Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz stigma #9196 üzenetére

    És az a válasz amit kaptál segített? Logikusan hangzik.

    Én egy hete ismerkedek komolyabban (már ahogy az időm engedi) a NextCloud telepítéssel, csak engem nem a virtuális környezetben futtatott érdekel. Ezért kicsit lassabban haladok.
    Ha valaki csak azért használja a Dockert a NC-hoz, mert arról van részletes telepítési videó, legegyszerűbben még mindig a SNAP környezettel lehet megoldani: link Egy próbát megér!
    Két parancs az egész! Egy a Snap, és még egy az NC telepítése. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • stigma

    addikt

    válasz stigma #9196 üzenetére

    Részben magamnak , részben nektek köszönhetem a Dockeres sikert, mert úgy néz ki megoldódni látszik a problémám, mellyel lassan 2 hónapja szenvedek.

    Debian9-ra OMV telepítve, sajnos mint kiderült a legnagyobb hiba az volt hogy NTFS fájlrendszert használtam, nem EXT4-et ezért az ACL-es jogosultság rendszer nem is volt aktív nálam.
    NTFS-t sajnos azért hagytam mert mostani NAS-om régen HTPC volt melyen Win10 futott és 6TB-pos lemez miatt csak ezt a fajta fájlrendszert tudtam alkalmazni.

    Mérges lettem, virtualboxra felszenvedtem a Debian9-et, majd az OMV-t a hivatalos leírással telepítettem.

    Létrehoztam egy HDD1-et EXT4-ként ahogy eleve is kellene.
    Ezek után a szükséges mappákat létrehoztam (Appdata és almappái,Nextcloud) majd a ,,technoDadiLife nagyfater" videója alapján (Link) összekattintottam.

    És lám pöccre elsőre ment. Most már nincs más teendőm csak venni/kérni egy HDD-t mert 3-4TB adatot máshova nem tudok kimenteni :DDD és újratenni a rendszert és menni fog minden.

    lovi27 (#9199) : :R Azért köszönöm a segítséget.

    Habár egy kérdés....Ha dockerezek és kiengedem netre a Nextcloudot, annak ellenére azért hozzak létre egy user-t (vagy használjam a debian root user-t) és minden más mappára állítsak be jelszót gondolom..IT biztonság szempontból gondolom nem árt :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák