Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • noorbertt

    őstag

    válasz osztraksajt #3528 üzenetére

    Én a fontos adatokat titkositva felhőben tervezem tárolni. Glacier vagy Amazon cloud. Erre kéne valami jó megoldás

  • Patice

    nagyúr

    válasz osztraksajt #3528 üzenetére

    Ezen én is rágódtam sokat és számoltam, agyaltam, hogy melyik a jobb és arra jutottam, hogy az a minimális többlet fogyasztás nem fog a földhöz vágni, és nekem fontosabb, hogy egy helyen legyen minden elérhetővé téve az otthoni hálózatomon.

    Ha a meglévő két lemezes NAS-omba akarnék megfelelő mennyiségű tárhelyet rakni, ahhoz nekem jelenleg minimum egy 8 TB-os lemezre lenne szükségem, ami most úgy 120.000 Ft. Ennyi pénzem erre most nincs és a minimális többletfogyasztás költsége havi szinten úgy 1000 Ft. Ennyit nekem megér a "saját felhő".

    Természetesen a külső HDD-s mentést nem akarom kihagyni, miután megvan az OMV-s szerver, azután tervezem eladni a Syno NAS-t, meg a kisebb lemezeket és akarok venni a befolyó pénzből egy 6 TB-os HDD-t erre a célra, amik már nincsenek annyira elszállva árban.

    És hogy mire kell nekem ekkora tárkapacitás. Hifis megszállottként gyűjtöm a FLAC zenéket CD és ettől nagyobb felbontásban. Pl. egy zene album 24/192-ben simán van 1 GB fölött. Van jó pár SACD.iso-m is (3-5 GB/darab), amiket nem lehet egyik napról a másikra csak úgy pótolni és ezeket szeretném elérni az otthoni hálózatomon, hogy hallgathassam ezeket is. A DSD felvételek hasonló mérettartományban mozognak, ebből nincs ugyan sok, de igyekszem az eredetileg beszerzett formátumban megtartani a zenéket, nem akarok konvertálgatni. Pure Audio BD.iso is akad, 10-25 GB-os méretekkel.

    És ami még rárakódik erre, hogy a meghallgatott albumokat borítóképpel TAG-elem, és a képeket a zenék mellé rakva magazinként böngészhető adatbázist építek belőlük. Ebben már most is nem kevés munkám van és ahogy idővel gyarapszik ez az adatbázis, annál értékesebb lesz számomra.

    Jelenleg közel 40.000 fájl (csak a zene) ez az adatbázis és legalább ennyi várja még, hogy bele kerülhessen. :D

    NEKEM erre kell a sok lemez + SnapRAID. :))

    Aztán még ott vannak a filmek + sorozatok is.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák