86564352 #13161 üzenetére

    SH90:

    Csakis rosszabb lehet kíméletesség szempontjából egy olyan rendszer, ami meghúz vágás előtt. Ez nem lehet vitatéma. Lehet, az újabbak kevésbé húznak, tehát kicsivel kevésbé rosszak.
    Az ajánlott kínai meg semennyire nem húz meg, mert nincs rajta ilyen idiota plusz tompa "kés".

    Nem tartom etikusnak, hogy két – háromszoros áron (15 – 20 ezer) ajánlasz az idetévedőnek olyan borotvát, ami sokkal kevésbé kíméletes, sokkal rosszabb, mint a 6 – 8 ezres kínai.
    (Plusz ennek a Philipsnek nincs akkukijelzője, sőt, ha jól látom, vezetékes. Pajeszvágót cserélgetni kell, Xiaomin csak ki kell hajtani oldalt.)

    Teszed mindezt azért, mert te nem próbálsz ki kínait – mert a Philips aztán nem az :) –, mert téged az nem érdekel és kész.

    Nem, egy kiméletes borotvához nem kell hozzászokni, csak annyira, mint amennyire egy nullásgéphez vagy egy ollóhoz, tehát semennyire.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Nagya21 #13163 üzenetére

    "Kiméletességet a villanyborotvánál a fordulat + a fólia minősége okoz."
    Igazából nem is túl rég rákötöttem egy szabályozható tápot egy körkéses motorjára. Tapasztalat, hogy egy minimum szint fölött teljesen mindegy a sebesség.
    Fóliaminőségnél is csak egy minimum szint legyen meg.

    1. Ha egy érzékeny bőrű cimorádnak csak simán meghuzigálod a szakállát, akkor már az kellemetlenséget okozhat. (A bőrének, meg aztán neked is persze. :) )
    2. Ha a borotva a szőrt meghúzza előbb, akkor bőrszint alatt fog vágni, sokaknál benövést eredményez.
    3. Ha bőrszint alatt is vág és meg is húzza, a többségnél az eredmény elfogadhatatlan.
    4. Ha némelyik szőrszálat meghúzza, némelyiket rövidsége miatt pedig nem, akkor az eredmény egyenetlenebb lesz, mintha csak simán levágná. (Sűrű, sötét szőrnél.)
    Ennyi a lényeg.

    twofatcat
    Semmilyen alapvető fejlesztést nem mutat fel az érdemi részen az általad magasztalt "mai" technológia a "régihez" képest, csak azt, hogy új ezért biztos csak jobb lehet. Kicsit talán foltoztak rajta, semmi egyéb.

    Kb. mint mikor azt szajkózzák, hogy az eldobható sokpengés csúcsvacak mennyivel jobb a régi biztonsági DE-hez képest.

    Sok a reklámokra alapozott vélemény, amit tapasztalattal próbálnak megerősíteni. Pedig csak át kéne gondolni, hogy miről beszélek.
    Ellenben meggyőződéssel vitatkozni nem lehet, azaz totális időpazarlás a részemről az érvek felmutatása.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz zsoltzsolt #13186 üzenetére

    "Vagyis egy Braun Series 9 9290cc borotva csak apróbb foltozása mondjuk a Braun 1 170-nek?"

    Lényegi részen minden bizonnyal.
    Persze jobb, csöndesebb, tartósabb, de még mindig nem jó borotva. A vélemények között a hátrányoknál is a rezgők tipikus bajait említik.

    Te (is) presztízskérdést csinálsz belőle, hogy neked sziríz kilen cécé százrongy fölötti borotvád van, innentől fogva kár bármiről is beszélni. Vedd, ha azt hiszed, ettől jobban érzed magad; nekem sose lesz ilyesmikre pénzem. Ellenben tudom, hogy a hatrongyos Sáomi ötször jobb és nem is kell vele semmit kompenzálnom. Három szabvány késkészlet meg 600 forint, ha öt év múlva kilukad.

    Aki nem inge, nem veszi magára. ;)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Corsa02 #13195 üzenetére

    A Braun 9290 vélemények között azt nézd, hogy a négy - és öt csillagosok között mit írnak hátránynak. (Nyakon ottmaradnak szőrszálak, irritál, ottmaradt szőrt tépi, hangos, gyakran kell tisztítani, trimmere nem jó stb.) Ezeket megkapom a tízezres Brauntól is, körkéseseknél meg tizenötezertől fölfele. Az is nyilvánvaló, hogy a működési elvből adódnak ezek a gondok.

    A Xiaomi értékelését hol olvastad? Azért az nem mindegy.
    És igen, tényleg ötször jobbnak tartom, mert ezekből egyik hibát sem produkálta!
    Plusz olcsó, karbantartást és ráköltést nem igényel. Elég hetente kiszórni belőle a szőrt.
    Nem értem, hogy nem vágta valakinek az egynapos borostáját. Nekem sűrű és vastag arcszőrőm van: mint kés a vajon. Azt se értem, melyik (hasznos) funkció hiányzik róla.
    Na mindegy, nem akarom isteníteni, csak tényleg kár, hogy van egy hibátlan és olcsó termék, és már lassan reklámügynöknek érzem magam, olyan nagy az ellenállás, mert hát csak.
    Nehogymá jobb legyen az occókinai, mint amire én négy hónapig spóroltam! :D

    Tetsuo
    Amit tudtam, megtettem.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák