Hirdetés

Aktív témák

  • marcee

    addikt

    Egy kétgépes hálóval és chello megosztással lenne problémám. (100Mbit, cross utp)
    A vicc az, hogy a két gép változatlan konfigurációban, kb. 1 éven keresztül rendesen látta egymást hálóban, nyomtató megosztás is működött, internet nem volt. (eddig első számú gépen win xp, kettesen win2k volt)
    Egy hete újratelepítettem az elsőszámú gépet (win xp prof sp1) és került bele egy újabb hálókártya (realtek, csont olyan mint a másik, ami ebben a gépben van, azonos irq-t osztott ki a win, de szerinte nincs ütközés) a chellohoz. File, nyomtató megosztás működött, internet megosztást talán nem is eröltettük, nem emléxem.
    Pár nappal később, a tulajdonos barátom, megirigyelve az első gép megtáltosodását, újratelepítette a kettes számú gépet is win xp profival (no sp1), majd a hálózati varázsló által elkészített lemezt (ami a nem win xp-s gépek hálózati beállítását segíti) futtatta az első számú gépen, amin win xp és ráadásul, újabb verzió volt. De úgy tűnik mégsem ez volt a baj, mert amíg én megérkeztem minden rendben volt :O

    Nekiláttam az újonnan telepített gép finomhangolásának, felment egy-két rendszerhangoló ill. segéd program, ezeket a másik gépről másoltuk át hálón, de harmadik próbálkozásra már nem tudta megnyitni az 1es gép a 2es megosztott könyvtárát. A hálózati helyek ablak bafagyott, csak újraindítás ill. ki/bejelentkezés segített. Utána következett több óra próbálkozás (varázsló hegyek) amitől minden csak rosszabb lett. Először még meg lehetett azt csinálni, hogy „új hálózati hely hozzáadása” gyorsan megtalálta (akkor még) a másik gépet a hálón, megosztott partíció kiválaszása, ikon gyártás neki, és az újraindításig használható volt. Újraindítás után befagyasztotta a hálózati ablakot.

    A sok szarakodás után oda lyukadtunk ki, hogy a kettes gép kiválóan látja az egyes megosztását és gyorsan másol, nyomtató és internet megosztás is működik. Az egyesről nem lehet látni a kettes megosztott könyvtárait, sőt a hállózat gépeinek megjelenítése, a fa struktúra egy-egy ágának a felnyitása (teljes hálózat, ms win net, mshome, ..) perceket veszz igénybe és valahogy a hálózatos szolgáltatások is hihetetlen lassan indulnak el. (1800+,768MB…és windows indítás után kb. 3 percig még nincs net)

    Sajnos a hálózatos témát nem vágom, bocsánat a sok dumáért, de megpróbáltam minden körülményt leírni.

    \m/

  • Rival

    aktív tag

    válasz marcee #1 üzenetére

    Nekem is ugyanez volt a problemam, az Inet megosztas XP alatt tortent, a kliens gep pedig win98 ill. korabban win2000 volt. Nem emlitetted, fut-e az internethez kozvetlenul kapcsolodo gepen valamifele tuzfal szoftver. Ugy emlekszem, nekem a tuzfal csereje szuntette meg a gondot (ZoneAlarmrol Sygate Personal Firewall-ra). Semmi beallitast segito lemezt nem hasznalok, abban bizom, amit en allitok be... viszont ami nekem gond meg most is, hogy hiaba a 100Mbit crosslink kapcsolat, olyan lassu, mintha 10-es lenne. Probalkoztam mindenfele duplex es egyeb beallitasokkal, ennel csak rosszabb lett. Erositsetek meg benne, de a crosslinkeles nem hozza magaval ezt a dolgot? Marmint hiaba latszik 100-asnak a kapcsolat, ezt ezzel a modszerrel nem lehet elerni.

    Egy szo, mint szaz, a host geprol tavolits el minden feleslehes halozati osszetevot (nalam csak tcp/ip, ms network, es a fajl es nyomtato megosztas van telepitve, a csomagutemezot egybol kivagtam, es a Start-Futtat-gpedit.msc alatt pedig a Szamitogep konfiguracioja-Felugyeleti sablonok-Network-QoS packet scheduler alatt a Limit reserve bandwidth-et engedelyeztem, es 0%-ra allitottam).
    Internet megosztas alkalmaval (varazsloval, ahol rakerdez, melyik az internetes es a belso halo kartyaja) automatikusan beallitotta a belso halot 192.168.0.1-re, a kliens gepen pedig csak siman DHCP-re allitok mindent, es igy nekem mukodik az internet es a fajl/nyomtatomegosztas is... persze a fajl/nyomtatomegosztas csak a belso halora van engedelyezve...

    Ha tovabbra sem megy, akkor irj, en pedig elgondolkodom rajta, mi volt nalam, mert pont ugyanez volt, csak pontosan nem emlekszem, mi oldotta meg...

Aktív témák