Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok,

    Bedöglött a régi Epson nyomtatóm, de nem is csoda, mert már legalább van vagy 10 éves. Az egyik ismerősöm viszont pont el akarja adni a nyomtatóját, úgyhogy pont kapóra is jött a dolog. No de...

    Az eladásra kínált nyomtató egy HP PSC 1350-es All In One készülék, nyomtat, scannel, másol és kártyaolvasót is tartalmaz. Ez se mai csirke már, de nekem bőven elég lenne és az enyémnél fényévekkel komolyabb. Meg is venném, át is hozta, hogy teszteljem le, de van egy kis bökkenő. Nála már jó ideje állt a masina és ahogy bekapcsoltam elkezdett villogni az "Ellenőrizze a nyomtatópatronokat" led és megjelent egy nagy "E" betű is a kijelzőn (gondolom error-t szimbolizálva). A Win 7 felismerte rendesen, ilyen téren nincs gond, viszont semmit nem tudok kezdeni vele amíg ezt a problémát el nem hárítom. Nem enged sem scannelni, sem mást használni. A patronokat kivettem és úgy néztem, hogy a fekete be van száradva, na meg 3x töltve is volt és utángyártott a lelkem. Hát egyszer élünk, veszek bele egy másikat, hátha csak ez a gond és lesz egy nyomtatóm olcsón. Na ma megvettem a fekete HP 56-os patront, beleapplikáltam a masinába és... ugyanaz a hiba :(( Most vagy ennyire mellé fogtam és a színessel van nyűgje vagy más baja történt a hosszú állásban.

    Az a dilemmám, hogy most akkor mit csináljak? Ha veszek bele egy színest is és az sem oldja meg a gondot, akkor kidobtam egy rakás pénzt az ablakon a semmiért. Próbáltam resetelni is, ami annyit jelent, hogy kihúzom és egyszerre nyomom a bekapcsoló és a példányszám gombot, akkor szöszöl egy keveset és kis idő elteltével megint ugyanaz a hiba.

    Nyösztettem egy sort és az egyik reset alkalmával észrevettem, hogy a papíradagoló mechanika is mozog, hát adtam neki papírt hátha nyomtat rá valamit. Annyira "ügyesen" tettem, hogy be is akadt szegény, no de ezzel értem el egy újabb eredményt. Ennek hatására most az "Ellenőrizze a papírt" led kezdett villogni, a patronokra vonatkozó nem. Így már engedte is használni a scannelő részt és tökéletesen tudtam beolvasni vele képeket. Viszont amint reseteltem vagy a papírt kiadta, máris újból villogni kezdett a patronokra vonatkozó led és minden más szolgáltatást letiltott.

    A neten próbáltam leírásokat, tippeket keresni, hogy ilyenkor mi van, de semmi konkrétumot nem találtam. Azt sem tudom mennyit ér ez a masina és van-e értelme költenem rá vagy hagyjam a fenébe az egészet.

    Ha valakinek van ötlete ne tartsa magában :)

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Canon Pixma 130. Bekapcsolom, a kijelzőn megjelenik a "Please wait..." felirat, kerreg, morog, mozgatja a fejet, de az a baj, hogy nem hagyja abba ezt a műveletsort. Ha van benne papír, akkor behúzza, kiadja, a fejet ide-oda húzza, de utána kis szünet és kezdi elölről. A kijelzőről sem tűnik el a please wait, hiába nyomok bármit is. Próbáltam kivenni a patront, akkor is ugyanez a helyzet. Néha ha kinyitom, akkor érzékeli a dolgot, akkor oda is húzza a fejet, hogy ki tudjam venni a patront, ha visszateszem, akkor meg is kérdezi, hogy cseréltem-e vagy sem, de hiába nyomok bármit, rögtön kezdi a fentebb említett műveletsort.

    Lehet ezzel kezdeni valamit? Ért valaki hozzá? Mi lehet a gondja?

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz Tamás9x #13102 üzenetére

    Ajjaj, ez nekem kínai :B

    Arra a szalagra gondolsz, amit a fej húz maga után? Mit kellene vele tennem? Valahogy operáljam ki és tisztítsam meg? Ha tudnál pár tippet adni, azt megköszönném, nem szeretném kidobni a nyomtatót, ha menthető. :R

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák