Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Partz #39249 üzenetére

    "A GZ2000 panel homogénebb fekete közeli tartalmaknál, mint az LG társaké. A jobb hővezetés végett kevésbé hajlamos az IR-re. Épp ezen okokból lehet valamivel magasabb fényerőn hajtani anélkül, hogy jobban fenyegetné a beégés."

    Erre majd térjünk vissza 3-4 év múlva amikor ilyen idősek lesznek ezek a modellek. :)
    A 2017-es oledekről is ódákat zengettek, hogy mennyire jó már beégés ellen, aztán az utóbbi időben kezdenek ezek is elfogyni sajnos. :(

    [ Szerkesztve ]

  • chros

    őstag

    válasz Partz #39249 üzenetére

    > A japánok bizonyítottan jobban értenek hozzá mit lehet kihozni abból a bizonyos LGD panelból. Lásd fekete közeli villódzás a Panákon sosem volt jelen. A GZ2000 ...

    Van az ott is, mint kiderult :D (persze errol egy review-er sem beszel (meg?) ...)
    Mint kiderult, csak "eltoltak" azt a tartomanyt, ahol a jelenseg jelentkezik, igy az akkori (regi) tesztfajlokkal nem jelentkezett :) (lasd lentebb.)

    Roviden a problema a kovetkezo: LG Oled panelnel - mint tudjuk - 4 subpixel (RGBW) van a hagyomanyos 3-al (RGB) ellentetben. A sotet jeleneteknel levo helyes megjelenitesnel csak az RGB-t hasznaljak, s csak kesobb, pl 3%-os vilagossagnal kapcsoljak be a W subpixel-t.
    Igy azon tartalomnal, ahol gyorsan vatozik pl 2%-4% kozott a kep, a W subpixel folyamatosan ki/bekapcsolodik, igy idezve elo a "chrominance overshoot"-ot (makroblokk villogast).
    A mukodesi elvbol latszik, hogy csak 2 esetben nem jelentkezhetne ez az effektus:
    - vagy soha nem hasznalnak a W subpixel-t (de akkor nem lenne ilyen vilagos a panel HDR eseten)
    - vagy a W-t mindig bekapcsolva hagynak (ekkor a sotet kepekkel lenne problema)

    Hosszabban:
    @jk82 az egyike azon uttoroknek, akik felfigyeltek es energiat nem kimelve felterkepeztek, majd jelentettek ezt a fajta hibat az LG Oled-eknel (teszt fajlokat keszitve hozza, fenykepekkel, videokkal illasztralva, stb.). Csak ezutan - nagy nehezen -, par review-er is beallt a sorba, koztuk Vincent (neki is csak tobbszori nekifutasra sikerult :) ), s csak utana lett elfogadva ez a hiba teljes mertekben.

    @jk82-nek tele lett a hocipoje a c8-aval, s miutan mindenki az regelte, hogy a tavalyi Panak hibamentesek ebbol a szempontbol, be is ruhazott 1-re, es nem is adta alabb a meregdraga GZ2000-nel, remelve, hogy minden problemaja megszunik TV-kel kapcsolatban. Ekkor meg nem tudta, mekkorat is tevedett ... :D

    1. az elso (!) GZ2000-re nem volt homogen sajna (ezert "kicsereltette" az egesz TV-t kesobb), de itt a buszke leiras rola, fenykepekkel illusztralva, hogy valoban makrolobb hiba mentes.
    Ezen latszik, hogy 5% szurkenel nem hasznlajak a W-t, de pl 10%-nal mar igen.

    2. masfel honappal kesobb - mar a cserekeszulekkel -, felfigyelt a problemara a Pananal is, itt jobban lathato, es valos tartalommal is, de akkor meg nem volt biztos benne, hogy az adott LG panel az oka, vagy valoban van hiba itt is. Igy eldontotte, hogy kicserelteti a panelt a cserekeszuleken :D a Pana-val :)

    3. ekkor mar szinte biztosak voltunk benne, hogy a cserepanel is pontosan ugyanugy fog viselkedni, mint az elodje. Es a konkluzio:
    "So overall a lot of trouble for nothing, other than the certainty that all Panasonic Oleds are faulty..."

    Es vegul: aki mast allit, az nem tudja, hogy mirol beszel, vagy szandekosan nem beszel errol :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák