Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wwwolfman

    tag

    Sziasztok!

    Próbálom viszonylag címszavakban összefoglalni a jelenséget:

    - hálózati lejátszó (NAP) randomnak tűnően kifagy/újraindul, hibakód alapján hálózati elérési gondjai vannak. Újraindítás után általában elhárul a baj, de nem üzembiztos a működés. Azért írtam a randomnak tűnőt, mert valójában nem is annyira random: zenét hallgatok, közben bekapcsolom a tévét -> újraindul, nem találja nemhogy a hálózatot, de magát sem (kijelző blank screen). A jelenséget produkálja a netről történő streameléssel és a NAS-ról történő lejátszással is.

    - NAS elérése lassul/megszűnik, ha több szálon próbálom elérni. Pl.: letöltésnél egy torrent indításakor teljesen rendben van, a második párhuzamos indításakor jópár másodperc eltelik, mire megtalálja a kapcsolatot, a harmadiknál vagy hosszú percek, vagy kapcsolatvesztés.

    A játékosok:
    - Tp-Link Archer C7 router
    - Tp-Link 4slot switch
    - LG 55C1 tévé
    - Pioneer N70 NAP
    - Zyxel NAS326
    - Xbox Series X
    - Zidoo Z10Pro médialejátszó

    Ezen eszközök mindegyike kábelen csatlakozik a hálózathoz, a kábelek Supra Cables CAT8-ak; a hifis/mozis rész (a NAS, a Pioneer és a Zidoo) a TP-link switchbe mennek, a tévé és az Xbox pedig a routerbe. (A switch-nek nincs statikus IP kiosztva)

    Wifin eredetileg egy hálószobai Samsung The Frame TV kapcsolódik be a játékba, továbbá egy iOS és egy Android tablet, egy iOS és két Android telefon, valamint egy iOS karóra. A wifis résszel (a Samsung tévével sem) nincs baj. A Pioneer távvezérlése az androidos eszközökkel megy, a helyi NAS-t saját szoftverrel, a streamet pedig BubbleuPnP-vel vezérlem (Tidal).

    A Pioneer NAP és a NAS hisztije gyakorlatilag állandó, bármikor előidézhető.

    Amit eddig próbáltam:
    - dedikált IP cím minden kábelen csatlakozó eszköznek
    - mivel az LG tévé volt a legszembetűnőbb zavaró tényező a zenelejátszásban, így itt kipróbáltam, hogy az UTP kábelt lehúztam a hálózatról és wifin csatlakoztam rá.
    - amikor a hiba így is jött, a tévé wifi egységének is külön IP címet osztottam ki (a külön IP-k mind a pool-on kívül kerültek kiosztásra)
    - NAS-nak nem a routeren állítottam be dedikált IP-t, hanem az eszközön adtam meg, mit kérjan (természetesen a pool-on kívüli címet)

    A hiba továbbra is velem van, igen kitartó, hű társ. Hol van elkottázva a dolog? Túl azon, hogy egyetlen azonos márkájú "páros" sem található meg a hálózatban....

    Köszönöm a figyelmet és az esetleges ötleteket.

    Spoiler: berágtam kicsit, és ennek tárgya jelenleg a router, ami megy nyugdíjba, helyette érkezik egy Asus, mert józan paraszti ésszel olyan párhuzamosokról van szó a kábeles és a wifis elérésnél, amik a végtelenben sem találkoznak - csak a routerben.... Úgyhogy az cserés lesz igen hamar, de a halállistán rajta van a NAS is... :))

    [ Szerkesztve ]

  • wwwolfman

    tag

    válasz Rat.Sand #66130 üzenetére

    Igen, gyári szoftver van a routeren, abból azt hiszem, a legfrissebb (bár könnyen lehet, hogy így is több éves).

    Fura egyébként mert olyan embertelen forgalom nem megy zenelejátszás közben sem, jórészt CD minőségben megy.... Egy 4K film sokkal nagyonn adatforgalom, az mégsem áll be, mint a gerely...

    Ugyanakkor a NAS meg igen, ha elkezd teljes sebességgel letölteni (ami ugye a hagyományos HDD miatt 30 MB/s, szóval alapvetően az sem egetverő.

    Nem tudom, hogy a NAS eszméletvesztése meg a NAP ájulása köz9tt van-e párhuzam, illetve ugyanaz okozza-e.... ugye tök más a tünet, az egyik újraindul, a másik meg nem hozzáférhető (a NAS-nál ez mondjuk megjavul, ha az adatforgalom lecsökken)

  • wwwolfman

    tag

    válasz Rat.Sand #66135 üzenetére

    Úgy bizony, ezen nincs állítási lehetőség. Bédugványoztam az aljzatba oszt megyenn... :DDD

  • wwwolfman

    tag

    Sziasztok.

    #66119 hsz-om óta cseréltem a routert, kiiktattam a switchet, hogy úgy miújság. A jelenség maradt :O , az új routeren, közvetlenbe dugva is kapcsolstot veszít a DAP.

    Viszont.

    Az a router (Asus RT-AX82U) beállításait böngészve találtam egy QOS nevezetű fület/funkciót, ami gyakorlatilag priorizálja a különféle eszközöket attól függően, hogy mire használom őket (játék, stream, otthoni munka stb.)

    Érdemes ezt a funkciót használni, vagy inkább hagyjam kikapcsolva? Létezhet, hogy emiatt nem érkeznek meg mondjuk e-mailek?

  • wwwolfman

    tag

    Köszönöm a válaszokat!

    Sejtettem, hogy ebben az esetben is jobb az egyszerűségre törekedni, meg arra, hogy minél kevesebb eszköz minél kevesebbet nyúljon bele az adatfolyamba. Ha hazaérek, ki is lövöm, marad a gameport priorizálása arra az időre, amíg játék megy...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés